SVT1
05:15
Go'kväll
06:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Hemmagympa med Sofia
10:20
Studio 65
10:50
Din hjärna
11:50
Emmas gård
12:00
Draknästet - Vad hände sen
12:30
Landet runt
13:15
First ladies
14:00
Antiques Roadshow
15:00
Bonderøven
15:30
Pyssla till djuren
15:35
Kriminalarkivet: Ambassaddramat
15:55
Gräsänklingar
17:30
Sverige idag
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:17
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Go'kväll
LIVE
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Antikrundan
21:00
Eden: Untamed planet Galapagos
21:50
Lokala nyheter
LIVE
22:00
Hockeykväll
LIVE
22:30
Sherwood
23:30
Rapport
LIVE
23:35
Stockholms gängkrig - bakom rubrikerna
00:05
Magpie murders
00:50
Uppdrag granskning
04:45
Sverige idag
SVT2
09:00
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE RERUN
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE RERUN
16:15
Frank & Kastaniegaarden
16:45
Peltsin toinen luonto
17:15
Nyheter på lätt svenska
LIVE
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Metsän viisi vihreä veljestä
18:00
The Devil's Confession: The Lost Eichmann Tapes
19:00
Politikbyrån
19:30
Antikduellen
20:00
The Devil's Confession: The Lost Eichmann Tapes
21:00
Aktuellt
LIVE
21:38
Kulturnyheterna
LIVE
21:46
Sportnytt
LIVE
22:00
30 minuter
22:30
The Crossing
23:25
Vitjanir
00:15
Grunge - A History of Music and Rage
01:10
Antikduellen
01:40
Sportnytt
01:55
Nyhetstecken
TV3 (SE)
05:00
Extreme Makeover: Home Edition
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
07:50
Frusna vägar
08:40
Svenska Hollywoodfruar
09:35
The Mentalist
10:35
MasterChef Junior US
11:35
Lyxfällan
12:40
Below Deck Mediterranean
13:50
Real Housewives of Beverly Hills
14:55
Vanderpump Rules
15:55
The Mentalist
16:55
Below Deck Mediterranean
18:00
Lyxfällan
19:00
Frusna vägar
20:00
Lyxfällan
21:00
Ava
23:15
Without a Trace
00:10
NCIS
01:10
NCIS: Los Angeles
02:10
For Life
03:10
Without a Trace
04:15
The Nanny
04:55
Extreme Makeover: Home Edition
TV4
05:10
Home and Away
05:35
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
12:00
TV4Nyheterna
LIVE
12:10
TV4Vädret
LIVE
12:15
Köket
12:25
Emmerdale
12:55
Bytt är bytt
13:55
A Place in the Sun
14:55
A Place in the Sun
15:55
Grand Designs UK
17:00
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna och Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Farmen
20:00
Torpet
21:00
Marko & Irma
22:00
TV4 Nyheterna och Sporten
LIVE
22:40
Ekonominyheterna
LIVE
22:55
TV4Vädret
LIVE
23:00
The Rookie
23:55
Law & Order: Special Victims Unit
00:55
Conviction: The Case of Stephen Lawrence
01:55
A Place in the Sun
02:55
A Place in the Sun
03:55
The Rookie
Kanal 5 (SE)
06:00
Railroad Alaska
06:45
Tunnelbanan
07:30
Vägens hjältar
08:15
Sofias änglar
09:05
Sofias änglar
10:10
Grey's Anatomy
11:15
Wahlgrens värld
12:25
Sommaren med släkten
13:00
Sommaren med släkten
13:35
Tunnelbanan
14:50
Gränsbevakarna Sverige
15:50
Border Security
16:30
Border Security
17:05
Salvage Hunters
18:10
Vägens hjältar
19:05
Gränsbevakarna Sverige
20:00
Identity Thief
22:35
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
00:45
Naked Attraction Sverige
01:40
Border Security
02:05
Border Security
02:40
Law & Order: Special Victims Unit
03:50
Salvage Hunters
04:55
Havets hjältar
TV6 (SE)
05:05
Without a Trace
06:00
Married...with Children
06:30
Just Shoot Me!
07:00
Just Shoot Me!
07:30
Storage Wars
08:00
Storage Wars
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Superstore
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:05
Race Across the World
12:30
Face Off
13:30
Pacific Blue
14:30
Storage Wars
15:00
NCIS: Los Angeles
16:00
Elementary
17:00
Elementary
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
The Mentalist
20:00
Hawaii Five-0
21:00
The Equalizer
23:45
Lincoln Rhyme: Hunt For The Bone Collector
00:40
Without a Trace
01:35
Hawaii Five-0
02:35
L.A.'s Finest
03:35
Face Off
04:35
Superstore
Sjuan
05:00
SOS - Superstädarna
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Ambulansen
08:00
Love Island Sverige
09:00
The Dog House
10:00
A Place in the Sun
11:00
Husjägarna - Danmark
12:00
Garden Rescue
13:00
Home and Away
13:30
Skilda världar
14:00
Mord och inga visor
15:00
Lilla huset på prärien
16:00
Det okända
17:00
House
18:00
Ambulansen
19:00
The Dog House
20:00
Världens lyxigaste semestrar
21:00
Arvingarnas sommar - fest på Lassemans altan
22:00
Hudson & Rex
23:00
Miljardärerna bakom techbolagen
00:10
Love Island Sverige
01:05
House
02:05
Det okända
03:05
A Haunting
04:00
Ett lik i trädgården
TV8 (SE)
05:00
Mel Robbins
06:00
Idas Fristelser
06:30
My Big Family Farm
07:25
Pascals Konditori
08:15
Superoppusserne
09:10
MasterChef UK
10:35
Dr. Phil
11:35
Dr. Phil
12:40
NCIS
13:45
Escape to the Country
14:50
Escape to the Country
15:55
Grey's Anatomy
16:55
Grey's Anatomy
18:00
Antiques Road Trip
18:55
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
Dark Waters
23:45
Superoppusserne
00:45
My Big Family Farm
01:45
MasterChef UK
03:05
Good Trouble
04:00
Camp Kulinaris
Kanal 9
05:25
How Do They Do It?
06:00
Gärdsgårdsserien
06:10
Wheeler Dealers season 17A
06:55
Fast N' Loud
07:45
Gold Rush
08:35
Deadliest Catch
09:35
Wheeler Dealers season 17A
10:50
Alaska: The Last Frontier
12:00
Salvage Hunters
13:05
Wheeler Dealers season 17A
14:15
Ullared
15:20
Property Brothers
16:30
Havets hjältar
17:35
Böda Camping
18:50
Ullared
19:55
Border Security
20:25
Border Security
20:50
Södertäljepolisen
22:00
Gremlins 2: The New Batch
00:00
Havets hjältar
01:05
Tunnelbanan
02:15
Sommaren med släkten
02:50
Sommaren med släkten
03:20
Walking Dead, The
04:15
Alaska: The Last Frontier
TV10 (SE)
05:00
Coast Guard Alaska
06:00
Shipping Wars
06:25
Shipping Wars
06:50
Shipping Wars
07:20
Shipping Wars
07:45
Storage Wars
08:15
Storage Wars
08:40
Storage Wars
09:05
Storage Wars
09:30
Heavy Rescue: 401
10:35
Heavy Rescue: 401
11:40
The Curse of Oak Island
12:40
Massive Moves
13:10
Ultimate Rides
13:45
Ultimate Rides
14:15
Ultimate Rides
14:50
Ultimate Rides
15:20
Storage Wars
15:55
Storage Wars
16:30
Storage Wars
16:55
Storage Wars
17:25
American Pickers
18:20
ISU European Figure Skating Championships
LIVE
21:00
Alone
22:00
Pawn Stars
23:00
Aussie Gold Hunters
00:00
The Curse of Oak Island
00:55
Alone
01:55
Aussie Gold Hunters
03:00
Aussie Gold Hunters
04:00
Ultimate Rides
04:30
Ultimate Rides
Kanal 11 (SE)
05:20
Caribbean Life
05:50
Parterapi
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Say Yes to the Dress
07:55
100 Day Dream Home
08:45
Home Town
09:50
Fixer to Fabulous
10:55
Flip or Flop
11:30
Flip or Flop
12:00
I Love A Mama's Boy
13:05
Caribbean Life
13:35
Caribbean Life
14:10
Say Yes to the Dress
15:15
100 Day Dream Home
16:30
Fixer to Fabulous
17:45
Flip or Flop
18:20
Flip or Flop
18:50
My 600-Lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
FBOY Island Sverige
23:15
Home Town
00:10
Dr. Pimple Popper
01:25
My Feet Are Killing Me
02:30
Swamp Murders
03:35
Perfect Murder, The
04:45
Caribbean Life
TV12
05:00
Robinson
05:30
Robinson
06:00
Paddington Station
07:00
Dödligt väder
08:00
Lego Masters USA
09:00
MacGyver
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
Kronofogden knackar på
13:00
America's Funniest Home Videos
14:00
America's Funniest Home Videos
15:00
MacGyver
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
18:00
Kronofogden knackar på
19:00
America's Funniest Home Videos
20:00
Polisens biljakter
21:00
Transformers: Age of Extinction
00:25
Blue Bloods
01:20
Johan Falk
03:25
Paddington Station
04:20
Solsidan
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Tennis Grand Slam Australian Open
07:17
Tennis Grand Slam Australian Open
09:00
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
11:48
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
13:45
Snooker European Series Shoot Out
LIVE
18:04
Yachting: Spirit of Yachting
18:35
Cykel: World Tour - Tour Down Under
19:45
Snooker European Series Shoot Out
LIVE
00:01
Tennis Grand Slam Australian Open
01:01
Tennis Grand Slam Australian Open
02:00
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
03:07
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
04:00
Backhoppning: Vinteruniversiaden Lake Placid
04:15
The Minute
04:20
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
Eurosport 2 (SE)
05:11
Backhoppning: Världscupen - Backhopparveckan i Bischofshofen
06:00
Golf PGA TOUR The American Express
08:03
Snooker World Grand Prix
10:00
Snooker World Grand Prix
12:00
Alpint: Världscupen i Schladming
12:58
Alpint: Världscupen i Schladming
14:00
Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina
15:02
Cykel Challenge Mallorca
LIVE
16:10
Segling: Ocean Race Cabo Verde
18:04
Golf: PGA-touren
18:34
Backhoppning: Världscupen - Backhopparveckan i Bischofshofen
19:31
Golf: PGA TOUR - Farmers Insurance Open
21:03
Golf: PGA TOUR - Farmers Insurance Open
LIVE
01:03
Snooker World Grand Prix
02:52
The Minute
02:55
Snooker World Grand Prix
04:36
Ridsport: Världscupen i Leipzig
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
05:10
Bridge of Lies
06:00
Top Gear
06:50
Pointless
07:35
QI
08:10
QI
08:40
QI
09:15
Top Gear
10:05
Pointless
10:50
QI
11:25
QI
11:55
QI
12:25
Top Gear
13:20
Pointless
14:05
Travel Man: 48 Hours In...
14:30
Travel Man: 48 Hours In...
15:00
QI
15:30
QI
16:00
Top Gear
16:55
Pointless
17:40
Michael McIntyre's Big Show
18:35
QI
19:05
QI
19:40
Bridge of Lies
20:25
8 Out of 10 Cats Does Countdown
21:15
Live at the Apollo
22:00
Louis Theroux: The Night In Question
22:50
Louis Theroux: Forbidden America
23:45
Michael McIntyre's Big Show
00:35
Bridge of Lies
01:25
8 Out of 10 Cats Does Countdown
02:10
Louis Theroux: The Night In Question
03:00
Michael McIntyre's Big Show
03:55
8 Out of 10 Cats Does Countdown
04:40
QI
C More Stars (SE)
06:35
Most Wanted Man, A
08:35
Second Act
10:15
Hachiko: A Dog's Story
11:45
Red 2
13:40
The Commitments
15:35
Margrete den Første
17:35
Loranga, Masarin och Dartanjang
18:30
My Big Fat Greek Wedding
20:00
Dear John
21:50
The Twilight Saga: Eclipse
23:50
Peppermint
01:30
Wrath of Man
03:25
No Way Out (1987)
C More First (SE)
06:05
Star File (Long)
06:15
A Dog's Purpose
08:00
Unga Astrid
10:00
Sune på bilsemester
11:35
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
13:50
Bad Moms Christmas, A
15:30
Delivery Man
17:15
Passengers
19:10
Dumplin'
21:00
Non-Stop
22:45
Dawn of the Dead
00:30
Wolf
02:35
Patriots Day
04:40
Star File (Short)
04:50
Val
V film premiere (SE)
05:00
Finding You
07:00
Ghostbusters: Afterlife
09:05
Venuseffekten
11:00
Wild Mountain Thyme
12:50
Spider-Man: Far from Home
15:00
Words on Bathroom Walls
17:00
12 Mighty Orphans
19:00
Finding You
21:00
Ghahreman
23:10
Don't Breathe 2
01:00
Boss Level
02:50
Ghahreman
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
05:30
Deadly 60
06:00
World's Most Scenic Railway Journeys
06:45
Ben Fogle: Return to the Wild
07:30
Serengeti
08:30
Life Below Zero
09:15
Inside the Factory
10:10
World's Most Scenic Railway Journeys
10:55
Ben Fogle: Return to the Wild
11:40
Serengeti
12:40
Life Below Zero
13:30
Inside the Factory
14:20
World's Most Scenic Railway Journeys
15:05
Ben Fogle: Return to the Wild
15:55
Serengeti
16:55
Life Below Zero
17:40
Inside the Factory
18:35
World's Most Scenic Railway Journeys
19:20
Inside the Factory
20:15
Animal Impossible
21:05
Changing Planet
22:00
Wonders of the Solar System
22:50
James Webb: The $10 Billion Space Telescope
23:45
Inside the Factory
00:40
Animal Impossible
01:30
Changing Planet
02:30
Wonders of the Solar System
03:20
Blue Planet II: Making Of
03:30
James Webb: The $10 Billion Space Telescope
04:20
Inside the Factory