SVT1
05:15
Landet runt
06:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Hemmagympa med Sofia
10:20
Rederiet
11:05
Sportspegeln
11:35
Strömsö
12:05
Emmas gård
12:15
På spåret
13:15
First ladies
14:00
Antiques Roadshow
15:00
Bonderøven
15:30
Heartland
16:15
Svenska tv-historier: Träna med tv
16:30
Vår tid är nu
17:30
Sverige idag
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:17
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Fråga doktorn
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Guldbaggen
LIVE
22:00
Eftersnack Guldbaggegalan - Kulturnyheterna special
LIVE
22:30
Lokala nyheter
LIVE
22:40
Rapport
LIVE
22:45
Clara Sola
00:30
Hotell Romantik
01:25
Harold and Maude
04:45
Sverige idag
SVT2
08:00
Ni idea
08:10
Kortfilmsklubben - italienska
08:21
Barnen som överlevde Förintelsen - jiddisch
08:27
Barnen som överlevde Förintelsen - jiddisch
08:34
Det här är svenskt teckenspråk
09:00
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE RERUN
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE RERUN
16:15
Gudstjänst
17:00
Yksitoista rakkauden hedelmää
17:15
Nyheter på lätt svenska
LIVE
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Øyeblikk fra Svalbard
18:00
No Daut about it
18:30
Peltsin toinen luonto
19:00
Frank & Kastaniegaarden
19:30
Antikduellen
20:00
The fire under the sea
21:00
Aktuellt
LIVE
21:38
Kulturnyheterna
LIVE
21:46
Sportnytt
LIVE
22:00
Ekonomibyrån
22:30
Matchocken
23:00
99 % norsk
23:30
Go cosplay
23:45
Agenda
00:30
Luovia suhteita
01:05
Från Strandvägen till Rigagatan
01:15
Antikduellen
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
05:00
Extreme Makeover: Home Edition
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
07:50
Frusna vägar
08:40
Svenska Hollywoodfruar
09:35
The Mentalist
10:35
Masterchef USA
11:35
America's Funniest Home Videos
12:40
Below Deck Mediterranean
13:50
Real Housewives of Beverly Hills
14:55
Vanderpump Rules
15:55
The Mentalist
16:55
Below Deck Mediterranean
18:00
Lyxfällan
19:00
Frusna vägar
20:00
Lyxfällan
21:00
The Rhythm Section
23:25
Without a Trace
00:25
NCIS
01:25
NCIS: Los Angeles
02:25
For Life
03:25
Without a Trace
04:25
The Nanny
TV4
05:10
Home and Away
05:35
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
12:00
TV4Nyheterna
LIVE
12:10
TV4Vädret
LIVE
12:15
Köket
12:25
Emmerdale
12:55
Bytt är bytt
13:55
A Place in the Sun
14:55
A Place in the Sun
15:55
Grand Designs UK
17:00
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna och Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Farmen
20:00
Love Island Sverige
21:00
Agatha Christie - Why Didn't They Ask Evans?
22:00
TV4 Nyheterna och Sporten
LIVE
22:40
Ekonominyheterna
LIVE
22:55
TV4Vädret
LIVE
23:00
The Capture
00:00
Law & Order: Special Victims Unit
00:55
The Drowning
01:55
A Place in the Sun
02:55
A Place in the Sun
03:55
The Rookie
Kanal 5 (SE)
05:15
Sommaren med släkten
05:50
Gärdsgårdsserien
06:00
Railroad Alaska
06:45
Tunnelbanan
07:30
Vägens hjältar
08:15
Sofias änglar
09:05
Sofias änglar
10:15
Grey's Anatomy
11:20
Wahlgrens värld
12:30
Sommaren med släkten
13:00
Sommaren med släkten
13:35
Tunnelbanan
14:50
Gränsbevakarna Sverige
15:55
Border Security
16:30
Border Security
17:05
Salvage Hunters
18:15
Vägens hjältar
19:10
Gränsbevakarna Sverige
20:00
Furious 7
23:10
Alla mot alla med Filip och Fredrik
00:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
01:15
Naked Attraction: Best Bits
02:25
Border Security
03:00
Border Security
03:35
Law & Order: Special Victims Unit
04:40
Salvage Hunters
TV6 (SE)
05:30
Married...with Children
06:00
Married...with Children
06:30
Just Shoot Me!
07:00
Just Shoot Me!
07:30
Storage Wars
08:00
Storage Wars
08:30
Seinfeld
09:00
Superstore
09:30
The Fresh Prince of Bel-Air
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
Race Across the World
11:55
Pacific Blue
13:00
Pacific Blue
14:00
NCIS: Los Angeles
15:00
NCIS: Los Angeles
16:00
Elementary
17:00
Elementary
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
NCIS: Los Angeles
20:00
IHF World Men's Handball Championship Studio
LIVE
20:25
IHF World Men's Handball Championship
LIVE
22:00
IHF World Men's Handball Championship Studio
LIVE
22:30
The Blacklist
23:30
Without a Trace
00:30
L.A.'s Finest
01:30
Tattoo Fixers
02:30
American Dad
03:00
American Dad
03:30
Superstore
04:00
Superstore
04:30
Without a Trace
Sjuan
05:00
SOS - Superstädarna
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Ambulansen
08:00
Veterinärerna
09:00
Världens bästa veterinär
10:00
A Place in the Sun
11:00
Husjägarna - Danmark
12:00
Garden Rescue
13:00
Home and Away
13:30
Skilda världar
14:00
Mord och inga visor
15:00
Lilla huset på prärien
16:00
Det okända
17:00
House
18:00
Ambulansen
19:00
Världens bästa veterinär
20:00
Frankie Drake Mysteries
21:00
Gåsmamman
22:00
Death in Paradise
23:00
Death in Paradise
00:00
Love Island Sverige
01:00
House
01:55
Det okända
03:00
A Haunting
03:55
Ett lik i trädgården
TV8 (SE)
05:25
OSL 24-7
06:00
Idas Fristelser
06:30
My Big Family Farm
07:30
Superoppusserne
08:25
Undercover Boss UK
09:25
Undercover Boss UK
10:35
Dr. Phil
11:35
Dr. Phil
12:40
NCIS
13:45
Escape to the Country
14:50
Escape to the Country
15:55
Grey's Anatomy
16:55
Grey's Anatomy
18:00
Antiques Road Trip
18:55
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
Chef
23:25
Superoppusserne
00:30
My Big Family Farm Special
02:05
Good Trouble
03:05
Good Trouble
04:00
Camp Kulinaris
Kanal 9
05:30
Diners, Drive-ins and Dives
06:00
Gärdsgårdsserien
06:10
Wheeler Dealers season 17A
06:55
Fast N' Loud
07:45
Gold Rush
08:35
Deadliest Catch
09:35
Wheeler Dealers season 17A
10:50
Alaska: The Last Frontier
12:00
Salvage Hunters
13:05
Wheeler Dealers season 17A
14:15
Ullared
15:20
Tunnelbanan
16:30
Havets hjältar
17:35
Böda Camping
18:35
Ullared
19:45
Border Security
20:20
Border Security
20:55
Property Brothers
22:00
Ted 2
00:00
Havets hjältar
01:05
Kustbevakarna
02:20
Södertäljepolisen
03:25
Walking Dead, The
04:25
Alaska: The Last Frontier
TV10 (SE)
05:30
Pawn Stars
06:00
Shipping Wars
06:25
Shipping Wars
06:50
Shipping Wars
07:20
Shipping Wars
07:45
Storage Wars
08:15
Storage Wars
08:40
Storage Wars
09:05
Storage Wars
09:30
Heavy Rescue: 401
10:35
Heavy Rescue: 401
11:45
The Curse of Oak Island
12:45
Massive Moves
13:15
Massive Moves
13:50
Massive Moves
14:25
Ultimate Rides
14:55
Pawn Stars
15:25
Pawn Stars
15:55
Storage Wars
16:25
Storage Wars
17:00
Storage Wars
17:55
IHF World Men's Handball Championship
LIVE
19:30
Alone
20:25
IHF World Men's Handball Championship
LIVE
22:00
Aussie Gold Hunters
23:05
The Curse of Oak Island
00:00
Alone
01:00
Aussie Gold Hunters
02:00
Aussie Gold Hunters
03:00
Massive Moves
03:30
Ultimate Rides
04:00
Coast Guard Alaska
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:10
Say Yes to the Dress
07:55
100 Day Dream Home
08:45
Home Town
09:50
Fixer To Fabulous
10:55
Flip or Flop
11:30
Flip or Flop
12:00
I Love A Mama's Boy
13:10
Caribbean Life
13:50
Caribbean Life
14:15
Say Yes to the Dress
15:30
100 Day Dream Home
16:40
Fixer To Fabulous
17:55
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
19:00
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
My Feet Are Killing Me
23:10
Home Town
00:10
Dr. Pimple Popper
01:20
My Feet Are Killing Me
02:25
Swamp Murders
03:35
Perfect Murder, The
04:40
Caribbean Life
TV12
05:00
Robinson
05:30
Robinson
06:00
Paddington Station
07:00
Dödligt väder
08:00
Lego Masters USA
09:00
MacGyver
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
Kronofogden knackar på
13:00
Kronofogden knackar på
14:00
America's Funniest Home Videos
14:55
MacGyver
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
18:00
Kronofogden knackar på
19:00
America's Funniest Home Videos
20:00
Polisens biljakter
21:00
Mythbusters: There's Your Problem!
22:00
Mordutredarnas nya fall
22:25
Mordutredarnas nya fall
23:00
Heathrow
23:30
Heathrow
23:55
Deep Impact
02:20
The Beach Bum
04:10
Nya MacGyver
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
05:03
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
06:02
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
14:14
Eurosport Tennis Cube Tennis, Grand Slam
LIVE
15:30
Längdåkning: Vinteruniversiaden - Lake Placid
16:15
Längdåkning: Vinteruniversiaden - Lake Placid
17:04
Ishockey: Vinteruniversiaden Lake Placid
18:30
Fäktning Grand Prix
19:25
Formel E
20:29
Zwift Academy Cykel
21:00
Cykel: Vuelta a San Juan, Argentina
LIVE
23:02
Segling: Ocean Race Alicante
00:43
The Minute
00:59
Tennis Grand Slam Australian Open
02:34
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
03:46
Tennis Grand Slam Australian Open
LIVE
Eurosport 2 (SE)
05:30
Tennis
06:00
Golf PGA TOUR The American Express
07:55
Snooker World Grand Prix
09:47
Snooker World Grand Prix
11:54
Ridsport: Världscupen i Basel
13:00
Formel E, VM Mexico City
14:06
Snooker World Grand Prix
15:33
Snooker World Grand Prix
17:26
Zwift Academy Cykel
18:00
Cykel: World Tour - Tour Down Under
18:51
Snowboard: Världscupen Kreischberg
20:00
Cykel
21:01
Alpint: Världscupen i Kitzbühel
21:56
Alpint: Världscupen i Kitzbühel
22:53
Golf PGA TOUR The American Express
00:54
Snooker World Grand Prix
02:49
The Minute
02:52
Snooker World Grand Prix
04:27
Ridsport: Världscupen i Basel
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
05:10
Pointless
06:00
Top Gear: Middle East Special
07:15
Pointless
08:05
QI
08:35
QI
09:05
Travel Man: 48 Hours In...
09:30
Travel Man: 48 Hours In...
09:55
Pointless
10:45
QI
11:15
QI
11:45
Top Gear: Middle East Special
13:05
Pointless
13:50
Travel Man: 48 Hours In...
14:15
Travel Man: 48 Hours In...
14:40
QI
15:15
QI
15:45
QI
16:15
Top Gear
17:05
Pointless
17:50
Travel Man: 48 Hours In...
18:15
Travel Man: 48 Hours In...
18:40
QI
19:10
QI
19:40
Bridge of Lies
20:25
8 Out of 10 Cats Does Countdown
21:15
Live at the Apollo
22:00
8 Out of 10 Cats
22:45
Would I Lie To You?
23:15
Travel Man: 48 Hours In...
23:40
Travel Man: 48 Hours In...
00:05
Bridge of Lies
00:50
8 Out of 10 Cats Does Countdown
01:40
Live at the Apollo
02:25
8 Out of 10 Cats
03:05
8 Out of 10 Cats Does Countdown
03:55
Travel Man: 48 Hours In...
04:20
Travel Man: 48 Hours In...
04:45
Bridge of Lies
C More Stars (SE)
05:05
On Set
05:35
Star File (Long)
05:50
Fifth Element, The
07:55
Hälsoresan - en smal film av stor vikt
09:35
Behind The Candelabra
11:30
A Dog's Purpose
13:10
The Hundred-Foot Journey
15:10
Larry Crowne
16:50
En gång i Phuket
18:30
Hachiko: A Dog's Story
20:00
17 Again
21:40
Olympus Has Fallen
23:35
Hodejegerne
01:15
Dark Places
03:05
Foreigner, The
04:55
Four Christmases (Aka: Anywhere but home)
C More First (SE)
05:00
On Set
05:30
On Set
06:00
Queen Bees
07:40
Red
09:30
Livet är en schlager
11:15
The Hunger Games
13:35
Bröllop, begravning och dop - Filmen
15:25
This Is Joan Collins
17:05
La La Land
19:10
Hustlers
21:00
Mile 22
22:35
Cold Pursuit
00:30
No Way Out (1987)
02:20
Limitless
04:05
Sweat
V film premiere (SE)
07:00
Extinct
09:00
Spencer
11:00
Plus One
13:00
Happy Family 2
15:00
The World To Come
16:55
Tag Min Hånd
18:40
F9: The Fast Saga
21:00
Gulltransporten
23:05
American Siege
01:00
Initiation
02:55
Gulltransporten
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
05:30
Deadly Predators
06:00
World's Most Scenic Railway Journeys
06:45
David Attenborough's Natural Curiosities
07:05
Ben Fogle: Return to the Wild
07:50
Serengeti
08:50
Life Below Zero
09:40
Inside the Factory
10:30
World's Most Scenic Railway Journeys
11:15
Ben Fogle: Return to the Wild
12:00
Serengeti
13:00
Life Below Zero
13:45
Inside the Factory
14:40
World's Most Scenic Railway Journeys
15:25
Ben Fogle: Return to the Wild
16:10
Serengeti
17:10
Life Below Zero
17:55
Inside the Factory
18:45
World's Most Scenic Railway Journeys
19:30
Wonders of the Solar System
20:20
Science's Greatest Mysteries
21:15
Mummies Unwrapped
22:00
The Secrets of your Food
22:55
The Truth About Boosting Your Immune System
23:40
Wonders of the Solar System
00:35
Science's Greatest Mysteries
01:25
Mummies Unwrapped
02:10
The Secrets of your Food
03:05
The Truth About Boosting Your Immune System
03:55
Wonders of the Solar System
04:45
Science's Greatest Mysteries