SVT1
05:20
Go'kväll
05:50
Fråga doktorn
06:35
Landet runt
07:20
Hundra dragspel och en flicka
08:45
Julkalendern: Kronprinsen som försvann
09:00
Julkalendern: Kronprinsen som försvann - teckenspråk
09:15
Jari Mönkkönen - Takaisin jaloilleen
09:30
På spåret
10:30
Vinterstudion
LIVE
10:45
Skidskytte: Världscupen
LIVE
12:05
Vinterstudion
LIVE RERUN
13:45
Skidskytte: Världscupen
LIVE
15:00
Vinterstudion
LIVE RERUN
15:15
FIFA Fotbolls-VM 2022
LIVE
16:00
FIFA Fotbolls-VM 2022: Åttondelsfinal
LIVE
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
18:45
Julkalendern: Kronprinsen som försvann
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
FIFA Fotbolls-VM 2022: Åttondelsfinal
LIVE
22:00
FIFA Fotbolls-VM 2022
LIVE
23:00
Rapport
LIVE
23:05
Seurapeli
01:00
The Russia House
04:50
Sverige!
SVT2
09:10
Go cosplay
09:25
Möte med (jiddisch)
09:40
Sexy hands
10:10
Ekonomibyrån
10:40
30 minuter
11:10
Utrikesbyrån
11:40
Niels Bohr mysteriet
12:10
Niels Bohr mysteriet
12:40
KORK - Hele landets orkester
13:30
Babel
14:30
Cyklopernas land
15:00
The scars of Ali Boulala
16:00
Rapport
LIVE
16:05
15 minuter från Sápmi
16:20
Hemmelige rom: Kvinnen i fjellet
16:30
Ljuset håller mig sällskap
17:50
FIFA Fotbolls-VM 2022: Åttondelsfinal
LIVE RERUN
18:00
FIFA Fotbolls-VM 2022
LIVE
18:30
Skoter är livet!
19:00
FIFA Fotbolls-VM 2022
LIVE
20:00
Kulturstudion
20:05
Ariadne auf Naxos
22:15
Kulturstudion
22:20
Sir
23:55
KORK - Hele landets orkester
00:45
Skoter är livet!
01:15
Utrikesbyrån
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
05:30
The Nanny
06:00
Lyxfällan
07:00
The Nanny
07:30
The Nanny
08:00
America's Funniest Home Videos
08:50
The Real Housewives of Melbourne
09:50
Masterchef USA
10:50
Masterchef USA
11:45
Buying Blind
13:25
Yes Man
15:45
Elf
17:45
America's Funniest Home Videos
18:40
The Karate Kid Part II
21:00
Ocean’s Eleven
23:30
The Padre
01:20
The Equalizer 2
03:50
Summer House
04:50
Mad About You
TV4
05:00
A Place in the Sun
06:00
A Place in the Sun
06:55
Hela Sverige bakar
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Malou möter Leif GW Persson
12:30
Bonde söker fru
13:30
Expeditionen
14:30
Hockeylördag
LIVE
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Drömpyramiden
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Så mycket bättre
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Undtagelsen
00:50
Flight
03:30
A Place in the Sun
04:30
Younger
Kanal 5 (SE)
05:30
House Hunters International
06:00
Gärdsgårdsserien
06:10
Sofias änglar - Sign language
07:00
Mexico Life
07:20
Mexico Life
07:45
Mexico Life
08:05
Älskar, älskar inte
08:50
Wahlgrens värld
09:50
Dr. Seuss' How The Grinch Stole Christmas
12:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
13:10
Alla mot alla med Filip och Fredrik
14:15
Alla mot alla med Filip och Fredrik
15:15
Alla mot alla med Filip och Fredrik
16:30
Herre på täppan
18:10
Vem tror du att du är?
19:00
Kompani Svan
19:50
Gränsbevakarna Sverige
20:55
Vägens hjältar
22:00
Bianca
23:05
Wahlgrens värld
00:00
Law & Order: Special Victims Unit
01:05
Law & Order: Special Victims Unit
02:10
Naked Attraction
03:15
Naked Attraction
04:25
Naked Attraction
TV6 (SE)
05:00
American Dad
05:30
Cops
06:00
Married...with Children
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:35
Seinfeld
08:05
Seinfeld
08:40
Seinfeld
09:15
Studion
LIVE
09:30
FIS Cross-Country World Cup
LIVE
11:00
Studion
LIVE
12:00
FIS Cross-Country World Cup
LIVE
13:40
Studion
LIVE
14:15
Storage Wars
14:50
The Simpsons
15:25
FIS Freestyle Ski World Cup
LIVE
17:00
Click
19:10
Hot Shots!
21:00
The Hangover Part III
23:05
Batman Begins
01:55
Mechanic: Resurrection
04:00
Running Wild with Bear Grylls
Sjuan
05:05
Husakuten
06:05
Ambulansen
07:05
Ambulansen
08:05
Ambulansen
09:05
A Place in the Sun
10:05
A Place in the Sun
11:05
SOS - Superstädarna
12:05
Rocky Mountain Christmas
14:00
King of the Tigers
15:05
Aurora Teagarden Mysteries 6 - A Bundle of Trouble
17:00
Next Level Chef US
18:10
Write Before Christmas
20:00
Brokenwood mysteries
22:00
An Ice Wine Christmas
23:55
Den of Thieves
02:45
One Day
TV8 (SE)
06:00
OSL 24-7
06:30
A Christmas Kiss II
08:15
Pascals Konditori
09:10
Pascals Konditori
10:10
Pascals Konditori
11:15
Pascals Konditori
12:20
Pascals Konditori
13:25
Pascals Konditori
14:30
Pascals Konditori
15:35
Jamie & Jimmy's Festive Feast
16:40
Jamie's Easy Christmas Countdown
17:50
Foyle's War
20:00
Midsomer Murders
22:25
Midsomer Murders
00:35
Grantchester
01:50
Battle of the Sexes
04:20
Pascals Konditori
Kanal 9
05:15
How Do They Do It?
05:45
Gärdsgårdsserien
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 14b
07:05
Fast N' Loud season 2b
07:55
Gold Rush Specials
08:40
Deadliest Catch
09:40
WTCR 2022: Höjdpunkter från Jeddah, Saudiarabien
10:10
Bancykel 2022: Höjdpunkter Champions League, Saint-Quentin-en-Yvelines
11:20
Border Security
11:55
Border Security
12:25
Border Security
12:55
Wheeler Dealers season 14b
14:05
Ullared
15:05
Kustbevakarna
16:15
Havets hjältar
17:30
Sommaren med släkten
18:05
Sommaren med släkten
18:35
Ullared
19:45
Tunnelbanan
20:50
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Pacific Rim
00:30
Havets hjältar
01:40
Tunnelbanan
02:45
Sommaren med släkten
03:20
Sommaren med släkten
03:50
Walking Dead, The
04:55
Bitchin' Rides
TV10 (SE)
05:00
Highway Thru Hell
06:00
Pawn Stars
06:25
Pawn Stars
06:50
Pawn Stars
07:15
Pawn Stars
07:40
Pawn Stars
08:10
Pawn Stars
08:35
Alone
09:30
Alone
10:30
Alone
11:35
Alone
12:45
Alone
13:40
Running Wild with Bear Grylls
14:50
Running Wild with Bear Grylls
15:50
Running Wild with Bear Grylls
16:55
Supercar Megabuild
17:55
Supercar Megabuild
18:55
Speed With Guy Martin
20:00
Cosmos: A SpaceTime Odyssey
21:00
Years of Living Dangerously
22:15
Nazi Megastructures
23:15
Nazi Megastructures
00:10
Aussie Gold Hunters
01:10
Aussie Gold Hunters
02:10
Years of Living Dangerously
03:25
Nazi Megastructures
04:25
Cosmos: A SpaceTime Odyssey
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Day Fiance Season 8
06:50
Caribbean Life
07:10
Selling LA
07:35
Selling LA
08:00
Selling LA
08:25
Selling LA
08:50
Home Town
09:55
Cake Boss: Next Great Baker
11:00
Cake Boss: Next Great Baker
12:10
MasterChef Australia
13:20
Caribbean Life
13:55
Caribbean Life
14:30
Flip or Flop
15:00
Flip or Flop
15:35
Flip or Flop
16:05
Flip or Flop
16:45
Bianca
17:55
One December Night
20:00
Sister Swap: A Hometown Holiday
21:50
The Others
23:50
Home Town
00:55
Nightmare Next Door
02:00
Nightmare Next Door
03:00
Nightmare Next Door
04:05
Caribbean Life
04:35
Cake Boss: Next Great Baker
TV12
05:00
Gränsbevakarna USA
05:30
Gränsbevakarna USA
06:00
Gränsbevakarna USA
06:30
Gränsbevakarna USA
07:00
Dödligt väder
08:00
Kronofogden knackar på
09:00
Kronofogden knackar på
10:00
Gränsbevakarna USA
10:30
Gränsbevakarna USA
11:00
Gränsbevakarna USA
11:30
Gränsbevakarna Kanada
12:00
Pilsner och penseldrag
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
c/o Segemyhr
18:30
c/o Segemyhr
19:00
Brynolf & Ljung
19:30
Brynolf & Ljung
20:00
Heathrow
20:30
Heathrow
21:00
Parlamentet
22:00
America's Funniest Home Videos
22:55
Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet
00:55
Johan Falk
03:00
Double Jeopardy
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
05:01
Nyheter
05:05
Tennis: Laver Cup London
06:00
Golf: PGA TOUR - Houston Open
06:49
Golf: PGA TOUR - Houston Open
08:14
Golf: PGA TOUR - Houston Open
09:11
Golf: PGA TOUR - Houston Open
10:08
Curling: EM i Östersund
11:35
Curling: EM i Östersund
13:03
Snooker: Home Nations Series - Scottish Open i Glasgow, Storbritannien
13:45
Snooker: Home Nations Series - Scottish Open i Glasgow, Storbritannien
LIVE
17:23
Bancykling, Champions League
19:30
Bancykling, Champions League
LIVE
23:32
FIA WTCR: Världscupen Jeddah
00:02
Cykelcross EM
00:59
Cykelcross EM
01:00
*
02:01
Tennis: Laver Cup London
02:59
Tennis: Laver Cup London
03:49
Tennis: Laver Cup London
04:36
Tennis: Laver Cup London
Eurosport 2 (SE)
06:00
Triathlon Super League
07:53
Snooker: UK Championship
09:47
Snooker: UK Championship
10:45
Styrkelyft VM
11:41
Behind the scenes ETCR
12:37
Offroadrally Extreme E
13:34
Styrkelyft VM
14:30
Bancykling, Champions League
15:27
Freestyle
17:19
FIA WTCR: Världscupen Jeddah
17:48
Cykelcross EM
18:44
Cykelcross EM
19:45
Snooker: Home Nations Series - Scottish Open i Glasgow, Storbritannien
LIVE
23:31
Curling: EM i Östersund
01:28
Curling: EM i Östersund
03:31
FIA WTCR: Världscupen Jeddah
04:01
Offroadrally Extreme E
Discovery Channel (SE)
05:30
How It's Made
06:00
How It's Made: Dream Cars
06:25
Cooper's Treasure
07:15
Salvage Hunters
08:10
Salvage Hunters
09:10
Kindig Customs
10:15
Kindig Customs
11:20
Alaskan Bush People
12:25
Alaskan Bush People
13:30
Alaskan Bush People
14:35
Alaskan Bush People
15:40
Blowing Up History
16:50
Blowing Up History
18:00
Wheeler Dealers
19:00
Wheeler Dealers
20:00
The Journey of India
21:00
Gold Rush
22:00
Gold Rush: The Dirt Presents
23:00
Kindig Customs
00:00
Faster With Finnegan
01:10
Kindig Customs
02:15
Kindig Customs
03:20
Expedition X
04:25
Kindig Customs
Discovery Science (SE)
05:12
How It's Made
05:36
How It's Made
06:00
How Do They Do It?
06:24
Alien Encounters
07:12
One Giant Leap
08:00
Expedition Unknown
08:48
Expedition Unknown
09:36
How It's Made
10:00
How It's Made
10:24
How It's Made
10:48
How It's Made
11:12
How It's Made
11:36
How It's Made
12:00
How Do They Do It?
12:24
How Do They Do It?
12:50
How Do They Do It?
13:14
How Do They Do It?
13:38
How Do They Do It?
14:02
How Do They Do It?
14:26
How the Universe Works
15:14
How the Universe Works
16:02
Contact
16:50
Contact
17:40
How It's Made
18:05
How It's Made
18:30
How It's Made
18:55
How It's Made
19:20
How It's Made
19:45
How It's Made
20:10
Alien Encounters
21:00
Alien Encounters
21:50
Curse of the Bermuda Triangle
22:40
Curse of the Bermuda Triangle
23:30
Secrets Of The Underground
00:20
Secrets Of The Underground
01:10
Blowing Up History
02:00
How It's Made
02:24
How It's Made
02:48
How Do They Do It?
03:12
How Do They Do It?
03:36
How Do They Do It?
04:00
How Do They Do It?
04:24
How It's Made
04:48
How It's Made
BBC Brit (SE)
05:15
Pointless
06:00
Top Gear Festival Special: Sydney
06:50
QI
07:20
QI
07:50
QI
08:20
QI
08:50
QI
09:25
QI
09:55
Top Gear: Winter Olympics Special
10:55
QI
11:25
QI
11:55
QI
12:25
QI
12:55
QI
13:25
QI
13:55
QI
14:25
QI
14:55
Pointless
15:40
Pointless
16:25
Pointless
17:10
The Best of Top Gear Series 15 & 16
18:00
The Best of Top Gear Series 15 & 16
18:55
Pointless
19:40
Top Gear: Winter Blunderland
20:25
Live at the Apollo Special
21:10
8 Out of 10 Cats Does Countdown
22:00
The Weakest Link Celebrity Specials
22:45
Michael McIntyre's Big Show
23:35
Live at the Apollo Special
00:20
8 Out of 10 Cats Does Countdown
01:10
The Weakest Link Celebrity Specials
01:55
Pride At The Apollo
02:25
Pointless
03:05
Pointless
03:50
Michael McIntyre's Big Show
04:45
QI
C More Stars (SE)
05:25
Star File (Short)
05:35
My Big Fat Greek Wedding
07:10
En komikers uppväxt
08:40
Viceroy's House
10:25
Delivery Man
12:10
A Christmas to Savour
13:40
Who Killed the KLF?
15:10
Bad Moms Christmas, A
16:55
Sune i fjällen
18:25
Ace Ventura: When Nature Calls
20:00
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
22:15
Fasandraeberne
00:10
Dredd
01:45
Olympus Has Fallen
03:40
Prosjekt Z
C More First (SE)
06:00
Hairspray
07:50
La La Land
09:55
Wonder
11:50
Allra käraste syster
12:20
The BFG
14:15
Four Christmases (Aka: Anywhere but home)
15:40
Bröllop, begravning och dop - Filmen/Stilla natt
17:30
Spotlight
19:35
A Snowy Christmas
21:00
The Taking of Pelham 1 2 3
22:50
Jigsaw
00:20
Sweat
02:05
Beck - Ett nytt liv
03:35
Val
V film premiere (SE)
07:00
Kajillionaire
09:00
Long Weekend
11:00
Half Brothers
13:00
Peter Rabbit 2: The Runaway
15:00
A Christmas Gift from Bob
16:45
Finding You
18:45
Ut og stjæle hester
21:00
X
23:00
Gold
01:00
Burning At Both Ends
03:00
X
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
05:50
Blue Planet II: Making Of
06:00
Earth's Natural Wonders
06:50
Secrets of the Superfactories
07:40
Secrets of the Superfactories
08:25
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
09:10
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
10:00
Iceland with Alexander Armstrong
10:45
10 Things You Need To Know About the Future
11:40
The Green Planet
12:40
Deadly 60
13:05
Earth's Natural Wonders
14:00
Secrets of the Superfactories
14:45
Secrets of the Superfactories
15:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
16:15
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
17:05
Blue Planet II
18:05
Deadly Predators
18:30
Frozen Planet II
19:30
Life Below Zero
20:15
The Misadventures of Romesh Ranganathan
21:10
Art of Scandinavia
22:00
Space Volcanoes
22:50
Frozen Planet II
23:50
Life Below Zero
00:35
The Misadventures of Romesh Ranganathan
01:25
Art of Scandinavia
02:25
Space Volcanoes
03:15
Frozen Planet II
04:15
Life Below Zero