SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Hemmagympa med Sofia
10:20
Basket: VM
LIVE
12:00
Hockeykväll
12:30
Herr Talman
12:45
Det sitter i väggarna
13:45
Draknästet
14:45
Fråga Lund
15:45
WeWork: Or the making and breaking of a $47 billion unicorn
17:30
Sverige idag
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:18
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Go'kväll
LIVE
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
1 mot Sverige
LIVE
21:00
Silent witness
22:00
Svenska nyheter
LIVE
22:30
Herr Talman
22:45
Rapport
LIVE
22:50
Kongen befaler
23:30
Billions
00:30
Tunna blå linjen
01:30
Vi eller aldrig
03:45
Sverige idag
04:15
Cykel-VM
LIVE
SVT2
09:00
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE RERUN
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE RERUN
16:15
Historier fra Norge rundt
16:20
Cyklopernas land
16:50
30 minuter
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Nyheter på lätt svenska
LIVE
18:00
Drottning Margrethe och konsten
18:30
Babel
19:30
Agnete jienáda
19:50
Egenlands resmål
20:00
Jim Morrison - Last Days in Paris
20:55
Stories
21:00
Aktuellt
LIVE
21:22
Kulturnyheterna
LIVE
21:30
Sportnytt
LIVE
21:45
Big Eyes
23:30
Louis Theroux: Forbidden America
00:30
The Grave
01:20
Den romska förintelsen
01:50
Sportnytt
02:05
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
06:55
The Real Housewives of Orange County
07:50
Undercover Boss US
08:40
Pacific Blue
09:35
NCIS
10:35
Chicago Med
11:35
Project Runway
12:45
The Real Housewives of Orange County
13:50
Lyckoviken
14:55
Bones
15:55
Bones
16:55
Project Runway
18:00
Lyxfällan
19:00
Masterchef USA
20:00
The Journey - 15 dagar i Nepal
21:00
21
23:40
Gran Torino
02:00
NCIS
03:00
Svenska fall
04:00
Pacific Blue
05:00
Extreme Makeover: Home Edition
TV4
10:00
Sygeplejeskolen
11:00
Sygeplejeskolen
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
A Place in the Sun
15:00
A Place in the Sun
16:00
Grand Designs Nya Zeeland
17:00
Efter fem
LIVE
17:50
Bli vän med V75
17:55
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären
20:00
Idol
LIVE
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:15
TV4Vädret
LIVE
22:25
Idol - Resultatshow
LIVE
22:55
The Girl With the Dragon Tattoo
02:05
Every Day
04:15
Younger
05:00
The Repair Shop
05:55
A Place in the Sun
Kanal 5 (SE)
06:00
Ullared
06:45
House Hunters International
07:05
Good Bones
07:50
Sommaren med släkten
08:15
Trafikpoliserna
09:05
Sofias änglar
10:05
Grey's Anatomy
11:10
Vägens hjältar
12:15
Alla mot alla med Filip och Fredrik
13:20
Böda Camping
14:30
Sofias änglar
15:35
Trafikpoliserna
16:50
Border Security
17:25
Border Security
18:00
Vägens hjältar
18:50
Alla mot alla med Filip och Fredrik
20:00
Jurassic Park III
22:05
Wahlgrens värld
22:55
Naked Attraction
00:00
Mullvaden
01:05
Border Security
01:35
Border Security
02:10
Alla mot alla med Filip och Fredrik
03:10
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:10
Havets hjältar
05:15
House Hunters International
05:50
Gärdsgårdsserien
TV6 (SE)
06:00
Married...with Children
06:30
Community
07:00
Community
07:30
Superstore
08:00
Superstore
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Just Shoot Me!
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:00
The Simpsons
11:30
The Simpsons
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
Pacific Blue
14:00
The Mentalist
15:00
The Mentalist
16:00
Elementary
17:00
Elementary
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
NCIS: Los Angeles
20:00
Studio: UEFA Nations League
LIVE
20:40
UEFA Nations League
LIVE
22:30
Studio: UEFA Nations League
LIVE
23:15
Faster
01:15
Seinfeld
01:50
Seinfeld
02:15
Without a Trace
03:10
S.W.A.T.
04:05
Family Guy
04:35
Family Guy
05:05
Svenska Truckers
Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Mitt liv som valp
08:00
Bachelor
09:00
Chokladens underbara värld
10:00
A Place in the Sun
11:00
A Place in the Sun
12:00
Love it or List it UK
13:00
Skilda världar
13:30
Skilda världar
14:00
Lilla huset på prärien
15:00
Dr Phil
16:00
Det okända
17:00
Husakuten
18:00
Emma Fielding Mysteries 2 - Past Malice
19:55
Death in Paradise
20:55
Death in Paradise
21:55
Ett fall för Frost
00:10
Fatal Attraction
02:35
A Haunting
03:30
Det okända
04:30
Judge Judy
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
06:55
Come Dine with Me
07:25
Come Dine with Me
07:55
Come Dine with Me
08:25
Come Dine with Me
08:55
Superoppusserne
09:50
North and South
12:00
Jamie's Easy Meals For Every Day
12:40
Jamie's Easy Meals For Every Day
13:20
MasterChef: The Professionals
14:45
Grey's Anatomy
15:50
Escape to the Country
16:55
Escape to the Country
18:00
Antiques Road Trip
18:55
Antiques Road Trip
20:00
Grey's Anatomy
21:00
The Affair
22:25
The Affair
23:35
North and South
01:30
Superoppusserne
02:30
OSL 24-7
03:00
Mit Plastikmareridt
04:00
Mel Robbins
05:00
Camp Kulinaris
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:25
Wheeler Dealers
07:15
Fast N' Loud
08:05
Gold Rush Specials
08:55
Deadliest Catch
10:00
Wheeler Dealers
11:05
Alaska: The Last Frontier specials
12:15
Salvage Hunters
13:20
Wheeler Dealers
14:25
Ullared
15:35
Kustbevakarna & SSRS
16:50
Top Gear: Winter Blunderland
18:00
Böda Camping
18:55
Mullvaden
19:45
Border Security
20:20
Border Security
20:55
Södertäljepolisen
22:00
Hulk
01:05
Purge, The
02:55
Top Gear: Winter Blunderland
04:00
Walking Dead, The
05:00
How Do They Do It?
05:40
Gärdsgårdsserien
TV10 (SE)
06:00
The Curse of Oak Island
06:55
Speed With Guy Martin
07:55
Yukon Gold
08:50
Yukon Gold
09:45
Ice Road Truckers
10:45
Ice Road Truckers
11:45
The Curse of Oak Island
12:45
Highway Thru Hell
13:45
Highway Thru Hell
14:50
Massive Moves
15:20
Massive Moves
15:50
Massive Moves
16:20
Massive Moves
16:55
Storage Wars
17:25
Storage Wars
18:00
American Pickers
18:55
American Pickers
20:00
Mountain Men
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Lost Gold of World War II
23:00
The Curse of Oak Island
23:50
Massive Moves
00:20
Massive Moves
00:50
Aussie Gold Hunters
01:50
Aussie Gold Hunters
02:50
Highway Thru Hell
03:50
Highway Thru Hell
04:55
Speed With Guy Martin
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:10
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:15
House Hunters
08:35
House Hunters
09:00
Long Island Medium
09:30
Long Island Medium
10:05
My Lottery Dream Home
10:35
My Lottery Dream Home
11:05
Say Yes to the Dress
11:45
Say Yes to the Dress
12:15
MasterChef Australia
13:25
Flip or Flop
13:55
Flip or Flop
14:25
Say Yes to the Dress
15:00
Say Yes to the Dress
15:35
1000-lb Sisters
16:50
Fixer To Fabulous
18:00
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life season 7
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
Naked Attraction
23:15
Beauty & the Geek Australia
00:25
Perfect Murder, The
01:30
Nightmare Next Door
02:40
Swamp Murders
03:45
House Hunters
04:10
House Hunters
04:40
Caribbean Life
05:10
Caribbean Life
05:45
Parterapi
TV12
06:00
Cheaters
07:00
All New Traffic Cops
08:00
Paddington Station
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
V65 Direkt
LIVE
15:00
Kronofogden knackar på
16:00
Polisens biljakter
16:55
America's Funniest Home Videos
17:30
Superfredag Studio
LIVE
17:50
HockeyAllsvenskan
LIVE
20:25
Mr Bean
21:00
c/o Segemyhr
21:30
c/o Segemyhr
22:00
Parlamentet
23:00
Night Moves
01:20
Star Trek (2009)
03:55
CSI
05:00
Gränsbevakarna Kanada
05:30
Gränsbevakarna Kanada
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
07:52
Tennis: Grand Slam US Open
08:51
Tennis: Grand Slam US Open
09:41
Tennis: Grand Slam US Open
10:39
Tennis: Grand Slam US Open
11:38
You say we play
13:30
Tennis: Laver Cup
LIVE
16:00
Tennis: Laver Cup
LIVE
17:58
Enduro World series show
18:24
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
19:45
Tennis: Laver Cup
LIVE
22:00
Tennis: Laver Cup
LIVE
23:58
Nyheter
00:01
Tennis: Grand Slam US Open
00:58
Nyheter
01:01
Tennis: Grand Slam US Open
02:03
Tennis: Grand Slam US Open
03:01
Tennis: Grand Slam US Open
03:50
Cykel Tour of Romania
04:39
Speedway Grand Prix Målilla
Eurosport 2 (SE)
06:00
Triathlon Super League
07:54
Enduro World series show
08:24
EWC All Access
08:56
Cykel Pro Series Primus Classic
09:51
Speedway Grand Prix Målilla
10:48
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
12:46
Cykel Pro Series Grand Prix de Wallonie
13:48
Triathlon PTO Tour
14:55
Friidrott Sydney
16:51
Best of Vuelta a Espana
17:30
Golf: Presidents Cup
LIVE
23:57
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
01:48
Spirit of Yachting
02:21
Nyheter
02:26
Endurance Moto Racing: VM
04:10
Nyheter
04:15
Endurance Moto Racing: VM
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Travel Man: 48 Hours In...
06:25
The Graham Norton Show
07:05
The Graham Norton Show
07:45
The Best of Top Gear Series 20 & 21
08:35
Travel Man: 48 Hours In...
09:00
QI
09:30
QI
10:00
QI
10:30
Pointless
11:15
The Graham Norton Show
11:55
The Graham Norton Show
12:30
Travel Man: 48 Hours In...
12:55
The Best of Top Gear Series 20 & 21
13:45
QI
14:15
QI
14:50
QI
15:20
Pointless
16:05
Michael McIntyre's Big Show
17:00
Travel Man: 48 Hours In...
17:20
The Best of Top Gear Series 29 & 30
18:15
Pointless
19:00
QI
19:30
QI
20:00
QI
20:30
Pointless
21:15
Live at the Apollo
22:00
The Graham Norton Show
22:50
8 Out of 10 Cats Does Countdown
23:40
Pointless
00:25
Live at the Apollo
01:15
The Graham Norton Show
02:05
8 Out of 10 Cats Does Countdown
02:55
The Best of Top Gear Series 29 & 30
03:50
Live at the Apollo
04:40
QI
05:10
Pointless
C More Stars (SE)
07:20
Behind The Candelabra
09:15
Inside Job
11:00
The Hundred-Foot Journey
13:05
Borg McEnroe
14:50
The Hunger Games: Catching Fire
17:20
Bamse och tjuvstaden
18:30
Joey & Ella - A Kangaroo Tail
20:00
Se upp för Jönssonligan
22:00
Money Train
23:50
Klovn: The Movie
01:20
Klovn Forever
02:55
Point Break
04:55
The Fifth Element
C More First (SE)
06:15
Star File (Long)
06:30
On Set
07:00
Salmon Fishing in the Yemen
08:45
Pagten
10:45
Ace Ventura: When Nature Calls
12:20
Sune i fjällen
13:50
The BFG
15:50
Begin Again
17:30
Prästen i paradiset
19:05
Passengers
21:00
Our Friend
23:05
Fasandraeberne
01:00
Warrior
03:15
Donnie Brasco
05:15
Star File (Long)
05:30
Jul på KuToppen
V film premiere (SE)
07:00
The Iron mask
09:00
The Boss Baby: Family Business
10:50
The Best of Enemies
13:00
Dream Horse
15:00
Land
17:00
Song of Names
19:00
Finding You
21:00
Dangerous
23:00
Venom: Let There Be Carnage
01:00
Escape Room: Tournament of Champions
03:00
Dangerous
04:45
Little Women
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Inside the Factory
06:50
Blue Planet II
07:50
Big Animal Surgery
08:45
Life Below Zero
09:35
Inside the Factory
10:25
Blue Planet II
11:25
Big Animal Surgery
12:20
Life Below Zero
13:05
World's Most Scenic Railway Journeys
13:50
Inside the Factory
14:45
Blue Planet II
15:45
Big Animal Surgery
16:40
Life Below Zero
17:30
World's Most Scenic Railway Journeys
18:15
Inside the Factory
19:05
Inside the Factory
20:00
Trust Me, I'm a Doctor
21:00
Earth's Great Rivers
22:00
The World's Deadliest Weather
22:45
Deadly Disasters
23:35
Inside the Factory
00:30
Trust Me, I'm a Doctor
01:30
Earth's Great Rivers
02:30
The World's Deadliest Weather
03:15
Deadly Disasters
04:05
Inside the Factory
05:00
Trust Me, I'm a Doctor