SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Hemmagympa med Sofia
10:20
Rederiet
11:05
Arkitekturens pärlor
11:15
Go'kväll
12:00
Sverige!
12:30
Svenska nyheter
13:00
Draknästet
14:00
Sommaren i Grums
14:30
Fråga Lund
15:30
Un dimanche à la campagne
17:00
Strömsö
17:30
Sverige idag
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:18
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Go'kväll
LIVE
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Uppdrag granskning
21:00
Min sanning: Birgitta Ohlsson
21:50
Lokala nyheter
LIVE
22:00
Det svenska modet
22:30
Våra tonåringar
23:00
Kampen om livet
23:30
Briljanta forskare
23:40
Sanditon
00:35
Fråga Lund
04:45
Sverige idag
05:15
Go'kväll
SVT2
06:15
Cykel-VM
LIVE
09:10
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE RERUN
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE RERUN
16:15
Øyeblikk fra Svalbard
16:20
Eränkävijät
16:50
Ekonomibyrån
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Nyheter på lätt svenska
LIVE
18:00
Den romska förintelsen
18:30
Malika: The Lion Queen
19:15
Ville videoer
19:30
Min historia
20:00
Det demokratiska spelet
20:30
30 minuter
21:00
Aktuellt
LIVE
21:38
Kulturnyheterna
LIVE
21:45
Sportnytt
LIVE
22:00
Politikbyrån
22:30
The Grave
23:20
Rapport
LIVE
23:25
Vetenskapens värld
00:25
Nya perspektiv
01:25
Möte med (Finska)
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
06:55
The Real Housewives of Orange County
07:50
Undercover Boss US
08:40
Pacific Blue
09:35
NCIS
10:35
Chicago Med
11:35
Project Runway
12:45
The Real Housewives of Orange County
13:45
Lyxfällan
14:55
Bones
15:55
Bones
16:55
Project Runway
18:00
Lyxfällan
19:00
Masterchef USA
20:00
Eventyrlig oppussing
21:00
NCIS: Los Angeles
22:00
NCIS: Hawai'i
23:05
Without a Trace
23:50
NCIS
00:50
NCIS: Los Angeles
01:45
Pacific Blue
02:40
Without a Trace
03:35
For Life
04:30
Extreme Makeover: Home Edition
05:30
The Nanny
TV4
10:00
Sygeplejeskolen
11:00
Sygeplejeskolen
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
A Place in the Sun
15:00
A Place in the Sun
16:00
Grand Designs Nya Zeeland
17:00
Efter fem
LIVE
18:25
Lotto, joker och drömvinsten
18:35
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Halv åtta hos mig
20:00
Idol
LIVE
21:00
Hela Sverige bakar
21:55
Idol - Resultatshow
LIVE
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:40
Sporten
LIVE
22:55
TV4 Vädret
LIVE
23:00
The Rookie
23:55
House
01:00
Law & Order: Special Victims Unit
01:55
CSI
02:55
A Place in the Sun
03:55
House
05:05
Home and Away
05:30
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
Kanal 5 (SE)
06:00
Ullared
06:50
House Hunters International
07:15
Good Bones
08:00
Sommaren med släkten
08:25
Trafikpoliserna
09:15
Sofias änglar
10:25
Grey's Anatomy
11:30
Vägens hjältar
12:35
Alla mot alla med Filip och Fredrik
13:45
Böda Camping
14:50
Sofias änglar
15:55
Trafikpoliserna
17:00
Border Security
17:35
Border Security
18:10
Vägens hjältar
19:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
20:00
Vägens hjältar
21:00
Vem tror du att du är?
22:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:10
Naked Attraction
00:20
Över Atlanten
01:25
Border Security
02:00
Border Security
02:30
Alla mot alla med Filip och Fredrik
03:35
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:35
Havets hjältar
05:35
House Hunters International
TV6 (SE)
06:00
Married...with Children
06:30
Community
07:00
Community
07:30
Superstore
08:00
Superstore
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Just Shoot Me!
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:00
The Simpsons
11:30
The Simpsons
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
NCIS: Los Angeles
14:00
The Mentalist
15:00
The Mentalist
16:00
Elementary
17:00
Elementary
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
NCIS: Los Angeles
20:00
SEAL Team
21:00
Jumanji: The Next Level
23:20
Seinfeld
23:55
Seinfeld
00:30
Without a Trace
01:25
The Shield
02:25
Magnum P.I.
03:25
Just Shoot Me!
03:55
Family Guy
04:30
Without a Trace
05:30
Cops
Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Mitt liv som valp
08:00
Bachelor
09:00
Chokladens underbara värld
10:00
A Place in the Sun
11:00
A Place in the Sun
12:00
Love it or List it UK
13:00
Skilda världar
13:30
Skilda världar
14:00
Lilla huset på prärien
15:05
Dr Phil
16:00
Det okända
17:00
Husakuten
18:00
Glamour
18:30
Glamour
19:00
Bachelor
20:00
Garden Rescue
21:00
The Dog House
22:00
Hawaii 5-0
23:00
Hawaii 5-0
23:55
Ett dödligt misstag
00:55
Dr Phil
01:50
Det okända
02:50
Veterinärerna
03:50
Ett dödligt misstag
05:00
Husakuten
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
06:55
Come Dine with Me
07:25
Come Dine with Me
07:55
Come Dine with Me
08:25
Come Dine with Me
08:55
Superoppusserne
09:50
North and South
12:00
Jamie's Easy Meals For Every Day
12:40
Jamie's Easy Meals For Every Day
13:20
MasterChef: The Professionals
14:45
Grey's Anatomy
15:50
Escape to the Country
16:55
Escape to the Country
18:00
Antiques Road Trip
18:55
Antiques Road Trip
20:00
Grey's Anatomy
21:00
Dragons' Den
22:25
My Floating Home - Long version
23:30
North and South
01:35
Superoppusserne
02:35
OSL 24-7
03:05
Mit Plastikmareridt
04:00
Mel Robbins
05:00
Camp Kulinaris
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers
07:10
Fast N' Loud
07:55
Gold Rush Specials
08:45
Deadliest Catch
09:40
Wheeler Dealers
10:55
Alaska: The Last Frontier specials
11:55
Salvage Hunters
13:00
Wheeler Dealers
14:10
Ullared
15:15
Property Brothers
16:30
Top Gear
17:45
Böda Camping
18:40
Gränsbevakarna Sverige
19:45
Border Security
20:15
Border Security
20:55
Property Brothers
22:00
Jurassic Park
00:30
Top Gear
01:55
Tunnelbanan
02:55
Sommaren med släkten
03:25
Sommaren med släkten
03:55
Walking Dead, The
04:55
Alaska: The Last Frontier specials
TV10 (SE)
06:00
The Curse of Oak Island
06:50
Speed With Guy Martin
07:50
Yukon Gold
08:40
Yukon Gold
09:30
Ice Road Truckers
10:30
Ice Road Truckers
11:30
The Curse of Oak Island
12:30
Highway Thru Hell
13:40
Highway Thru Hell
14:40
Massive Moves
15:10
Massive Moves
15:45
Massive Moves
16:15
Massive Moves
16:50
Storage Wars
17:25
Storage Wars
18:00
American Pickers
18:55
American Pickers
20:00
Mountain Men
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Aussie Gold Hunters
23:05
The Curse of Oak Island
23:55
Massive Moves
00:25
Massive Moves
00:55
Aussie Gold Hunters
01:55
Aussie Gold Hunters
02:55
Highway Thru Hell
03:55
Highway Thru Hell
04:55
Speed With Guy Martin
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:50
Caribbean Life
07:10
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:40
House Hunters
09:00
Long Island Medium
10:10
My Lottery Dream Home
10:45
My Lottery Dream Home
11:20
Say Yes to the Dress
11:50
Say Yes to the Dress
12:20
MasterChef Australia
13:30
Flip or Flop
14:00
Flip or Flop
14:30
Say Yes to the Dress
15:05
Say Yes to the Dress
15:40
1000-lb Sisters
16:55
Fixer To Fabulous
18:00
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life season 7
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
Naked Attraction
23:15
Beauty & the Geek Australia
00:25
Perfect Murder, The
01:40
Nightmare Next Door
02:40
Swamp Murders
03:45
House Hunters
04:10
House Hunters
04:40
Caribbean Life
05:10
Caribbean Life
05:45
Parterapi
TV12
06:00
Cheaters
07:00
All New Traffic Cops
08:00
Paddington Station
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
Mordutredarnas nya fall
12:30
Mordutredarnas nya fall
13:00
All New Traffic Cops
14:00
MacGyver
15:00
Kronofogden knackar på
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
18:00
MacGyver
19:00
Kronofogden knackar på
20:00
V86 Direkt
LIVE
22:00
Beck
23:55
Gangs of London
01:05
Gangs of London
02:15
Death Wish
04:30
Mordutredarnas nya fall
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
07:32
Tennis: Grand Slam US Open
09:22
Tennis
11:12
Endurance Moto Racing: VM
13:00
Endurance Moto Racing: VM
14:48
Triathlon Super League
16:41
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
18:30
Cykel Sabatini Cup
19:28
Tennis
20:02
Tennis: Grand Slam Australian Open
21:30
Nyheter
21:33
Ridsport Grand Slam Aachen
22:40
Ridsport Grand Slam Spruce Meadows
23:35
Tennis
01:22
Nyheter
01:29
Tennis: Grand Slam US Open
03:16
Snooker: Welsh Open i Cardiff, Storbritannien
05:05
Cykel Tour of Romania
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel Tour of Romania
06:55
Sports Spotlight
08:06
72
09:13
Snooker: European Series
11:06
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
13:00
Triathlon PTO Tour
14:15
Tennis: Grand Slam US Open
16:09
Tennis
18:03
You say we play
20:00
Golf
20:26
Friidrott Sydney
22:47
Speedway Grand Prix Målilla
23:49
Nyheter
23:54
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
01:46
Ridsport : VM Pratoni Roma
02:58
Nyheter
03:03
Triathlon Super League
05:10
Best of Vuelta a Espana
Discovery Channel (SE)
06:00
Shed And Buried
06:25
Tanked
07:15
Gold Divers
08:10
How It's Made: Dream Cars
08:40
How It's Made: Dream Cars
09:10
Chasing Classic Cars
10:15
Misfit Garage
11:20
Deadliest Catch
12:25
Gold Rush
13:30
Gold Rush
14:35
How It's Made: Dream Cars
15:10
How It's Made: Dream Cars
15:40
Salvage Hunters
16:50
Salvage Hunters
18:00
Chasing Classic Cars
19:00
Chasing Classic Cars
20:00
Salvage Hunters: The Restorers
21:00
Mysteries Of The Deep
22:00
The Alaska Triangle
23:00
Ice Lake Rebels
00:00
Dual Survival
01:10
Mysteries Of The Deep
02:15
The Alaska Triangle
03:20
Expedition Unknown
04:25
Misfit Garage
05:30
How It's Made
Discovery Science (SE)
06:00
How It's Made
06:24
How It's Made
06:48
How It's Made
07:12
How It's Made
07:36
How It's Made
08:00
Morgan Freeman's Through The Wormhole
08:48
Morgan Freeman's Through The Wormhole
09:36
Morgan Freeman's Through The Wormhole
10:24
Expedition: Back To The Future
11:12
Expedition: Back To The Future
12:00
How It's Made
12:24
How It's Made
12:50
How It's Made
13:14
How It's Made
13:38
How It's Made
14:02
How It's Made
14:26
Blowing Up History
15:14
Blowing Up History
16:02
How the Universe Works
16:50
How the Universe Works
17:40
How the Universe Works
18:30
How It's Made
18:55
How It's Made
19:20
How It's Made
19:45
How It's Made
20:10
How It's Made
20:35
How It's Made
21:00
Mysteries of the Missing
21:50
Secrets Of The Underground
22:40
Mummies Unwrapped
23:30
Mummies Unwrapped
00:20
How the Universe Works
01:10
How the Universe Works
02:00
How the Universe Works
02:48
Blowing Up History
03:36
Blowing Up History
04:24
How It's Made
04:48
How It's Made
05:12
How It's Made
05:36
How It's Made
BBC Brit (SE)
06:00
Travel Man: 48 Hours In...
06:25
Pointless
07:15
The Best of Top Gear Series 20 & 21
08:10
Travel Man: 48 Hours In...
08:35
QI
09:05
QI
09:40
QI
10:10
Pointless
10:55
The Graham Norton Show
11:30
The Graham Norton Show
12:10
Travel Man: 48 Hours In...
12:35
The Best of Top Gear Series 20 & 21
13:25
QI
13:55
QI
14:30
QI
15:00
Pointless
15:45
The Graham Norton Show
16:20
The Graham Norton Show
17:00
Travel Man: 48 Hours In...
17:25
The Best of Top Gear Series 20 & 21
18:15
Pointless
19:00
QI
19:30
QI
20:00
QI
20:30
Pointless
21:15
Live at the Apollo
22:00
Top Gear: Worst Car in the History of the World
23:15
Top Gear's Ambitious But Rubbish
00:05
Pointless
00:50
Live at the Apollo
01:35
Top Gear: Worst Car in the History of the World
02:50
Top Gear's Ambitious But Rubbish
03:40
The Best of Top Gear Series 20 & 21
04:30
Live at the Apollo
05:15
Pointless
C More Stars (SE)
06:05
Star File (Long)
06:20
La La Land
08:30
Ted - För kärlekens skull
10:30
Kollektivet
12:25
Second Act
14:05
All inclusive
15:40
Apstjärnan
16:55
Bring It On
18:25
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet
19:50
Star File (Short)
20:00
Unga Astrid
22:00
Patriots Day
00:10
Sicario
02:10
Irresistible
03:50
Breaking News in Yuba County
05:20
En man som heter Ove
C More First (SE)
06:35
Star File (Long)
06:45
Star File (Long)
07:00
En gång i Phuket
08:40
Glada hälsningar från Missångerträsk
10:05
Sune på bilsemester
11:40
Sune i Grekland
13:10
Upp i det blå
14:35
Hokus pokus Alfons Åberg
15:45
The Kindness of Strangers
17:40
Dear John
19:30
Astrid & Lilly Save the World
20:10
Astrid & Lilly Save the World
21:00
Non-Stop
22:45
Limitless
00:35
The Girl on the Train
02:30
Willy's Wonderland
03:55
The Imitation Game
05:45
Star File (Long)
V film premiere (SE)
07:00
Queen Bees
09:00
The Croods: A New Age
11:00
Blinded By the Light
13:00
Gloria Bell
15:00
AINBO: Spirit of the Amazon
17:00
Plus One
19:00
The High Note
21:00
The Informer
23:00
Fortress
01:00
Yakuza Princess
03:00
The Informer
05:00
Nowhere Special
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Deadly 60
06:25
Inside the Factory
07:20
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
08:10
Life Below Zero
09:00
Life Below Zero
09:50
World's Most Scenic Railway Journeys
10:35
Inside the Factory
11:25
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
12:15
Life Below Zero
13:00
Life Below Zero
13:50
World's Most Scenic Railway Journeys
14:35
Inside the Factory
15:30
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
16:20
Big Animal Surgery
17:10
Life Below Zero
17:55
World's Most Scenic Railway Journeys
18:40
Inside the Factory
19:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
20:15
North America with Simon Reeve
21:10
Joanna Lumley's Great Cities of the World
22:00
Earth's Great Rivers
23:00
Life Below Zero: Canada
23:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
00:30
North America with Simon Reeve
01:20
Joanna Lumley's Great Cities of the World
02:10
Earth's Great Rivers
03:10
Life Below Zero: Canada
03:55
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
04:40
North America with Simon Reeve
05:30
Deadly 60