SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
09:10
Sommargympa med Sofia
09:30
Antikmagasinet
10:00
EM-veckan
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:18
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Gyllene vingar
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Sveriges roligaste partiledare
21:00
EM-veckan
LIVE RERUN
22:30
Herr Talman
22:45
Rapport
LIVE
22:50
Kongen befaler
23:35
Billions
00:35
Allsång på Skansen
05:10
Gyllene vingar
05:55
Fråga doktorn
SVT2
15:00
Reported Missing
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Veiðikofinn
16:30
Politikbyrån
17:00
Gamerne
17:25
Valet på lätt svenska
LIVE
17:30
Nyhetstecken
LIVE
17:40
Uutiset
LIVE
17:50
Oddasat
LIVE
17:55
Anslagstavlan
18:00
EM-veckan
LIVE RERUN
20:00
EM-veckan
LIVE
21:00
Aktuellt
LIVE
21:22
Kulturnyheterna
LIVE
21:30
Sportnytt
LIVE
21:45
The Big Short
23:50
Den stora rovdjursfejden
00:20
Vetenskapens värld sommar
01:20
Gamerne
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
06:55
The Real Housewives of Orange County
07:50
Undercover Boss US
08:40
Pacific Blue
09:35
NCIS
10:35
Chicago Med
11:35
Project Runway
12:40
Eventyrlig oppussing
13:50
Lyxfällan
14:50
The Mentalist
15:50
The Mentalist
16:55
Project Runway
18:00
Lyxfällan
19:00
The Journey - 15 dagar i Nepal
20:00
2012
23:30
Lyckoviken
00:30
A Few Best Men
02:30
Summer House
03:25
Svenska fall
04:25
Extreme Makeover: Home Edition
05:30
Lailaland
TV4
10:05
Dr Phil
11:00
Dr Phil
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
A Place in the Sun
15:00
A Place in the Sun
16:00
Grand Designs UK
17:00
Efter fem
LIVE
17:50
Bli vän med V75
17:55
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären
20:00
Fångarna på fortet
21:30
En gång i Phuket
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:05
TV4 Vädret
LIVE
22:15
En gång i Phuket
23:55
Breathe
02:20
HHhH
05:00
The Repair Shop
Kanal 5 (SE)
06:00
Ullared
06:50
House Hunters International
07:10
Good Bones
08:00
Sommaren med släkten
08:25
Välkommen till Köping
09:15
The Island Sverige
10:15
Grey's Anatomy
11:20
Vägens hjältar
12:25
Wahlgrens värld
13:35
Böda Camping
14:45
Sofias änglar
15:50
Välkommen till Köping
17:00
Border Security
17:35
Border Security
18:10
Havets hjältar
19:05
Vägens hjältar
20:00
Fast and the Furious, The
22:25
Change-Up, The
00:55
Naked Attraction
02:05
Border Security
02:35
Alla mot alla med Filip och Fredrik
03:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:45
The Island Sverige
05:45
Gärdsgårdsserien
TV6 (SE)
06:00
Married...with Children
06:30
Community
07:00
Community
07:30
Superstore
08:00
Superstore
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Just Shoot Me!
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:00
Alone
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
NCIS: Los Angeles
13:55
The Mentalist
14:55
The Mentalist
15:50
Elementary
16:50
NCIS: Los Angeles
17:45
Studio: Damallsvenskan
LIVE
17:55
Damallsvenskan
LIVE
19:50
Studio: Damallsvenskan
LIVE
20:00
SEAL Team
21:00
Ocean’s Eleven
23:30
S.W.A.T.
00:35
The Shield
01:45
IIHF Ice Hockey World Junior Championships Studio
LIVE
02:00
IIHF Ice Hockey World Junior Championships
LIVE
05:15
Cops
Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Hundcoachen
07:30
Hundcoachen
08:00
Biggest Loser
09:00
Leila bakar i Frankrike
09:30
Leila bakar i Frankrike
10:00
A Place in the Sun
11:00
Ambulansen
12:00
Hela England bakar
13:25
Skilda världar
14:00
Lilla huset på prärien
15:00
10 år yngre på 10 dagar
16:00
Det okända
17:00
Ambulansen
18:00
Hundräddaren
18:30
Hundräddaren
19:00
A Place in the Sun
20:00
Agatha Raisin
21:00
Agatha Raisin
22:00
Death in Paradise
23:00
Ett fall för Frost
01:10
Fatal Attraction
03:45
Det okända
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
06:50
Come Dine with Me
07:20
Come Dine with Me
07:50
Come Dine with Me
08:20
Come Dine with Me
08:45
MasterChef UK
09:55
My Big Family Farm
11:00
Mr Selfridge
12:05
Undercover Boss UK
13:15
Undercover Boss UK
14:25
MasterChef UK
15:50
Escape to the Country
17:00
Escape to the Country
18:00
Antiques Road Trip
18:55
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
The Affair
22:20
The Affair
23:25
Good Karma Hospital
00:25
Mr Selfridge
01:25
Good Trouble
02:25
Idas Fristelser
02:50
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
03:55
My Big Family Farm
05:00
Mel Robbins
Kanal 9
06:00
Wheeler Dealers
06:50
Fast N' Loud
07:40
Gold Rush
08:30
Deadliest Catch
09:30
Wheeler Dealers
10:35
Alaska: The Last Frontier
11:50
Salvage Hunters
12:55
Wheeler Dealers
14:00
Ullared
15:05
Kustbevakarna
16:20
Top Gear Special: Patagonia
18:00
Böda Camping
18:50
Ullared
19:45
Kustbevakarna
20:50
Södertäljepolisen
22:00
John Q
00:40
Scarface (1983)
04:15
Top Gear Special: From A to Z
05:40
Gärdsgårdsserien
TV10 (SE)
06:00
The Curse of Oak Island
06:55
Running Wild with Bear Grylls
07:45
Storage Wars
08:10
Storage Wars
08:40
Storage Wars
09:05
Storage Wars
09:30
Ice Road Truckers
10:30
Ice Road Truckers
11:40
The Curse of Oak Island
12:30
American Pickers
13:40
American Pickers
14:40
Pawn Stars
15:10
Pawn Stars
15:45
Coast Guard Florida
16:50
Storage Wars
17:25
Storage Wars
18:00
American Pickers
18:55
American Pickers
20:00
Bear's Mission with...
21:05
Storage Wars
21:35
Storage Wars
22:05
Lost Gold of World War II
23:05
The Curse of Oak Island
23:55
Coast Guard Florida
00:55
Highway Thru Hell
01:55
Highway Thru Hell
03:00
Speed With Guy Martin
04:00
Speed With Guy Martin
05:05
Highway Patrol
05:30
Highway Patrol
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:45
House Hunters
09:10
Long Island Medium
09:40
Long Island Medium
10:10
My Lottery Dream Home
10:40
My Lottery Dream Home
11:10
Say Yes to the Dress
11:50
Say Yes to the Dress
12:15
90 Days to Wed
13:25
Flip or Flop
13:55
Flip or Flop
14:25
Say Yes to the Dress
15:00
Say Yes to the Dress
15:30
Dr. Pimple Popper: Before the Pop
16:10
Dr. Pimple Popper: Before the Pop
16:50
Fix My Flip
18:00
Flip or Flop
18:20
Flip or Flop
18:45
My 600-lb Life: Where Are They Now?
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
Naked Attraction
23:15
The Bad Skin Clinic
00:20
Perfect Murder, The
01:25
Nightmare Next Door
02:25
Swamp Murders
03:30
House Hunters
04:00
House Hunters
04:30
Caribbean Life
05:00
Caribbean Life
05:30
Long Island Medium
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Paddington Station
08:00
112 - Först på plats Australien
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
V65 Direkt
LIVE
15:00
MacGyver
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
18:00
MacGyver
19:00
Kronofogden knackar på
20:00
MacGyver
21:00
Full fräs med Stefan och Krister
21:30
Full fräs med Stefan och Krister
22:05
Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet
00:00
Yrrol
01:55
Shooter
04:25
Mordutredarnas nya fall
05:00
Gränsbevakarna USA
05:30
Gränsbevakarna USA
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
The power of sport
06:30
Golf
07:00
Mountainbike EM
08:00
Mountainbike EM
09:00
Endurance Moto Racing: VM
12:00
Cykel Pro Series Arctic Race of Norway
14:00
Klättring: Världscupen i Innsbruck
15:00
Enduro World series show
15:33
Cykel Pro Series Danmark Runt
LIVE
18:18
Cykel: World Tour - Vuelta a España
LIVE
21:03
Snooker: European Series
LIVE
23:00
Motocross: VM i Finland
23:30
Motocross: VM i Finland
00:00
Motocross: VM i Finland
00:30
Motocross: VM i Finland
01:00
Breaking Life
02:00
Cykel Pro Series Danmark Runt
03:00
*
LIVE
04:00
Bancykling: EM i München
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel
07:30
Mountainbike
08:00
Snooker
10:00
Snooker
12:00
Motocross
12:45
Motocross
13:30
Motocross
14:15
Motocross
15:00
Golf
15:33
Snooker
LIVE
17:00
*
LIVE
17:03
Mountainbike
LIVE
18:33
Snooker
19:00
*
LIVE
19:30
Sport
20:00
Formel E
21:03
Golf
LIVE
01:00
Karate
02:00
BMX
03:00
BMX
04:00
Triathlon
05:00
Triathlon
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)

No upcoming airings

C More Stars (SE)
07:25
A Hard Day's Night
08:50
The Imitation Game
10:40
Bring It On
12:15
Larry Crowne
13:50
Petit Vampire
15:10
Se upp för Jönssonligan
17:10
C.I.Ape
18:30
Apstjärnan
19:45
Star File (Long)
20:00
Her
22:05
Cold Pursuit
00:00
Our Kind of Traitor
01:45
Dredd
03:20
Irresistible
05:00
My Big Fat Greek Wedding
C More First (SE)
07:30
17 Again
09:10
Wonder
11:00
Göta kanal 2 - kanalkampen
12:35
Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet
14:05
Ace Ventura: When Nature Calls
15:40
Sune i Grekland
17:15
Salmon Fishing in the Yemen
19:00
I, Tonya
21:00
Twilight
23:00
El Mariachi
00:20
Cut Throat City
02:20
Klovn Forever
03:55
The Hunger Games
V film premiere (SE)
07:00
How it Ends
09:00
100% Wolf
11:00
Together Together
13:00
ORCA
15:00
Spirit Untamed
17:00
Suedi
18:40
F9: The Fast Saga
21:00
Ghostbusters: Afterlife
23:05
Escape Room: Tournament of Champions
01:00
Venom: Let There Be Carnage
03:00
Ghostbusters: Afterlife
05:05
Supernova
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Deadly 60
06:30
Life Below Zero
07:20
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
08:05
Coast
08:55
Secrets of the Superfactories
09:45
Life Below Zero
10:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
11:15
Coast
12:10
Secrets of the Superfactories
12:55
Life Below Zero
13:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
14:30
Coast
15:20
Secrets of the Superfactories
16:10
Life Below Zero
16:55
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
17:45
Coast
18:35
Secrets of the Superfactories
19:25
Inside the Factory
20:15
Vikings
21:10
Fatal Forecast
22:00
Climate Change: Ade On The Frontline
22:55
Planet Earth II Diaries
23:05
Exploration Volcano
23:50
Inside the Factory
00:45
Vikings
01:35
Fatal Forecast
02:25
Climate Change: Ade On The Frontline
03:20
Planet Earth II Diaries
03:30
Exploration Volcano
04:15
Inside the Factory
05:10
Vikings