SVT1
06:20
Fra bølle til bestevenn
07:00
Ville videoer spesial
07:40
Klimatkampen
08:10
Gina Dirawi lever och dör
08:40
Bröllopsfotograferna
09:10
Antikmagasinet
09:40
Auktionssommar
10:40
Resan till Taube
11:40
Resan till Taube
12:40
Motorsport: Rally-VM
LIVE
14:30
Landet runt
15:15
Kungliga slottet
16:15
Så ska det låta firar 25 år
17:15
Orientering: Sprint-VM
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:10
Lokala nyheter
LIVE
18:15
Hva feiler det deg?
18:55
Sumarlandinn
19:00
Sportspegeln
LIVE
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Antiques roadshow
21:00
Thorleifs - och du tände stjärnorna
22:00
Gina Dirawi lever och dör
22:30
Sticks and stones
23:20
Rapport
LIVE
23:30
Streams
23:45
Delicious
00:30
McDonald & Dodds
SVT2
09:00
Hyland
10:00
Gudstjänst
10:30
Jazz on a Summer's Day
11:55
Oscar Peterson, en jazzens jätte
13:15
Historier fra Norge rundt
13:20
Mästaren
14:00
Freddes kök
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Veiðikofinn
16:30
Det stora kärleksbaket
17:00
La tormenta sueca
17:15
Kortfilmsklubben - engelska
17:27
Luuserit
17:43
Min berättelse på samiska
17:53
Djupdyk
18:00
Orientering: Sprint-VM
LIVE RERUN
18:45
Jag satsar allt - en film om Funkisfestivalen
19:00
The Mating Game
19:50
Ville videoer
20:00
Historien om Grönland och Danmark
21:00
Aktuellt
LIVE
21:15
Agenda
LIVE
22:10
Kingdom of Silence
23:45
Gudstjänst
00:15
Forsvundne arvinger
01:15
Generation Afrika
TV3 (SE)
06:00
Svenska Powerkvinnor
07:00
Pantbanken
08:00
Ice Age: Collision Course
09:35
Gordon Ramsay's 24 Hours to Hell and Back
10:35
Gordon Ramsay's 24 Hours to Hell and Back
11:35
Svenska Truckers
12:45
Police Academy 4: Citizens on Patrol
14:45
Vacation
16:55
Jumanji
19:05
Police Academy: Mission to Moscow
21:00
X-Men: Apocalypse
23:55
The Mummy: Tomb Of The Dragon Emperor
02:05
Lincoln Rhyme: Hunt For The Bone Collector
03:00
Summer House
04:00
Summer House
05:00
Middag med mitt ex
TV4
06:55
Husjägarna
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Så mycket bättre - Guldkorn
13:00
Grand Designs Sverige
14:00
Solsidan
14:30
Solsidan
15:00
Badhotellet
15:55
Benjamin’s
16:55
VM-94 - En sportsaga
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären med Sommarvinnare
20:00
Arvingarnas sommar - fest på Lassemans altan
21:00
The Sommerdahl Murders
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:05
TV4 Vädret
LIVE
22:15
Wallander
00:05
Death in Paradise
01:05
Svartenbrandt
02:05
Stockholmspolisen
03:00
A Place in the Sun: Home or Away
04:00
House
05:10
Home and Away
05:50
Halv åtta hos mig
Kanal 5 (SE)
06:00
Mexico Life
06:20
Böda Camping
07:10
Border Security
07:35
Border Security
08:00
Border Security
08:30
Border Security
09:00
SOS Sverige
10:05
SOS Sverige
11:15
Penguins of Madagascar
13:10
Beauty & The Geek Australia
14:30
Allsvenskan 2022
LIVE
17:05
Border Security
17:40
Border Security
18:10
Bowfinger
20:00
Waterworld
23:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
00:05
Naked Attraction
01:15
Beauty & The Geek Australia
02:30
Insats torsk - sexhandeln inifrån
03:35
Insats torsk - sexhandeln inifrån
04:35
Ensam i vildmarken
05:35
Mexico Life
TV6 (SE)
06:00
The Simpsons
06:30
The Simpsons
07:00
The Simpsons
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
The Simpsons
09:00
Just Shoot Me!
09:30
A.P. Bio
10:00
Alone
11:00
Alone
12:00
Alone
13:00
Jay Leno's Garage
14:00
Jay Leno's Garage
15:00
Young Rock
15:30
Young Rock
16:00
Young Rock
16:30
Young Rock
17:00
Running Wild with Bear Grylls
18:00
Ink Master
19:00
Ink Master
20:00
S.W.A.T.
21:00
Svenska fall
22:00
Magnum P.I.
23:00
Se7en
01:30
Batman v Superman: Dawn of Justice
04:50
Family Guy
05:25
Family Guy
Sjuan
06:00
A Place in the Sun: Home or Away
07:00
A Place in the Sun: Home or Away
08:00
A Place in the Sun: Home or Away
09:00
SOS - Superstädarna
10:00
Amazing Hotels
11:00
Jorden runt med tåg
12:00
A Place in the Sun: Home or Away
13:00
Mys bröllop
14:00
The Savoy
15:00
Mord och inga visor
16:00
Mord och inga visor
17:00
Garden Rescue
18:00
Donal´s Super Food in Minutes
18:30
Donals irländska matäventyr
19:00
Utbyggnad deluxe
20:00
Shakespeare & Hathaway: Private Investigators
21:00
Harry Wild
22:05
Death in Paradise
23:05
Death in Paradise
00:00
Ett fall för Frost
02:05
Keeping Faith
03:05
Keeping Faith
04:00
Keeping Faith
05:05
Familjen Annorlunda
TV8 (SE)
06:00
Buying and Selling
06:55
The Profit
07:50
The Profit
08:45
Bones
09:45
Bones
10:45
Midsomer Murders
12:55
Midsomer Murders
15:10
Just Go With It
17:30
Call The Midwife
18:45
Call The Midwife
19:55
Father Brown
21:00
Midsomer Murders
23:05
Denial
01:25
North and South
03:30
Midsomer Murders
05:30
Idas Fristelser
Kanal 9
06:00
Wheeler Dealers season 15a
06:50
Fast N' Loud season 1a
07:35
Gold Rush
08:25
Deadliest Catch
09:20
ETCR 2022: Höjdpunkter från Jarama, Spanien
10:20
Property Brothers
11:30
Property Brothers
12:35
Wheeler Dealers season 15a
13:50
Ullared
15:00
WTCR 2022
LIVE
16:00
Top Gear
17:25
Gärdsgårdsserien
17:35
Sommaren med släkten
18:10
Sommaren med släkten
18:35
Ullared
19:40
Tunnelbanan
20:50
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Unforgettable
23:55
Top Gear
01:10
Tunnelbanan
02:20
Sommaren med släkten
02:50
Sommaren med släkten
03:20
Criminal Minds
04:20
Bitchin' Rides
05:25
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Storage Wars
06:30
Storage Wars
07:00
Storage Wars
07:25
Storage Wars
07:55
Storage Wars
08:25
Storage Wars
08:55
Storage Wars
09:20
Storage Wars
09:50
Storage Wars
10:20
Storage Wars
10:55
Storage Wars
11:25
Ice Road Truckers
12:30
Ice Road Truckers
13:30
Ice Road Truckers
14:30
Ice Road Truckers
15:30
Ice Road Truckers
16:30
Pawn Stars
17:00
Pawn Stars
17:30
Pawn Stars
18:00
Pawn Stars
18:30
Pawn Stars
19:00
Jay Leno's Garage
20:00
Jay Leno's Garage
21:00
Hunting Hitler
22:00
Hunting Hitler
23:00
Lost Gold of World War II
23:55
Aussie Gold Hunters
01:00
Aussie Gold Hunters
02:00
Studio Icehockey: Stanley Cup
LIVE
02:20
Stanley Cup Final
LIVE
05:15
Hunting Hitler
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:40
Caribbean Life
07:05
De unge mödre
07:50
House Hunters
08:15
House Hunters
08:40
Long Island Medium
09:40
My Lottery Dream Home
10:15
My Lottery Dream Home
10:50
Home Town
11:50
90 Days to Wed
12:55
Caribbean Life
13:25
Caribbean Life
14:00
My 600-lb Life: Where Are They Now?
15:05
My 600-lb Life
16:15
My 600-lb Life
17:35
My 600-lb Life
18:50
My 600-lb Life
20:00
Honey
22:00
Inception
01:00
Nightmare Next Door
02:05
Swamp Murders
03:15
House Hunters
03:45
House Hunters
04:15
Caribbean Life
04:50
Caribbean Life
05:20
Say Yes to the Dress
05:50
Parterapi
TV12
06:00
Gränsbevakarna Kanada
06:30
Gränsbevakarna Kanada
07:00
Inside The Ambulance
08:00
Inside The Ambulance
09:00
Warship: Life at sea
10:00
Gränsbevakarna Kanada
10:30
Gränsbevakarna Kanada
11:00
Gränsbevakarna Kanada
11:30
Gränsbevakarna Kanada
12:00
Warship: Life at sea
13:00
Warship: Life at sea
13:55
Gränsbevakarna USA
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
Mr Bean
18:30
Mr Bean
19:00
Finaste familjen
19:30
Finaste familjen
20:00
Klovn
20:30
Klovn
21:00
Norrlandspolisen
22:00
CSI
23:00
CSI
23:50
Johan Falk
02:15
Realms
03:55
Evolution of Evil
05:05
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Ridsport: FEI Nations Cup i Sopot
07:00
Cykel Pro Series Slovenien runt
08:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
09:00
The power of sport
09:30
Golf
10:03
FIA WTCR: Världscupen Aragon
LIVE
11:00
Golf
11:33
Kanotslalom Världscupen
LIVE
12:48
Cykel Spanska mästerskapen Mallorca
LIVE
14:18
Cykel Franska mästerskapen
LIVE
16:40
FIA WTCR: ESET V4 Cup Spielberg
17:03
Kanotslalom Världscupen
LIVE
18:00
Klättring: Världscupen i Innsbruck
19:03
Klättring: Världscupen i Innsbruck
LIVE
20:40
Nyheter
20:45
FIA WTCR: ESET V4 Cup Spielberg
21:00
Best of Giro d'Italia
22:00
Best of Roland Garros
23:00
The power of sport
23:30
Golf
00:00
Ridsport: FEI Nations Cup i Sopot
01:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
02:00
Kanotsprint, Världscupen
03:00
Kanotsprint, Världscupen
04:00
FIA WTCR: Världscupen Hungaroring
Eurosport 2 (SE)
06:00
Motocross: VM i Tyskland
06:30
Motocross: VM i Tyskland
07:03
Motocross: VM i Jakarta
LIVE
08:03
Motocross: VM i Jakarta
LIVE
09:00
Motocross: VM i Tyskland
09:30
Motocross: VM i Tyskland
10:03
Motocross: VM i Jakarta
LIVE
11:03
Motocross: VM i Jakarta
LIVE
12:00
FIA ETCR: Världscupen
13:03
FIA WTCR
LIVE
14:00
Best of Roland Garros
15:00
Cycling show
15:30
Golf
16:00
Endurance Car Racing: VM Le Mans 24-timmars
17:00
Ridsport: Global Champions Tour i Stockholm Open
18:00
Golf: PGA TOUR - Travelers Championship
19:03
Golf: PGA TOUR - Travelers Championship
LIVE
00:00
Cykel Route d’Occitanie
01:00
Nyheter
02:00
Cykel Pro Series Slovenien runt
03:30
Cykel Pro Series Slovenien runt
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Pointless
06:45
Pointless
07:30
QI
08:00
QI
08:30
QI
09:00
QI
09:30
Travel Man: 48 Hours In...
09:55
Travel Man: 48 Hours In...
10:15
Pointless
11:00
Pointless
11:45
The Best of Top Gear Series 22
12:35
The Best of Top Gear Series 22
13:25
QI
13:55
QI
14:25
QI
14:55
QI
15:25
Travel Man: 48 Hours In...
15:50
Travel Man: 48 Hours In...
16:15
Top Gear
17:15
World's Deadliest Drivers
17:40
Pointless
18:25
Pointless
19:10
The Graham Norton Show
20:00
Alan Davies: As Yet Untitled
20:40
8 Out of 10 Cats
21:15
Live at the Apollo
22:00
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
22:50
World's Deadliest Drivers
23:15
Top Gear
00:15
The Graham Norton Show
01:05
Alan Davies: As Yet Untitled
01:50
8 Out of 10 Cats
02:30
Live at the Apollo
03:15
Louis Theroux: Shooting Joe Exotic
04:00
Top Gear
05:05
The Graham Norton Show
C More Stars (SE)
06:25
Planet Action
06:50
Star File (Long)
07:00
Star File (Short)
07:10
17 Again
08:50
A Hard Day's Night
10:15
Richard Jewell
12:25
Bring It On
14:00
The Imitation Game
15:50
Apstjärnan
17:05
The Secret Garden
18:40
Knerten og Sjøormen
20:00
Sune vs. Sune
21:30
Peppermint
23:10
Warrior
01:25
Babyteeth
03:20
London Has Fallen
05:05
Planet Action
05:35
La vérité
C More First (SE)
06:20
Star File (Long)
06:30
Star File (Short)
06:40
Spotlight
08:45
Dan in Real Life
10:20
En man som heter Ove
12:15
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet
13:40
Sune på bilsemester
15:15
The Kindness of Strangers
17:10
Now You See Me 2
19:15
Dag för dag
21:00
Erna i krig
22:45
Slumdog Millionaire
00:45
Klovn Forever
02:20
Willy's Wonderland
03:45
Irresistible
05:20
Star File (Short)
05:30
En man som heter Ove
V film premiere (SE)
07:00
Gloria Bell
09:00
Together Together
11:00
The High Note
13:00
Charlie's Angels
15:00
Arctic Justice
17:00
The Iron mask
19:00
Here Today
21:00
Nobody
23:00
The Iron Orchard
01:00
Body Brokers
03:00
Nobody
05:00
Land
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Iceland with Alexander Armstrong
06:45
Iceland with Alexander Armstrong
07:35
Iceland with Alexander Armstrong
08:20
Sacred Wonders
09:15
Sacred Wonders
10:10
Sacred Wonders
11:05
World's Most Scenic Railway Journeys
11:50
World's Most Scenic Railway Journeys
12:35
World's Most Scenic Railway Journeys
13:20
World's Most Scenic Railway Journeys
14:05
World's Most Scenic Railway Journeys
14:50
World's Most Scenic Railway Journeys
15:35
Iceland with Alexander Armstrong
16:25
Iceland with Alexander Armstrong
17:10
Iceland with Alexander Armstrong
18:00
A Perfect Planet
19:00
Life Story
20:00
The Green Planet
21:00
Life Below Zero: Canada
21:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
22:30
A Perfect Planet
23:30
Life Story
00:30
The Green Planet
01:30
Life Below Zero: Canada
02:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
03:00
A Perfect Planet
04:00
Life Story
05:00
The Green Planet