SVT1
07:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Sommargympa med Sofia
10:20
Simning: VM
LIVE
11:15
Vinna hela skiten
11:30
Landet runt
12:15
Lapporten på lina
13:05
Ville videoer spesial
13:45
Bröllopsfotograferna
14:15
Jag satsar allt - en film om Funkisfestivalen
14:30
Så ska det låta firar 25 år
15:30
Antikmagasinet
16:00
Auktionssommar
17:00
Antiques roadshow
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Resan till Taube
19:15
Rameldags igen
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Djurgårdsfärjan
20:00
Midsommarkonsert från Äskhults by
21:00
McDonald & Dodds
22:30
Rapport
LIVE
22:40
Masjävlar
00:15
De norska SS-soldaterna
01:10
Auktionssommar
SVT2
09:20
Politikbyrån
09:50
Forsvundne arvinger
10:50
Chasing the moon
11:40
Chasing the moon
12:30
Chasing the moon
13:25
Konsert med rymdtema
14:20
Star Wars - John Williams odödliga musik
15:10
Varför blir vi förälskade?
16:00
Rapport
LIVE
16:05
KORK - hele landets orkester
16:35
Au pairit Irlannissa
17:05
Sumarlandinn
17:10
Barbis mat och träning
17:20
Möte med (Finska)
17:40
Vinna hela skiten
18:00
Simning: VM
LIVE
20:00
Hyland
21:00
Harold and Maude
22:30
Transport
23:20
I want my MTV
00:20
Fanatics: The Deep End
00:45
Hjortekalven
01:00
Vinna hela skiten
01:15
Muuttopäiväkirjat
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
07:00
The Real Housewives of Orange County
08:00
Undercover Boss US
09:00
MasterChef Junior US
10:00
NCIS
11:00
Chicago Med
12:00
Below Deck Mediterranean
13:00
Vanderpump Rules
14:00
Lyxfällan
15:00
The Mentalist
16:00
The Mentalist
17:00
Below Deck Mediterranean
18:00
Lyxfällan
19:05
Police Academy 5: Assignment: Miami Beach
21:00
Couples Retreat
23:25
Lethal Weapon
01:50
Prometheus
04:25
Extreme Makeover: Home Edition
05:30
I djurens tjänst
TV4
06:40
Husjägarna
07:35
Köket
07:50
Nyhetsmorgon
LIVE
11:35
Arvingarnas sommar - fest på Lassemans altan
12:30
Arvingarnas sommar - fest på Lassemans altan
13:25
Arvingarnas sommar - fest på Lassemans altan
14:20
Arvingarnas sommar - fest på Lassemans altan
15:15
Halv åtta hos mig
15:40
Lysande Jönssonligan - 40 år
16:45
Halvdan Viking
17:50
Bli vän med V75
18:00
Halvdan Viking
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären med Sommarvinnare
20:00
Bingolotto
LIVE
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Bingolotto
LIVE
23:00
Jägarna II
01:50
Zipper
03:55
Husjägarna
05:00
A Place in the Sun: Home or Away
05:55
Husjägarna
Kanal 5 (SE)
06:00
Ullared
06:45
House Hunters International
07:10
Good Bones
08:00
Sommaren med släkten
08:25
Trafikpoliserna
09:10
Sofias änglar
10:20
Grey's Anatomy
11:20
Vägens hjältar
12:30
Över Atlanten
13:35
Böda Camping
14:45
Sofias änglar
15:50
Trafikpoliserna
17:00
Border Security
17:35
Border Security
18:10
Havets hjältar
19:00
Vägens hjältar
20:00
HouseSitter
22:15
Naked Attraction Sverige
23:25
Naked Attraction
00:30
Havets hjältar
01:40
Border Security
02:05
Border Security
02:35
Alla mot alla med Filip och Fredrik
03:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:45
Highway Cops
05:15
Highway Cops
05:50
Parterapi
TV6 (SE)
06:00
Married...with Children
06:30
Community
07:00
Community
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Just Shoot Me!
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:00
Alone
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
NCIS: Los Angeles
14:00
The Mentalist
15:00
The Mentalist
16:00
L.A.'s Finest
17:00
L.A.'s Finest
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
NCIS: Los Angeles
20:00
SEAL Team
21:00
Men in Black: International
23:20
Bad Teacher
01:15
Scary Stories to Tell in the Dark
03:25
Without a Trace
04:25
Seinfeld
04:55
Svenska fall
Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
SOS - Superstädarna
08:00
Playing for Keeps
09:00
Det stora tårtslaget
10:00
A Place in the Sun: Home or Away
11:00
Garden Rescue
12:00
Husjägarna
13:00
Skilda världar
13:30
Skilda världar
14:00
Mord och inga visor
15:00
10 år yngre på 10 dagar
16:00
Det okända
17:00
Garden Rescue
18:00
Dogs Behaving Badly
19:00
A Place in the Sun: Home or Away
20:00
Death in Paradise
21:00
Death in Paradise
22:00
Ett fall för Frost
00:10
Mexican, The
02:45
Overboard
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
07:00
Buying and Selling
08:00
Buying and Selling
09:00
MasterChef UK
10:25
Undercover Boss US
11:25
Undercover Boss US
12:25
Escape to the Country
13:30
Escape to the Country
14:30
MasterChef UK
15:10
Jamie's Quick & Easy Food
15:50
Doc Martin
16:55
Doc Martin
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
Father Brown
22:00
Mr Selfridge
23:05
Mr Selfridge
00:10
Million Dollar Listing Los Angeles
01:10
Good Trouble
02:05
Good Trouble
03:05
Buying and Selling
04:00
Buying and Selling
05:00
Mel Robbins
Kanal 9
06:00
Wheeler Dealers season 15a
06:45
Fast N' Loud season 1a
07:35
Gold Rush
08:20
Deadliest Catch
09:15
Wheeler Dealers season 15a
10:20
Alaska: The Last Frontier Specials
11:30
Salvage Hunters
12:40
Wheeler Dealers season 15a
13:50
Ullared
14:55
Kustbevakarna & SSRS
16:15
Top Gear series 16 Best ofs
17:30
Böda Camping
18:45
Ullared
19:50
The Last Dance
20:50
Södertäljepolisen
22:00
Inception
01:00
Get Out
03:15
Top Gear series 16 Best ofs
04:30
Criminal Minds
05:35
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Coast Guard Pacific North-West
06:55
Coast Guard: Mission Critical
07:45
Storage Wars
08:10
Storage Wars
08:40
Storage Wars
09:05
Storage Wars
09:30
Ice Road Truckers
10:30
Ice Road Truckers
11:30
The Curse of Oak Island
12:30
Highway Thru Hell
13:40
Highway Thru Hell
14:40
Pawn Stars
15:10
Pawn Stars
15:45
Coast Guard Alaska
16:50
Storage Wars
17:25
Storage Wars
18:00
American Pickers
18:55
American Pickers
20:00
Alone
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Lost Gold of World War II
23:00
The Curse of Oak Island
23:50
Coast Guard Alaska
00:50
Highway Thru Hell
02:00
Studio Icehockey: Stanley Cup
LIVE
02:20
Stanley Cup Final
LIVE
05:15
Highway Patrol
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:10
House Hunters
08:35
House Hunters
08:55
Long Island Medium
10:00
My Lottery Dream Home
10:35
My Lottery Dream Home
11:05
Say Yes to the Dress
11:35
Say Yes to the Dress
12:10
90 Days to Wed
13:25
Flip or Flop
13:55
Flip or Flop
14:25
Say Yes to the Dress
15:00
Say Yes to the Dress
15:35
Dr. Pimple Popper
16:50
Selling New York
17:20
Selling New York
17:55
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
My Feet Are Killing Me
23:15
My Feet Are Killing Me
00:15
Perfect Murder, The
01:25
Nightmare Next Door
02:30
Swamp Murders
03:35
House Hunters
04:05
House Hunters
04:35
Long Island Medium
05:45
Parterapi
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Magiska blåsningar
07:30
Magiska blåsningar
08:00
Inside The Ambulance
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
MacGyver
13:00
V64 Direkt
LIVE
15:30
Mordutredarnas nya fall
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
18:00
MacGyver
19:00
America's Funniest Home Videos
20:00
MacGyver
21:00
Finaste familjen
21:30
Finaste familjen
22:00
Mr Bean
22:30
Mr Bean
23:05
Transformers: The Last Knight
02:05
The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society
05:00
Gränsbevakarna Kanada
05:30
Gränsbevakarna Kanada
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
08:00
Cykel Pro Series Belgien runt
09:30
Cykel Pro Series Slovenien runt
11:00
Speedway Grand Prix Prag
12:00
Speedway Grand Prix Teterow
13:00
FIA ETCR: Världscupen
14:00
Endurance Car Racing: VM Le Mans 24-timmars
15:00
Styrkelyft World Classic Championship
16:00
Cykel Pro Series Brussels Classic
18:00
Klättring: Världscupen i Innsbruck
19:33
Klättring: Världscupen i Innsbruck
LIVE
21:28
Nyheter
21:30
Cykel Franska mästerskapen
22:45
Cykel Franska mästerskapen
00:15
FIA ETCR: Världscupen
01:00
FIA ETCR: Världscupen
02:00
The Minute
03:00
Speedway Grand Prix Teterow
04:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
Eurosport 2 (SE)
06:00
Motocross: VM i Frankrike
06:30
Motocross: VM i Frankrike
07:00
Golf: PGA TOUR - Canadian Open
08:00
Golf: PGA TOUR - Canadian Open
09:00
Motorcykel: Superbike-VM
10:00
Motorcykel: Superbike-VM
11:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
13:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
15:00
Cykel Franska mästerskapen
16:30
Cykel Franska mästerskapen
18:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
19:00
FIA ETCR: Världscupen Hungaroring
19:45
FIA WTCR: ESET V4 Cup Spielberg
20:00
Golf: PGA TOUR - Travelers Championship
21:03
Golf: PGA TOUR - Travelers Championship
LIVE
00:00
Nyheter
01:30
Nyheter
02:00
The Minute
03:30
Cykel Pro Series Belgien runt
05:00
Kanotslalom Världscupen
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear's Top Fails
06:50
Top Gear's Top Fails
07:35
The Graham Norton Show
08:30
The Best of Top Gear Series 22
09:25
QI
09:55
Travel Man: 48 Hours In...
10:20
Top Gear's Top Fails
11:10
Top Gear's Top Fails
11:55
The Graham Norton Show
12:45
The Best of Top Gear Series 22
13:40
QI
14:10
QI
14:40
Travel Man: 48 Hours In...
15:05
Top Gear's Top Fails
15:55
Top Gear's Top Fails
16:40
Top Gear: The Perfect Road Trip
18:10
Top Gear: The Perfect Road Trip II
19:45
QI
20:15
QI
20:45
Pride At The Apollo
21:15
Live at the Apollo
22:00
The Graham Norton Show
22:50
Michael McIntyre's Big Show
23:45
Pride At The Apollo
00:15
Pride At The Apollo
00:45
Top Gear: The Perfect Road Trip
02:10
Top Gear: The Perfect Road Trip II
03:45
Live at the Apollo
04:30
Michael McIntyre's Big Show
05:25
QI
C More Stars (SE)
06:30
Dan in Real Life
08:05
Dag för dag
09:50
A Most Wanted Man
11:45
La vérité
13:30
Se upp för Jönssonligan
15:30
Petit Vampire
16:50
The Secret Garden
18:30
C.I.Ape
19:50
Star File (Short)
20:00
Sune i fjällen
21:35
Beck - Ett nytt liv
23:05
The Marksman
00:50
The Silencing
02:25
Money Train
04:15
Le grand bleu
C More First (SE)
07:40
Nelly Rapp - Monsteragent
09:10
The Kindness of Strangers
11:05
Horizon Line
12:35
Hokus pokus Alfons Åberg
13:55
Joey & Ella - A Kangaroo Tail
15:25
Inside Job
17:10
Behind The Candelabra
19:05
Michael Clayton
21:00
Beck - Den förlorade sonen (42)
22:35
The Ides of March
00:15
Vitt skräp
02:00
Point Break
04:00
Salmon Fishing in the Yemen
05:45
Star File (Long)
05:55
Star File (Short)
V film premiere (SE)
07:00
Extinct
09:00
Paradise Hills
11:00
Stage Mother
13:00
Long Weekend
15:00
Ammonite
17:00
Jumanji: The Next Level
19:00
The Father
21:00
Flag Day
23:00
The Ice Road
01:00
Promising Young Woman
03:00
Flag Day
05:00
Finding You
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
David Attenborough's Natural Curiosities
06:25
Brian Cox's Adventures in Space and Time
07:15
Brian Cox's Adventures in Space and Time
08:05
Anomaly: Bermuda Triangle in Space
09:00
Deadly Disasters
09:50
Life Below Zero
10:30
Mummies Unwrapped
11:20
Underground Worlds
12:05
Serengeti
13:00
Life Below Zero
13:40
Mummies Unwrapped
14:30
Underground Worlds
15:15
Serengeti
16:10
Life Below Zero
16:55
Mummies Unwrapped
17:40
Underground Worlds
18:30
Serengeti
19:25
Inside the Factory
20:15
Earth's Natural Wonders
21:10
Deadly Disasters
22:00
Exploration Volcano
22:45
Exploration Volcano
23:30
The World's Deadliest Weather
00:15
Inside the Factory
01:10
Earth's Natural Wonders
02:00
Deadly Disasters
02:50
Exploration Volcano
03:35
Exploration Volcano
04:20
Inside the Factory
05:15
The Science of Sleep: How to Sleep Better