SVT1
07:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Sommargympa med Sofia
10:20
Simning: VM
LIVE
11:15
Vinna hela skiten
11:30
Sverige!
12:00
Fra bølle til bestevenn
12:40
Kronprinsessan Victorias fond - Våga va' dig själv
12:45
Ellan matkassa - roomalaisten jäljillä
13:15
Kungliga slottet
14:15
Gina Dirawi lever och dör
14:45
Kongen befaler
15:30
Babels sommarspecial
16:20
Uppdrag granskning sommar
17:20
Ville videoer spesial
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Lokala nyheter
LIVE
18:19
Sportnytt
LIVE
18:24
Kulturnyheterna
LIVE
18:30
Klimatkampen
19:00
Antikmagasinet
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Auktionssommar
21:00
Bröllopsfotograferna
21:30
Allt som blir kvar
21:50
Lokala nyheter
LIVE
21:55
De norska SS-soldaterna
22:50
Kriminalarkivet: Norrmalmstorgsdramat
23:15
Rapport
LIVE
23:25
Antiques roadshow
00:25
Dokument inifrån: Fallet Carlos
SVT2
08:35
Veiðikofinn
09:00
SVT Forum
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE RERUN
16:15
Kronprinsessan Victorias fond - Våga va' dig själv
16:25
Chernobyl: The New Evidence
17:15
Vinna hela skiten
17:30
Nyhetstecken
LIVE
17:40
Uutiset
LIVE
17:50
Oddasat
LIVE
17:55
Øyeblikk fra Svalbard
18:00
Simning: VM
LIVE
20:00
5 miljoner steg
21:00
Aktuellt
LIVE
21:25
Sportnytt
LIVE
21:40
Au pairit Irlannissa
22:10
Historien om Grönland och Danmark
23:10
Vetenskapens värld sommar
00:10
Varför blir vi förälskade?
01:00
Veiðikofinn
01:25
Sumarlandinn
01:30
Vinna hela skiten
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
07:00
The Real Housewives of Orange County
08:00
Undercover Boss US
09:00
MasterChef Junior US
10:00
NCIS
11:00
Chicago Med
12:00
Below Deck Mediterranean
13:00
Vanderpump Rules
14:00
Lyxfällan
15:00
The Mentalist
16:00
The Mentalist
17:00
Below Deck Mediterranean
18:00
Lyxfällan
19:00
MasterChef Junior US
20:00
Lyxfällan
21:00
Svenska fall
22:00
På gränsen med Peter Jihde
23:00
Without a Trace
23:55
NCIS
00:50
NCIS: Los Angeles
01:50
S.W.A.T.
02:40
Without a Trace
03:35
Chicago Med
04:35
Extreme Makeover: Home Edition
05:30
I djurens tjänst
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
Hela Sverige bakar
15:00
A Place in the Sun: Home or Away
16:00
A Place in the Sun: Home or Away
17:00
Mandelmanns gård
17:55
Sommar med Ernst
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Halv åtta hos mig
20:00
VM-94 - En sportsaga
21:00
The Teacher
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:05
TV4 Vädret
LIVE
22:15
Jägarna
00:45
All the Money in the World
03:25
A Place in the Sun: Home or Away
04:35
Younger
05:10
Younger
05:40
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
Ullared
06:50
House Hunters International
07:10
Good Bones
08:00
Sommaren med släkten
08:25
Trafikpoliserna
09:20
Sofias änglar
10:25
Grey's Anatomy
11:25
Vägens hjältar
12:30
Över Atlanten
13:35
Böda Camping
14:45
Sofias änglar
15:50
Trafikpoliserna
17:00
Border Security
17:35
Border Security
18:10
Havets hjältar
19:00
Vägens hjältar
20:00
Huss - Kravallerna
22:10
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:25
Naked Attraction
00:30
Havets hjältar
01:40
Border Security
02:05
Border Security
02:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
03:45
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:45
Highway Cops
05:20
Highway Cops
05:50
Gärdsgårdsserien
TV6 (SE)
06:00
Married...with Children
06:30
Community
07:00
Community
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Just Shoot Me!
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:00
Alone
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
NCIS: Los Angeles
14:00
The Mentalist
15:00
The Mentalist
16:00
L.A.'s Finest
17:00
L.A.'s Finest
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
NCIS: Los Angeles
20:00
SEAL Team
21:00
Scary Stories to Tell in the Dark
23:15
Seinfeld
23:45
Seinfeld
00:15
Without a Trace
01:15
SEAL Team
02:10
Instinct
03:05
Just Shoot Me!
03:35
Family Guy
04:10
Without a Trace
05:05
Ink Master
Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
SOS - Superstädarna
08:00
Playing for Keeps
09:00
Det stora tårtslaget
10:00
A Place in the Sun: Home or Away
11:00
Garden Rescue
12:00
Husjägarna
13:00
Skilda världar
13:30
Skilda världar
14:00
Mord och inga visor
15:00
SOS - Superstädarna
16:00
Det okända
17:00
Garden Rescue
18:00
Dogs Behaving Badly
19:00
A Place in the Sun: Home or Away
20:00
Utbyggnad deluxe
21:00
Diggiloo
22:00
Death in Paradise
23:00
Death in Paradise
00:00
En seriemördares signum
00:55
Keeping Faith
01:55
Det okända
02:55
Veterinärerna
03:55
En seriemördares signum
05:00
Familjen Annorlunda
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
07:00
Buying and Selling
08:00
Buying and Selling
09:00
MasterChef UK
10:25
Undercover Boss US
11:25
Undercover Boss US
12:25
Escape to the Country
13:30
Escape to the Country
14:30
MasterChef UK
15:50
Doc Martin
16:55
Doc Martin
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
Fathers & Daughters
23:15
Million Dollar Listing Los Angeles
00:15
Million Dollar Listing Los Angeles
01:15
Good Trouble
02:10
Good Trouble
03:05
Buying and Selling
04:05
Buying and Selling
05:00
Mel Robbins
Kanal 9
06:00
Fast N' Loud season 1a
06:50
Gold Rush
08:25
Deadliest Catch
10:25
Alaska: The Last Frontier
11:35
Salvage Hunters
12:45
Wheeler Dealers season 15a
13:50
Ullared
14:55
Property Brothers
16:05
Top Gear
17:30
Böda Camping
18:35
Ullared
19:50
The Last Dance
20:50
Södertäljepolisen
22:00
Purge, The
23:30
Top Gear series 16 Best ofs
00:45
Tunnelbanan
01:50
Sommaren med släkten
02:20
Sommaren med släkten
02:50
Criminal Minds
03:50
Alaska: The Last Frontier
04:55
How Do They Do It?
05:25
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Coast Guard Pacific North-West
06:55
Coast Guard Pacific North-West
07:45
Storage Wars
08:10
Storage Wars
08:40
Storage Wars
09:05
Storage Wars
09:30
Ice Road Truckers
10:30
Ice Road Truckers
11:30
The Curse of Oak Island
12:30
Highway Thru Hell
13:40
Highway Thru Hell
14:40
Pawn Stars
15:10
Pawn Stars
15:45
Coast Guard Alaska
16:50
Storage Wars
17:25
Storage Wars
18:00
American Pickers
18:55
American Pickers
20:00
Alone
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Aussie Gold Hunters
23:05
The Curse of Oak Island
23:55
Coast Guard Alaska
01:00
Highway Thru Hell
02:00
Highway Thru Hell
03:00
Jay Leno's Garage
04:00
Jay Leno's Garage
04:55
Highway Patrol
05:30
Highway Patrol
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:15
House Hunters
08:40
House Hunters
09:05
Long Island Medium
10:10
My Lottery Dream Home
10:45
My Lottery Dream Home
11:15
Say Yes to the Dress
11:50
Say Yes to the Dress
12:15
90 Days to Wed
13:25
Flip or Flop
14:00
Flip or Flop
14:30
Say Yes to the Dress
15:00
Say Yes to the Dress
15:35
Dr. Pimple Popper
16:50
Selling New York
17:20
Selling New York
18:00
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
Naked Attraction
23:15
My Feet Are Killing Me
00:20
Perfect Murder, The
01:30
Nightmare Next Door
02:35
Swamp Murders
03:40
House Hunters
04:05
House Hunters
04:40
Long Island Medium
05:50
Parterapi
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Magiska blåsningar
07:30
Magiska blåsningar
08:00
Inside The Ambulance
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
Mordutredarnas nya fall
12:30
Mordutredarnas nya fall
12:55
Planet Action
13:30
Planet Action
14:00
America's Funniest Home Videos
15:00
MacGyver
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
18:00
MacGyver
19:00
America's Funniest Home Videos
20:00
Nya MacGyver
21:00
Licence to Kill
23:45
The Foreigner
01:55
Gringo
04:05
CSI
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Tennis
08:00
Cykel
09:30
Cykel
11:00
Ridsport
12:00
Speedway
13:03
Cykel
LIVE
15:03
Cykel
LIVE
17:30
Cykel
18:00
Cykel
19:00
Golf
19:33
Klättring
LIVE
21:30
Sport
22:00
Tennis
00:00
Golf
02:00
Speedway
03:00
Speedway
04:00
Cykel
Eurosport 2 (SE)
06:00
Motocross: VM i Spanien
06:30
Motocross: VM i Spanien
07:00
Golf: PGA TOUR - Canadian Open
09:00
Motorcykel: Superbike-VM
10:00
Motorcykel: Superbike-VM
11:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
13:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
15:00
FIA ETCR: Världscupen
16:00
Ridsport: FEI Nations Cup i Sopot
17:00
Golf: PGA TOUR - Canadian Open
19:00
The power of sport
19:30
Cycling show
20:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
21:03
Golf: PGA TOUR - Travelers Championship
LIVE
00:00
Cykel Route d’Occitanie
01:30
Nyheter
02:00
Bågskytte EM
02:30
Bågskytte EM
03:00
Cykel Pro Series Belgien runt
04:00
Cykel Pro Series Belgien runt
05:00
FIA ETCR: Världscupen
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear
07:00
Pointless
07:45
The Graham Norton Show
08:40
The Best of Top Gear Series 22
09:30
QI
10:00
QI
10:30
Travel Man: 48 Hours In...
10:55
Top Gear
11:55
Pointless
12:40
The Graham Norton Show
13:35
The Best of Top Gear Series 22
14:25
Travel Man: 48 Hours In...
14:50
Top Gear
15:50
QI
16:20
QI
16:50
Pointless
17:35
The Graham Norton Show
18:25
The Best of Top Gear Series 22
19:20
Travel Man: 48 Hours In...
19:45
QI
20:15
QI
20:45
Pride At The Apollo
21:15
Live at the Apollo
22:00
Louis Theroux: Savile
23:20
Louis Theroux: Behind Bars
00:10
Travel Man: 48 Hours In...
00:35
Pride At The Apollo
01:05
Live at the Apollo
01:55
Louis Theroux: Savile
03:15
Louis Theroux: Behind Bars
04:05
Top Gear
05:10
Pointless
C More Stars (SE)
07:20
Borg McEnroe
09:05
Penguin Bloom
10:45
The Fifth Element
12:45
Sune i Grekland
14:20
Hachiko: A Dog's Story
15:50
Eva & Adam
17:10
Hokus pokus Alfons Åberg
18:30
Joey & Ella - A Kangaroo Tail
20:00
Ophelia
21:45
The Tax Collector
23:20
Wolf
01:25
10 to Yuma
03:25
Dredd
05:00
A Hard Day's Night
C More First (SE)
06:05
Star File (Long)
06:20
Mother's Day
08:15
En man som heter Ove
10:10
La vérité
11:55
Knerten og Sjøormen
13:10
Rymdresan
14:25
Berts dagbok
15:55
Dumplin'
17:45
Larry Crowne
19:20
17 Again
21:00
Beck - Döden i Samarra (41)
22:30
Winter War: Battle of the Bulge
23:55
Money Train
01:45
Lost Girls and Love Hotels
03:20
Captain Phillips
05:30
Star File (Short)
05:35
The Fifth Element
V film premiere (SE)
07:40
The Rest of Us
09:00
The Glorias
11:25
Palm Springs
13:00
Paradise Hills
15:00
Extinct
17:00
Stage Mother
19:00
Worth
21:00
The Obscure Life Of The Grand Duke Of Corsica
23:00
Little Monsters
01:00
The Ice Road
03:00
The Obscure Life Of The Grand Duke Of Corsica
05:00
The Father
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
David Attenborough's Natural Curiosities
06:25
Sacred Wonders
07:15
North America with Simon Reeve
08:10
Iceland with Alexander Armstrong
09:00
Earth's Natural Wonders
09:50
Life Below Zero
10:35
Mummies Unwrapped
11:20
Underground Worlds
12:10
Serengeti
13:00
Life Below Zero
13:45
Mummies Unwrapped
14:35
Underground Worlds
15:20
Serengeti
16:15
Life Below Zero
16:55
Mummies Unwrapped
17:40
Underground Worlds
18:25
Serengeti
19:20
10 Things You Need To Know About the Future
20:15
Brian Cox's Adventures in Space and Time
21:05
Brian Cox's Adventures in Space and Time
22:00
Anomaly: Bermuda Triangle in Space
22:50
Deadly Disasters
23:45
The World's Deadliest Weather
00:35
10 Things You Need To Know About the Future
01:30
Brian Cox's Adventures in Space and Time
02:25
Brian Cox's Adventures in Space and Time
03:15
Anomaly: Bermuda Triangle in Space
04:10
Deadly Disasters
05:05
10 Things You Need To Know About the Future