SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Hemmagympa med Sofia
10:20
Ellan matkassa - roomalaisten jäljillä
10:50
Antikmagasinet
11:20
En annan sida av historien
11:35
Bästa babblet
11:50
Tack gud jag är homo
12:05
Landet runt
12:50
Gift vid första ögonkastet
13:35
Gift vid första ögonkastet - Vad hände sen?
13:50
Strömsö
14:20
Hitlåtens historia
14:50
Fråga doktorn
15:35
Rameldags
16:15
Ratataa eller The Staffan Stolle Story
18:00
Rapport
LIVE
18:19
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
19:25
Norge fra lufta
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Antiques roadshow
21:00
Speedway – med livet som insats
21:45
Stopptid
21:50
Lokala nyheter
LIVE
22:00
Young Plato
23:45
Rapport
LIVE
00:00
Kriminalarkivet: Norrmalmstorgsdramat
00:20
Folkmordet i Rwanda
00:50
First ladies
05:20
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
SVT2
09:00
SVT Nyheter direkt
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:05
SVT Nyheter direkt
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:15
Agenda
17:00
Möte med (Romani chib)
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Nyheter på lätt svenska
LIVE
18:00
Möte med (Meänkieli)
18:30
Svenskfinland runt
18:35
Earth's tropical islands
19:30
Son
20:00
Världens historia: Elizabeth I och II
20:45
Salatut museot
21:00
Aktuellt
LIVE
21:38
Kulturnyheterna
LIVE
21:45
Sportnytt
LIVE
22:00
Fanatics: The Deep End
22:25
When the sky fell down - The myth of Guy Bourdin
23:20
Earth's tropical islands
00:10
Världens historia: Elizabeth I och II
01:00
Möte med (Meänkieli)
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
07:00
The Real Housewives of Orange County
08:00
Undercover Boss US
09:00
Masterchef USA
10:00
NCIS
11:00
Chicago Med
12:00
Real Housewives of Beverly Hills
13:00
Svenska Hollywoodfruar
14:00
Lyxfällan
15:00
The Mentalist
16:00
The Mentalist
17:00
Project Runway
18:00
Lyxfällan
19:00
Masterchef USA
20:00
Lyxfällan
21:00
Harmonica
22:00
Chicago Med
23:00
Without a Trace
00:00
NCIS
01:00
NCIS: Los Angeles
02:00
S.W.A.T.
03:00
Without a Trace
04:00
Chicago Med
05:00
Extreme Makeover: Home Edition
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
A Place in the Sun: Home or Away
15:00
A Place in the Sun: Home or Away
16:00
Husjägarna
17:00
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Halv åtta hos mig
20:00
Fuskarna
21:00
Badhotellet
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:40
Sporten
LIVE
22:50
TV4 Vädret
LIVE
23:00
House
23:55
Law & Order: Special Victims Unit
00:55
CSI
01:55
The Beast Must Die
02:55
A Place in the Sun: Home or Away
03:55
House
05:05
Home and Away
05:30
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
Kanal 5 (SE)
06:00
Ullared
06:50
House Hunters International
07:15
Good Bones
08:00
Sommaren med släkten
08:25
Trafikpoliserna
09:15
Sofias änglar
10:20
Grey's Anatomy
11:20
Vägens hjältar
12:30
Alla mot alla med Filip och Fredrik
13:35
Böda Camping
14:50
Sofias änglar
15:50
Trafikpoliserna
17:00
Border Security
17:35
Border Security
18:10
Vägens hjältar
19:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
19:55
Här bor jag
21:00
Pernillas matresa
22:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:15
Naked Attraction
00:25
Udda veckor
00:55
Udda veckor
01:30
Border Security
02:05
Border Security
02:35
Law & Order: Special Victims Unit
03:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
05:45
Gärdsgårdsserien
TV6 (SE)
06:00
Married...with Children
06:30
Community
07:00
Community
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Seinfeld
09:00
Seinfeld
09:30
Just Shoot Me!
10:00
The Fresh Prince of Bel-Air
10:30
The Fresh Prince of Bel-Air
11:00
Coast Guard Pacific North-West
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
NCIS: Los Angeles
14:00
The Mentalist
15:00
The Mentalist
16:00
L.A.'s Finest
17:00
L.A.'s Finest
18:00
NCIS: Los Angeles
19:00
NCIS: Los Angeles
20:00
SEAL Team
21:00
The Equalizer
23:45
Seinfeld
00:20
Family Guy
00:55
Family Guy
01:25
The Blacklist
02:25
Just Shoot Me!
02:55
Family Guy
03:25
Family Guy
04:00
Coast Guard Pacific North-West
05:00
Ink Master
Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Hundräddaren
07:30
Hundräddaren
08:00
Kärleken flyttar in
09:00
A Place in the Sun: Home or Away
10:00
A Place in the Sun: Home or Away
11:00
Garden Rescue
12:00
Married at First Sight UK
13:00
Judge Judy
13:30
Judge Judy
14:00
Mord och inga visor
15:00
SOS - Superstädarna
16:00
Det okända
17:00
Garden Rescue
18:00
Glamour
18:30
Glamour
19:00
Kärleken flyttar in
20:00
Shakespeare & Hathaway: Private Investigators
21:00
Britain's Most Luxurious Hotels
22:00
A Haunting
23:00
Ett lik i trädgården
00:00
Iskalla mördare, heta offer
01:00
The Secrets She Keeps
02:00
Det okända
03:00
Veterinärerna
04:00
Iskalla mördare, heta offer
05:00
Familjen Annorlunda
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
07:00
Buying and Selling
08:00
Buying and Selling
09:00
Dragons' Den
10:25
Undercover Boss US
11:25
Undercover Boss US
12:25
Escape to the Country
13:30
Escape to the Country
14:30
Dragons' Den
15:55
Doc Martin
16:55
Doc Martin
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
NCIS: New Orleans
22:00
The BLACK DAHLIA
00:30
Good Trouble
01:25
Good Trouble
02:25
Buying and Selling
03:25
Buying and Selling
04:25
Idas Fristelser
05:00
Mel Robbins
Kanal 9
06:00
Wheeler Dealers season 13b
06:50
Fast N' Loud
07:35
Gold Rush
08:25
Deadliest Catch
09:25
Wheeler Dealers season 13b
10:30
Alaska: The Last Frontier
11:35
Salvage Hunters
12:50
Wheeler Dealers season 13b
13:55
Ullared
15:00
Property Brothers Family Flashback
16:10
Top Gear
17:30
Böda Camping
18:30
Ullared
19:35
Border Security
20:10
Border Security
20:50
Property Brothers Family Flashback
22:00
Huss - Aspiranterna
23:45
Top Gear
01:05
Kustbevakarna & SSRS
02:15
Havets hjältar
03:10
Criminal Minds
04:05
Alaska: The Last Frontier
05:15
How Do They Do It?
05:45
Gärdsgårdsserien
TV10 (SE)
06:00
Pawn Stars
06:30
The Guild Garage
07:00
The Guild Garage
07:30
The Guild Garage
08:00
Yukon Gold
09:00
Yukon Gold
10:00
Ice Road Truckers
11:00
Ice Road Truckers
12:00
The Curse of Oak Island
13:00
Highway Thru Hell
14:00
Highway Thru Hell
15:00
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Mountain Men
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Alone
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Aussie Gold Hunters
23:00
The Curse of Oak Island
00:00
Mountain Men
01:00
Supercar Megabuild
02:00
Supercar Megabuild
03:00
Jay Leno's Garage
04:00
Jay Leno's Garage
05:00
Highway Patrol
05:30
Highway Patrol
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:50
Caribbean Life
07:10
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:40
House Hunters
09:05
Long Island Medium
09:35
Long Island Medium
10:10
My Lottery Dream Home
10:45
My Lottery Dream Home
11:20
Say Yes to the Dress
11:50
Say Yes to the Dress
12:15
90 Days to Wed
13:25
Flip or Flop
14:00
Flip or Flop
14:30
Say Yes to the Dress
15:00
Say Yes to the Dress
15:35
Fixer to Fabulous
16:50
Selling LA
17:20
Selling LA
18:00
Älskar, älskar inte
18:50
My 600-lb Life: Where Are They Now?
20:00
Dr. Mercy
21:00
Body Bizarre
22:00
Naked Attraction: Naughtiest Bits
23:10
My Feet Are Killing Me
00:15
Perfect Murder, The
01:20
Nightmare Next Door
02:25
Swamp Murders
03:30
House Hunters
04:00
House Hunters
04:30
Caribbean Life
04:55
Caribbean Life
05:25
Long Island Medium
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Magiska blåsningar
07:30
Magiska blåsningar
08:00
Inside The Ambulance
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
Mordutredarnas nya fall
12:30
Mordutredarnas nya fall
13:00
Planet Action
13:30
Planet Action
14:05
America's Funniest Home Videos
15:00
MacGyver
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
17:55
MacGyver
19:00
America's Funniest Home Videos
20:00
America's Funniest Home Videos
21:00
Parlamentet
22:00
Knight & Day
00:10
MacGyver
01:25
Overlord
03:30
Mordutredarnas nya fall
04:00
CSI
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Ridsport
07:05
Golf: PGA TOUR - Charles Schwab Challenge
08:33
Fäktning Grand Prix
09:28
Bågskytte: World Cup
10:00
Bågskytte: World Cup
10:28
Tennis: Grand Slam Roland Garros
11:30
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
14:42
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
16:32
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
20:28
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
01:22
Sport
01:57
Speedway Grand Prix Prag
02:50
Ridsport: Global Champions Tour i Mexico City
04:48
Cykel: World Tour - Vuelta a Burgos
04:50
Cykel Ungern runt
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Vuelta a Burgos
06:57
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
08:50
One-make racing: Porsche Super Cup Monaco
09:49
Cykel: World Tour - Vuelta a Burgos
10:47
Klättring: Världscupen i Salt Lake City
11:46
Fäktning Grand Prix
12:47
Cykel Franska cupen Mercan'tour Classic
LIVE
16:19
Cykel: World Tour - Ride London Classic
17:38
The power of sport
18:09
Best of Giro d'Italia
19:08
Cykel Ungern runt
20:06
Formel E, VM Berlin
21:15
Fäktning
22:15
Golf
22:48
Best of Giro d'Italia
23:47
Golf: PGA TOUR - Charles Schwab Challenge
01:12
ONE MAKE RACING
01:52
Trailblazers
01:59
Speedway Grand Prix Gorican
02:54
Cykel
03:45
Golf: PGA TOUR - AT&T Byron Nelson
04:45
Speedway Grand Prix Prag
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Pointless
06:45
The Graham Norton Show
07:25
QI
07:55
Pointless
08:40
The Graham Norton Show
09:20
Pointless
10:05
Pointless
10:50
Top Gear
11:50
Travel Man: 48 Hours In...
12:15
QI
12:45
Pointless
13:30
Pointless
14:15
The Graham Norton Show
14:55
Top Gear
15:55
Travel Man: 48 Hours In...
16:20
QI
16:50
The Graham Norton Show
17:30
The Best of Top Gear Series 15 & 16
18:20
Travel Man: 48 Hours In...
18:45
QI
19:15
Pointless
20:00
Pointless
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
Alan Davies: As Yet Untitled
22:45
The Stand Up Sketch Show
23:10
The Stand Up Sketch Show
23:35
Pointless
00:20
Pointless
01:05
Alan Davies: As Yet Untitled
01:50
The Stand Up Sketch Show
C More Stars (SE)
07:10
Mitt liv som hund
08:50
Släpp fångarne loss, det är vår!
10:30
Deux Moi
12:20
Dag för dag
14:05
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)
15:35
Ace Ventura: When Nature Calls
17:10
Eva & Adam
18:30
Berts dagbok
20:00
Dan in Real Life
21:35
Valley of the Gods
23:40
Michael Clayton
01:35
Beck - Rage Room
03:05
Urban Legend
04:45
La vérité
C More First (SE)
07:50
Star File (Short)
07:55
Star File (Long)
08:05
Horizon Line
09:35
Larry Crowne
11:10
Apstjärnan
12:25
Radioactive
14:10
Inside Job
16:00
Se upp för Jönssonligan
18:00
Nelly Rapp - Monsteragent
19:30
Hachiko: A Dog's Story
21:00
Law & Order: Organized Crime
21:45
The Saga of Danny Hernandez
23:25
Escobar by Escobar
00:45
Money Train
02:40
The Marksman
04:20
Horizon Line
05:50
Star File (Long)
V film premiere (SE)
07:00
The Glorias
09:25
Jumanji: The Next Level
11:25
Brian Banks
13:05
Norm of the North: King Sized Adventure
15:00
Stage Mother
16:45
The King of Staten Island
19:00
Land
21:00
Four Good Days
23:00
In The Earth
01:00
Mainstream
03:00
Four Good Days
05:00
Ammonite
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Inside the Factory
06:55
North America with Simon Reeve
07:50
Life Below Zero: Canada
08:35
Inside the Factory
09:30
North America with Simon Reeve
10:25
Life Below Zero: Canada
11:10
Life Below Zero: Canada
11:55
Inside the Factory
12:50
North America with Simon Reeve
13:45
Life Below Zero: Canada
14:30
Life Below Zero: Canada
15:15
Inside the Factory
16:10
North America with Simon Reeve
17:00
Life Below Zero: Canada
17:50
Life Below Zero: Canada
18:35
Feast to Save the Planet
19:30
Seven Worlds, One Planet
20:20
Spy in the Wild
21:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
22:00
The Last Battle of the Vikings
22:55
Feast to Save the Planet
23:50
Seven Worlds, One Planet
00:40
Spy in the Wild
01:35
Where the Wild Men Are with Ben Fogle