SVT1
06:05
Sverige!
06:35
Fråga doktorn
07:20
Uppdrag granskning
08:20
Uppdrag: Håll Sverige vid liv
09:20
Muren
10:20
Rameldags
11:00
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
11:40
Ellan matkassa - roomalaisten jäljillä
12:10
Magiske Glomma
12:50
Hitlåtens historia
13:20
Fra bølle til bestevenn
14:00
Så ska det låta firar 25 år
15:00
Kongen befaler
15:45
Trevlig helg
16:00
Orientering: Världscupen
LIVE
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
First ladies
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Kulturstudion special: Povel Ramel 100 år
22:00
Rapport
LIVE
22:10
Official Secrets
00:00
A bump along the way
01:35
Lea
05:15
Sverige!
05:45
Ellan matkassa - roomalaisten jäljillä
SVT2
09:15
Politikbyrån
09:45
Vintage-valtakunta
10:15
Merkkien salat
10:45
Möte med (Meänkieli)
11:15
Drömmammor sökes
11:45
Restyle: Romani
12:45
Vetenskapens värld
13:45
The Great Model Railway Challenge
14:30
The Great Model Railway Challenge
15:15
The Great Model Railway Challenge
16:00
Rapport
LIVE
16:05
15 minuter från Sápmi
16:20
På brutna vingar
17:20
Det stora kärleksbaket
17:50
Historier fra Norge rundt
17:55
Me, my selfie and I
18:55
Au pairit Irlannissa
19:25
Volleyboll: Silverleague
LIVE
20:50
Historier fra Norge rundt
20:55
Så ska det låta firar 25 år
21:55
Historier fra Norge rundt
22:00
Girl
23:45
Save me
00:35
Penelope Keith's Hidden Villages
01:20
Marika Carlsson är nyfiken döv
01:45
Sportnytt
02:00
Tjejtoan
TV3 (SE)
06:00
Svenska Truckers
06:55
MasterChef Junior US
07:50
MasterChef Junior US
08:40
The Real Housewives of Dallas
09:35
The Real Housewives of Dallas
10:35
Lyxfällan
11:35
Project Runway
12:35
Project Runway
13:45
Million Dollar Listing New York
14:45
Million Dollar Listing New York
15:45
Hemliga beundrare - vad hände sen?
16:15
Lyxfällan
17:25
Svenska Truckers
18:20
La la Land
21:00
Independence Day: Resurgence
23:30
Killers
01:30
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
04:05
Lincoln Rhyme: Hunt For The Bone Collector
05:00
Svenska Truckers
TV4
06:55
Husjägarna
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Ledin 70 - jubileumsfesten - Linjär
13:25
Karl Fredrik på Österlen
14:30
V75 Direkt
LIVE
17:55
Keno
17:58
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Drömpyramiden
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Fotboll: UEFA Champions League
LIVE
20:45
Fotboll: UEFA Champions League
LIVE
22:55
Fotboll: UEFA Champions League
LIVE
00:40
Cold Pursuit
03:05
Senaste Nytt med Jesper Rönndahl
05:00
A Place in the Sun: Home or Away
05:55
Husjägarna
Kanal 5 (SE)
06:00
Välkommen till Köping - Sign language
06:40
Mexico Life
07:05
Mexico Life
07:25
Mexico Life
07:50
Böda Camping
08:35
Böda Camping
09:35
Älskar, älskar inte
10:35
Pernillas matresa
11:45
Over the Hedge
13:20
Grey's Anatomy
14:30
Border Security
15:00
Border Security
15:35
Border Security
16:10
Border Security
16:50
Vägens hjältar
18:00
Udda veckor
18:25
Udda veckor
18:55
Pernillas matresa
20:00
The Huntsman: Winter's War
22:20
Sommaren med släkten
22:45
Sommaren med släkten
23:20
Udda veckor
23:50
Udda veckor
00:25
Pernillas matresa
01:30
Älskar, älskar inte
02:35
Här bor jag
03:35
Law & Order: Special Victims Unit
04:35
Law & Order: Special Victims Unit
05:30
Mexico Life
TV6 (SE)

No upcoming airings

Sjuan
06:00
Bagges hemlösa hundar
07:00
Bagges hemlösa hundar
08:00
Chokladens underbara värld
09:00
Chokladens underbara värld
10:00
Chokladens underbara värld
11:00
A Place in the Sun: Home or Away
12:00
A Place in the Sun: Home or Away
13:00
Mys bröllop
14:00
Snackmasters
15:00
Mord och inga visor
16:00
Mord och inga visor
17:00
Mord och inga visor
18:00
Britain's Most Luxurious Hotels
19:00
Inside the Factory
20:00
Martha's Vineyard Mysteries 2 - Riddled with Deceit
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:05
TV4 Vädret
LIVE
22:15
Knight & Day
00:25
Zipper
02:50
A Haunting
03:45
Ett lik i trädgården
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Idas Fristelser
06:30
Lukket Visning
07:30
My Big Family Farm
08:35
The Chronicle Mysteries: The Wrong Man
10:25
Jamie's Super Food
11:30
Jamie's Super Food
12:35
Jamie's Super Food
13:45
Jamie's Super Food
14:45
Jamie's Super Food
15:50
Jamie's Super Food
16:50
My Floating Home
17:55
North and South
20:00
Midsomer Murders
22:10
Midsomer Murders
00:15
The Meddler
02:30
Bones
03:25
Bones
04:25
Idas Fristelser
05:00
Jamie's Super Food
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 13b
07:10
Fast N' Loud
08:00
Gold Rush
08:50
Deadliest Catch
09:55
Border Security
10:30
Border Security
11:00
Border Security
11:35
Border Security
12:05
Border Security
12:45
Border Security
13:10
Wheeler Dealers season 13b
14:20
Ullared
15:30
Kustbevakarna & SSRS
16:45
Top Gear series 14 Best of
18:00
Sommaren med släkten
18:30
Sommaren med släkten
19:05
Ullared
20:00
Tunnelbanan
20:50
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Fast and the Furious, The
00:10
Top Gear series 14 Best of
01:35
Tunnelbanan
02:40
Sommaren med släkten
03:05
Sommaren med släkten
03:35
Criminal Minds
04:40
Bitchin' Rides
05:45
Gärdsgårdsserien
TV10 (SE)
06:00
Ice Road Truckers
07:00
Ice Road Truckers
08:00
Counting Cars
09:00
Counting Cars
10:00
Supercar Megabuild
11:00
Supercar Megabuild
12:00
Supercar Megabuild
13:00
Alone
14:00
Alone
14:55
Pawn Stars
15:30
F1 Qualification
LIVE
17:15
Pawn Stars
17:50
Pawn Stars
18:25
Pawn Stars
18:55
Supercar Megabuild
20:00
Car S.O.S.
21:00
Coast Guard: Mission Critical
22:00
Coast Guard: Mission Critical
23:00
Building Hitler's Supergun: The Plot to Destroy London
00:00
Aussie Gold Hunters
01:00
Aussie Gold Hunters
02:00
Coast Guard: Mission Critical
03:00
Coast Guard: Mission Critical
03:55
Building Hitler's Supergun: The Plot to Destroy London
05:00
Drain the Ocean: WWII
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
De unge mödre
07:50
House Hunters
08:15
House Hunters
08:35
Long Island Medium
09:35
My Lottery Dream Home
10:05
My Lottery Dream Home
10:35
My Lottery Dream Home
11:10
Home Town
12:10
90 Days to Wed
13:25
Caribbean Life
13:55
Caribbean Life
14:25
Flip or Flop
15:00
Flip or Flop
15:30
Flip or Flop
16:10
Flip or Flop
16:45
Flip or Flop
17:20
Flip or Flop
17:50
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
18:55
Flip or Flop
19:30
Flip or Flop
20:00
About a Boy
21:50
Happy Gilmore
23:50
Nightmare Next Door
00:55
Swamp Murders
02:05
House Hunters
02:35
House Hunters
03:05
Caribbean Life
03:35
Caribbean Life
04:00
Long Island Medium
05:15
Say Yes to the Dress
05:45
Parterapi
TV12
06:00
Inside The Ambulance
07:00
Inside The Ambulance
08:00
Storm Stories: The Next Chapter
09:00
Storm Stories: The Next Chapter
10:00
Gränsbevakarna USA
10:30
Gränsbevakarna USA
11:00
Gränsbevakarna USA
11:30
Gränsbevakarna USA
11:55
Gränsbevakarna USA
12:30
V75 Direkt med V4
LIVE
14:30
Lego Masters Sverige
15:55
Polis på plats
16:25
Polis på plats
17:00
Kronofogden knackar på
18:00
Dödligt väder
19:00
Mythbusters: There's Your Problem!
20:00
MacGyver
21:00
Mumbo jumbo
21:30
Mumbo jumbo
22:00
America's Funniest Home Videos
23:00
For Your Eyes Only
01:35
Adrift
03:30
Mordutredarnas nya fall
04:00
CSI
05:00
Gränsbevakarna USA
05:30
Gränsbevakarna USA
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
08:30
Klättring: Världscupen i Salt Lake City
09:58
The power of sport
10:31
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
12:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
LIVE
18:43
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
18:52
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
20:30
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
00:15
The power of sport
00:46
Kanotsprint, Världscupen
01:48
Golf: PGA TOUR - Charles Schwab Challenge
03:42
The Minute
03:44
Tennis: Grand Slam Roland Garros
Eurosport 2 (SE)
06:00
Tennis: Grand Slam Roland Garros
07:48
Tennis
08:21
Golf
08:53
FIA WTCR
09:50
FIA WTCR
LIVE
10:30
Tennis
LIVE
13:00
Tennis
LIVE
15:04
Tennis
LIVE
15:10
Tennis
LIVE
18:28
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
18:35
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
20:59
Tennis: Grand Slam Roland Garros
LIVE
22:00
Golf: PGA TOUR - Charles Schwab Challenge
LIVE
01:04
Formel E
02:01
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
03:42
The Minute
03:44
Klättring
04:27
Formel E, VM Berlin
05:27
Olympiska Spelen
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Pointless
06:45
QI
07:15
QI
07:45
QI
08:15
QI
08:50
Pointless
09:35
Pointless
10:20
QI
10:50
QI
11:20
QI
11:50
QI
12:20
QI
12:50
Pointless
13:35
Pointless
14:20
QI
14:50
QI
15:25
QI
15:55
QI
16:30
QI
17:05
Pointless
17:50
Pointless
18:40
The Best of Top Gear Series 23, 24 & 25
19:30
The Graham Norton Show
20:20
The Stand Up Sketch Show
20:45
The Stand Up Sketch Show
21:10
8 Out of 10 Cats Does Countdown
22:00
Michael McIntyre's Big Show
22:50
The Graham Norton Show
23:40
The Graham Norton Show
00:30
The Stand Up Sketch Show
00:55
The Stand Up Sketch Show
01:20
8 Out of 10 Cats Does Countdown
02:05
Michael McIntyre's Big Show
02:55
Pointless
03:40
The Graham Norton Show
04:30
8 Out of 10 Cats Does Countdown
05:15
Pointless
C More Stars (SE)
07:00
Planet Action
07:30
Planet Action
08:00
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)
09:30
Billie
11:05
JFK Revisited: Through the Looking Glass
13:00
Mother's Day
14:55
The Secret Garden
16:35
Dem Horizont so nah
18:30
Hachiko: A Dog's Story
20:00
C.I.Ape
21:25
Captain Phillips
23:35
Den of Thieves
01:50
District 9
03:40
The Silencing
05:10
Planet Action
05:40
Planet Action
C More First (SE)
06:05
Star File (Short)
06:10
Star File (Long)
06:25
En man som heter Ove
08:20
Le grand bleu
11:05
Michael Clayton
13:05
Hachiko: A Dog's Story
14:35
Petit Vampire
15:55
Glada hälsningar från Missångerträsk
17:20
Horizon Line
18:50
Richard Jewell
21:00
Waves
23:15
Passengers
01:10
Funhouse
02:55
The Tax Collector
04:30
Radioactive
V film premiere (SE)
07:00
Minari
09:00
100% Wolf
11:00
Palm Springs
13:00
Suedi
15:00
Late Night
17:00
Queen Bees
19:00
The Father
21:00
Persian Lessons
23:10
The Ice Road
01:00
Pixie
03:00
Persian Lessons
05:10
Voyagers
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Big Animal Surgery
06:50
Big Animal Surgery
07:45
Penguins: Meet the Family
08:40
Attenborough and the Sea Dragon
09:30
Big Animal Surgery
10:20
Big Animal Surgery
11:15
Big Animal Surgery
12:10
Penguins: Meet the Family
13:05
Attenborough and the Sea Dragon
14:00
Joanna Lumley's Britain
14:50
Joanna Lumley's Britain
15:35
Joanna Lumley's Britain
16:25
Moon Landing
18:00
Joanna Lumley's Great Cities of the World
18:50
Iceland with Alexander Armstrong
19:35
Mindful Earth
20:00
Sacred Wonders
20:55
North America with Simon Reeve
21:45
The World's Deadliest Weather
22:35
The World's Deadliest Weather
23:25
The World's Deadliest Weather
00:15
The World's Deadliest Weather
01:00
The World's Deadliest Weather
01:50
The World's Deadliest Weather
02:40
Joanna Lumley's Great Cities of the World
03:25
Iceland with Alexander Armstrong
04:10
Mindful Earth
04:40
Sacred Wonders
05:30
Deadly 60