SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Hemmagympa med Sofia
10:20
Idrottens himmel och helvete
10:50
Tack gud jag är homo
11:05
Bästa babblet
11:20
Arkitekturens pärlor
11:30
En annan sida av historien
11:45
Familjen Björck
13:20
American Song Contest
14:50
Arkitekturens pärlor
15:00
Kongen befaler
15:45
Et møte med Ingrid Alexandra
16:20
Året med kongefamilien 2021
17:30
Sverige idag
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:19
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
18 år med Ingrid
19:15
Vi var barn då
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Sverige och Finland - på väg mot Nato?
LIVE
21:00
Vem mördade skolan?
21:30
Skav
21:50
Lokala nyheter
LIVE
22:00
The Chocolate war
23:25
Rapport
LIVE
23:40
St Aidans sjukhus
00:25
Mästarnas mästare
01:25
Varan-tv:stories
01:50
Ta det som en man
05:00
Sverige idag
05:30
18 år med Ingrid
SVT2
08:15
Gudstjänst
09:00
SVT Nyheter direkt
LIVE
12:00
SVT Nyheter direkt
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Statsministern och presidenten om framtiden med Nato
LIVE
17:20
15 minuter från Sápmi
17:35
Nyhetstecken
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Nyheter på lätt svenska
LIVE
18:00
Möte med (Meänkieli)
18:30
Primates
19:30
Son
20:00
Världens historia: Kelternas hemliga grav
20:50
Jackrabbit
21:00
Aktuellt
LIVE
21:38
Kulturnyheterna
LIVE
21:45
Sportnytt
LIVE
22:00
Utrikesbyrån
22:30
The Conservation Game
00:20
Primates
01:20
Jackrabbit
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
02:10
Möte med (Romani chib)
TV3 (SE)
06:00
Svenska Hollywoodfruar
07:00
The Real Housewives of Orange County
08:00
Undercover Boss US
09:00
Bones
10:00
Bones
11:00
Chicago Med
12:00
Real Housewives of Beverly Hills
13:00
Svenska Hollywoodfruar
14:00
Lyxfällan
15:00
The Mentalist
16:00
The Mentalist
17:00
Real Housewives of Beverly Hills
18:00
Lyxfällan
19:00
Eventyrlig oppussing
20:00
Lyxfällan
21:00
Harmonica
22:00
Chicago Med
23:00
Without a Trace
00:00
NCIS
01:00
NCIS: Los Angeles
02:00
The Good Doctor
03:00
Without a Trace
04:00
For Life
05:00
Extreme Makeover: Home Edition
TV4
09:55
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
A Place in the Sun: Home or Away
15:00
A Place in the Sun: Home or Away
16:00
Husjägarna
17:00
Efter fem
LIVE
18:50
Keno
19:00
TV4 Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4 Vädret
LIVE
19:30
Robinson
20:00
Massor med schlager
21:00
Gängkrigen och kvinnorna
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:40
Sporten
LIVE
22:55
TV4 Vädret
LIVE
23:00
Gängkrigen och kvinnorna
00:00
Law & Order: Special Victims Unit
00:55
CSI
01:55
The Pact
03:05
A Place in the Sun: Home or Away
04:05
House
05:10
Home and Away
05:30
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
Kanal 5 (SE)
06:00
Mexico Life
06:20
Sofias änglar
07:05
House Hunters International
07:30
House Hunters International
07:50
Sommaren med släkten
08:15
MasterChef Australia
09:00
Sofias änglar
10:05
Grey's Anatomy
11:10
Vägens hjältar
12:10
Alla mot alla med Filip och Fredrik
13:15
71 grader nord - kjendis
14:25
House Hunters International
14:55
MasterChef Australia
17:00
Border Security
17:35
Border Security
18:10
Vägens hjältar
19:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
19:55
Här bor jag
21:00
Pernillas matresa
22:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:10
Naked Attraction
00:25
Udda veckor
00:55
Udda veckor
01:30
Border Security
02:05
Border Security
02:35
Alla mot alla med Filip och Fredrik
03:40
Alla mot alla med Filip och Fredrik
04:45
Highway Cops
05:20
Highway Cops
05:50
Gärdsgårdsserien
TV6 (SE)

No upcoming airings

Sjuan
06:00
Judge Judy
06:30
Judge Judy
07:00
Bagges hemlösa hundar
08:00
Kärleken flyttar in
09:00
A Place in the Sun: Home or Away
10:00
A Place in the Sun: Home or Away
11:00
Garden Rescue
12:00
Married at First Sight UK
13:30
Judge Judy
14:00
Mord och inga visor
15:00
Chokladens underbara värld
16:00
Det okända
17:00
Garden Rescue
18:00
Glamour
18:30
Glamour
19:00
Kärleken flyttar in
20:00
Shakespeare & Hathaway: Private Investigators
21:00
Britain's Most Luxurious Hotels
22:00
A Haunting
23:00
Ett lik i trädgården
00:00
Iskalla mördare, heta offer
01:00
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
02:00
Det okända
03:00
Veterinärerna
04:00
Iskalla mördare, heta offer
05:00
På BB med Emma Willis
TV8 (SE)
06:00
Camp Kulinaris
07:00
Superoppusserne
08:00
Superoppusserne
09:00
Dragons' Den
10:25
Undercover Boss US
11:25
Undercover Boss US
12:25
Escape to the Country
13:30
Escape to the Country
14:30
Dragons' Den
15:55
Doc Martin
16:55
Doc Martin
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Antiques Road Trip
20:00
NCIS
21:00
NCIS: New Orleans
22:00
The Seagull
00:15
Father Brown
01:20
Good Trouble
02:15
Good Trouble
03:15
Superoppusserne
04:25
Superoppusserne
05:25
OSL 24-7
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 13a
07:05
Fast N' Loud
07:55
Gold Rush
08:40
Deadliest Catch
09:40
Wheeler Dealers season 13a
10:50
Alaska: The Last Frontier
11:55
Salvage Hunters
13:00
Wheeler Dealers season 13a
14:05
Ullared
15:10
Property Brothers Family Flashback
16:15
Top Gear
17:35
Böda Camping
18:35
Ullared
19:45
Border Security
20:20
Border Security
20:50
Property Brothers Family Flashback
22:00
Universal Soldier
23:55
Top Gear
01:10
Kustbevakarna
02:20
Havets hjältar
03:20
Criminal Minds
04:20
Alaska: The Last Frontier
05:20
How Do They Do It?
TV10 (SE)

No upcoming airings

Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:50
Caribbean Life
07:10
Caribbean Life
07:35
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:45
House Hunters
09:05
Long Island Medium
10:20
My Lottery Dream Home
10:50
My Lottery Dream Home
11:15
Say Yes to the Dress
12:20
90 Days to Wed
13:30
Flip or Flop
14:05
Flip or Flop
14:35
Say Yes to the Dress
15:40
Fixer To Fabulous
16:50
Selling LA
17:20
Selling LA
18:00
Älskar, älskar inte
18:50
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Body Bizarre
22:00
Naked Attraction
23:10
Botched
00:10
Perfect Murder, The
01:20
Nightmare Next Door
02:25
Swamp Murders
03:25
House Hunters
03:55
House Hunters
04:25
Caribbean Life
04:55
Long Island Medium
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Magiska blåsningar
07:30
Magiska blåsningar
08:00
Inside The Ambulance
09:00
Mordutredarnas nya fall
09:30
Mordutredarnas nya fall
10:00
Polisens biljakter
11:00
Polisens biljakter
12:00
Mordutredarnas nya fall
12:30
Mordutredarnas nya fall
13:00
Planet Action
13:30
Planet Action
14:05
MacGyver
15:00
Kronofogden knackar på
16:00
Polisens biljakter
17:00
Polisens biljakter
17:55
MacGyver
19:00
Kronofogden knackar på
20:00
America's Funniest Home Videos
21:00
Robert Gustafsson - Kulfadern
22:00
Jönssonligan får guldfeber
00:05
MacGyver
01:05
Mr. & Mrs. Smith
03:30
Mordutredarnas nya fall
04:00
CSI
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
From the top
06:28
From the top
06:56
Her game
07:26
Golf
07:55
Speedway Grand Prix Gorican
08:52
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
10:45
Cykel Pro Series 4 Jours de Dunkerque
11:38
The power of sport
12:10
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
LIVE
17:39
FIA ETCR: Världscupen Pau
18:34
*
18:35
Golf
19:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
19:55
Nyheter
20:00
Ridsport : Royal Windsor Horse Show
21:00
Formel E, VM Berlin
22:00
Speedway Grand Prix Warszawa
22:56
From the top
23:32
Nyheter
23:35
Her game
00:08
Tennis: Grand Slam Roland Garros
01:43
ATP Uncovered
02:18
Nyheter
02:37
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
04:39
Golf: PGA TOUR - AT&T Byron Nelson
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
08:25
Tennis: Grand Slam Roland Garros
09:54
Tennis: Grand Slam Roland Garros
11:22
Endurance Car Racing: VM Spa-Francorchamps 6-timmars
12:19
Touring Car: Världscupen Pau
12:51
FIA ETCR: Världscupen Pau
13:24
Golf: PGA TOUR - Wells Fargo Championship
15:19
Snooker, VM
17:11
Snooker, VM
19:05
Triathlon Super League Arena Games Singapore
20:03
Formel E, VM Berlin
21:01
Nyheter
21:04
Golf: PGA TOUR - AT&T Byron Nelson
22:59
Cykel Ungern runt
23:54
Nyheter
23:58
Klättring: Världscupen i Seoul
00:56
Spirit of Yachting
01:29
Endurance Car Racing: VM Spa-Francorchamps 6-timmars
02:26
Klättring: Världscupen i Seoul
03:22
Nyheter
03:25
Klättring: Världscupen i Seoul
04:19
Fäktning Grand Prix
05:07
Cykel Pro Series 4 Jours de Dunkerque
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Pointless
06:45
The Graham Norton Show
07:35
QI
08:10
QI
08:40
QI
09:10
The Graham Norton Show
10:00
Top Gear
11:00
QI
11:30
QI
12:00
Pointless
12:45
Pointless
13:30
The Graham Norton Show
14:20
Top Gear
15:25
QI
15:55
QI
16:25
The Graham Norton Show
17:15
Top Gear
18:15
QI
18:45
QI
19:15
Pointless
20:00
Pointless
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
The Stand Up Sketch Show
22:25
Secrets of the Apollo
23:25
Pointless
00:10
Pointless
01:00
The Stand Up Sketch Show
01:25
Secrets of the Apollo
02:25
Pointless
03:15
Pointless
04:00
The Stand Up Sketch Show
04:25
Pointless
05:10
Pointless
C More Stars (SE)
06:50
Star File (Long)
07:00
Star File (Long)
07:10
Le grand bleu
09:50
The Stig-Helmer Story
11:30
Dag för dag
13:15
The King's Speech
15:10
Radioactive
17:00
Joey & Ella - A Kangaroo Tail
18:30
Hachiko: A Dog's Story
20:00
Glada hälsningar från Missångerträsk
21:25
Before the Devil Knows You're Dead
23:20
Beck - 58 minuter (45)
00:50
Michael Clayton
02:45
Funhouse
04:30
Behind The Candelabra
C More First (SE)
06:40
The Fifth Element
08:45
Krakel Spektakel
10:00
Jul på KuToppen
11:10
Berts dagbok
12:40
Petit Vampire
14:00
Mother's Day
15:55
The Kindness of Strangers
17:50
Coco avant Chanel
19:40
Searchers
21:00
Law & Order: Organized Crime
21:45
Donnie Brasco
23:50
I See You
01:25
Slumdog Millionaire
03:25
Mile 22
05:00
A Most Wanted Man
V film premiere (SE)
07:00
Suedi
09:00
Ooops! The Adventure Continues
11:00
Stockholm
13:00
Extinct
15:00
Queen Bees
17:00
The Thing About Harry
19:00
Here Today
21:00
City of Lies
23:00
Andra sidan
01:00
No Man of God
03:00
City of Lies
05:00
The Rest of Us
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Secrets of the Superfactories
06:45
Coast
07:35
Life Below Zero
08:20
Life Below Zero
09:05
Secrets of the Superfactories
09:50
Coast
10:45
Life Below Zero
11:30
Life Below Zero
12:15
Secrets of the Superfactories
13:00
Coast
13:50
Life Below Zero
14:35
Life Below Zero
15:20
Secrets of the Superfactories
16:05
Coast
17:00
Life Below Zero
17:45
Life Below Zero
18:30
Greta Thunberg: A Year To Change the World
19:25
Planet Earth II
20:25
China: Nature's Ancient Kingdom
21:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
22:00
Vikings
22:50
Greta Thunberg: A Year To Change the World
23:45
Planet Earth II
00:45
China: Nature's Ancient Kingdom
01:35
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
02:20
Vikings
03:10
Greta Thunberg: A Year To Change the World
04:10
Planet Earth II
05:10
China: Nature's Ancient Kingdom