SVT1
06:00
Landet runt
06:45
Muren
07:45
Sverige!
08:15
Fråga doktorn
09:00
Morgonstudion special
LIVE
11:00
Go'kväll
11:45
Strömsö
12:15
Magiske Glomma
12:55
Gift vid första ögonkastet
13:45
Gift vid första ögonkastet - Kärleksrådet
13:55
Bäst i test
14:55
Kongen befaler
15:40
Hemmakultur
15:45
American Song Contest
17:10
Hitlåtens historia
17:40
Arkitekturens pärlor
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Muren
21:00
Eurovision Song Contest
LIVE
01:10
My week with Marilyn
05:00
Go'kväll
05:45
Strömsö
SVT2
09:00
Tungskärarna
10:00
Agenda: partiledardebatt
12:00
Nato special - svar på dina frågor
12:30
Politikbyrån
13:00
Ekonomibyrån
13:30
Muuttopäiväkirjat
14:00
Möte med (Meänkieli)
14:30
Morfar planerar sin död
15:00
Vetenskapens värld
16:00
Rapport
LIVE
16:05
15 minuter från Sápmi
16:20
Möte med (Romani chib)
16:40
Gift
17:05
Fashion Scandals
18:00
Kulturstudion
18:01
Britten's Endgame
20:00
Kulturstudion
20:02
Peter Grimes
22:35
Rapport
LIVE
22:50
Jiang hu er nü
01:00
Save me
01:50
Sportnytt
02:05
Au pairit Irlannissa
TV3 (SE)
06:00
MasterChef Junior US
06:55
MasterChef Junior US
07:50
MasterChef Junior US
08:40
The Real Housewives of Dallas
09:40
The Real Housewives of Dallas
10:40
Project Runway
11:45
Project Runway
12:55
Below Deck Mediterranean
13:55
Below Deck Mediterranean
14:55
Middag med mitt ex
15:55
Lyxfällan
17:00
After
19:10
Holmes & Watson
21:00
Charlie's Angels: Full Throttle
23:20
Die Hard With a Vengeance
02:00
NCIS
03:00
The Good Doctor
04:00
Summer House
05:00
Will & Grace
05:30
Lailaland
TV4
06:00
A Place in the Sun: Home or Away
06:55
A Place in the Sun: Home or Away
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Masked Singer Sverige
12:55
Massor med schlager
13:55
Sommaren med Göran
15:55
Failure to Launch
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Drömpyramiden
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Let's Dance
LIVE
22:00
TV4 Nyheterna
LIVE
22:05
TV4 Vädret
LIVE
22:15
The Foreigner
00:25
Mr. & Mrs. Smith
02:55
A Place in the Sun: Home or Away
03:55
A Place in the Sun: Home or Away
05:00
A Place in the Sun: Home or Away
05:55
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
Välkommen till Köping - Sign language
06:45
Mexico Life
07:10
Mexico Life
07:30
Mexico Life
07:55
71 grader nord - kjendis
08:40
71 grader nord - kjendis
09:35
Älskar, älskar inte
10:35
Wahlgrens värld
11:45
Beethoven
13:30
Grey's Anatomy
14:40
Border Security
15:15
Border Security
15:45
Border Security
16:25
Border Security
16:55
Vägens hjältar
18:05
Superstars 2022
18:55
Välkommen till Köping
20:00
Oblivion
22:35
Sommaren med släkten
23:00
Sommaren med släkten
23:35
Superstars 2022
00:35
Vi i villa
01:25
Wahlgrens värld
02:25
Älskar, älskar inte
03:25
Här bor jag
04:25
Vägens hjältar
05:25
Mexico Life
TV6 (SE)

No upcoming airings

Sjuan
06:00
Bagges hemlösa hundar
07:00
Bagges hemlösa hundar
08:00
Chokladens underbara värld
09:00
Chokladens underbara värld
10:00
Chokladens underbara värld
11:00
Nurses
12:00
Nurses
13:00
Dogs Behaving Badly
14:00
Dogs Behaving Badly
15:00
Mord och inga visor
16:00
Mord och inga visor
17:00
Mord och inga visor
18:00
Cruising with Jane McDonald
19:00
Inside the Factory
20:00
When Harry Met Sally
22:00
Sex and the City
01:00
The Current War
03:05
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
04:00
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Pascals Konditori
07:00
Bottled with Love
08:45
Million Dollar Listing New York
10:05
Million Dollar Listing New York
11:10
Million Dollar Listing New York
12:10
Million Dollar Listing New York
13:15
Million Dollar Listing New York
14:15
Million Dollar Listing New York
15:15
Million Dollar Listing New York
16:50
My Floating Home
17:55
North and South
20:00
Midsomer Murders
22:10
Midsomer Murders
00:20
Panic Room
02:45
Bones
03:40
Bones
04:35
Million Dollar Listing New York
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers
07:10
Fast N' Loud specials season 4
08:00
Gold Rush
08:50
Deadliest Catch
09:55
Border Security
10:25
Border Security
11:00
Border Security
11:30
Border Security
12:05
Border Security
12:35
Wheeler Dealers
13:50
Ullared
15:00
Formel E: Berlin 2022 lopp 1
LIVE
16:00
Kustbevakarna
17:10
Gärdsgårdsserien
17:30
Top Gear Best of: Series 29-30
18:45
Speedway: Grand Prix 2022
LIVE
22:00
Fist Fight
00:00
Butterfly Effect, The
02:30
Top Gear
03:45
Sommaren med släkten
04:15
Sommaren med släkten
04:50
Criminal Minds
05:45
Gärdsgårdsserien
TV10 (SE)
06:00
Ice Road Truckers
07:00
Ice Road Truckers
08:00
Ice Road Truckers
09:00
Counting Cars
10:00
Counting Cars
11:00
Alone
12:00
Alone
13:05
Alone
14:10
Alone
17:45
Pawn Stars
18:15
Supercar Megabuild
21:45
Coast Guard: Mission Critical
22:50
Coast Guard: Mission Critical
23:55
Navy Seals
01:00
Aussie Gold Hunters
02:00
Aussie Gold Hunters
03:00
Coast Guard: Mission Critical
04:00
Coast Guard: Mission Critical
05:00
Car S.O.S.
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:10
De unge mödre
07:55
House Hunters
08:20
House Hunters
08:40
Long Island Medium
09:45
My Lottery Dream Home
10:20
My Lottery Dream Home
10:50
My Lottery Dream Home
11:15
Home Town
12:20
90 Days to Wed
13:30
Caribbean Life
14:00
Caribbean Life
14:30
Flip or Flop
15:05
Flip or Flop
15:35
Flip or Flop
16:10
Flip or Flop
16:50
Flip or Flop
17:20
Flip or Flop
17:55
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
19:00
Flip or Flop
19:30
Flip or Flop
20:00
Music and Lyrics
22:00
United 93
00:15
Nightmare Next Door
01:30
Swamp Murders
02:40
House Hunters
03:05
House Hunters
03:35
Caribbean Life
04:05
Caribbean Life
04:35
Long Island Medium
05:45
Parterapi
TV12
06:00
Inside The Ambulance
07:00
Inside The Ambulance
08:00
Världens värsta flyg
09:00
Världens värsta flyg
10:00
Gränsbevakarna Kanada
10:30
Gränsbevakarna Kanada
11:00
Gränsbevakarna Kanada
11:30
Gränsbevakarna Kanada
12:00
Lego Masters Sverige
13:25
Polis på plats
13:55
Polis på plats
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
Dödligt väder
19:00
Världens värsta flyg
20:00
MacGyver
21:00
Mumbo jumbo
21:30
Mumbo jumbo
22:00
America's Funniest Home Videos
23:00
The Spy Who Loved Me
01:40
Another 48 hours
03:40
Cheaters
05:00
Gränsbevakarna Kanada
05:30
Gränsbevakarna Kanada
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Motocross: VM i Lettland
06:34
Motocross: VM i Lettland
07:05
Touring Car: Världscupen Pau
08:03
Touring Car: Världscupen Pau
09:01
Motorcykel: Superbike-VM
09:36
Endurance Car Racing: VM 1000 Miles of Sebring
10:40
Cykel
LIVE
11:52
Endurance Car Racing: VM Spa-Francorchamps 6-timmars
12:49
Trailblazers
12:58
The power of sport
13:25
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
LIVE
17:42
Endurance Car Racing: VM Spa-Francorchamps 6-timmars
18:34
Cykel Ungern runt
19:30
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
21:30
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
22:00
Karate Full contact
22:52
ATP Uncovered
23:31
Nyheter
23:35
Klättring: Världscupen i Meiringen
01:04
Snooker, VM
02:05
Nyheter
02:09
Snooker, VM
03:04
Golf: PGA TOUR - Mexico Open at Vidanta
03:54
Golf: PGA TOUR - Mexico Open at Vidanta
04:40
Triathlon Super League Arena Games Singapore
Eurosport 2 (SE)
06:00
Endurance Car Racing: VM Spa-Francorchamps 6-timmars
06:55
Dart WDF VM Frimley Green
08:22
Dart WDF VM Frimley Green
09:25
Golf
09:55
Touring Car: Världscupen Pau
10:27
Snooker, VM
11:25
Snooker, VM
12:22
Touring Car: Världscupen Pau
13:20
Formel E, VM Monaco
14:28
*
14:30
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
17:01
Golf
17:24
ATP Uncovered
17:33
Golf: PGA TOUR - AT&T Byron Nelson
18:25
Global Champions Tour: Madrid
LIVE
20:22
Golf: PGA TOUR - AT&T Byron Nelson
LIVE
23:54
Nyheter
23:59
Trailblazers
00:14
FIA ETCR: Världscupen Pau
00:54
Klättring: Världscupen i Seoul
01:52
Nyheter
01:57
Klättring: Världscupen i Seoul
02:59
Cykel: World Tour - Romandiet runt
03:50
Cykel: World Tour - Romandiet runt
04:38
Klättring: Världscupen i Meiringen
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Pointless
06:45
QI
07:15
QI
07:45
QI
08:15
QI
08:45
Pointless
09:30
Pointless
10:15
QI
10:45
QI
11:20
QI
11:50
QI
12:25
QI
12:55
Pointless
13:40
Pointless
14:25
QI
14:55
QI
15:30
QI
16:00
QI
16:30
QI
17:00
Pointless
17:45
Pointless
18:30
Top Gear: The Best of the Specials
19:25
The Cube
20:10
The Cube
21:05
Dara Ó Briain: Craic Dealer
22:00
Michael McIntyre's Big Show
22:50
The Graham Norton Show
23:40
Michael McIntyre's Comedy Roadshow: Christmas 2011
00:35
The Cube
01:20
The Cube
02:15
Dara Ó Briain: Craic Dealer
03:05
Pointless
03:50
Michael McIntyre's Comedy Roadshow: Christmas 2011
04:45
QI
05:15
Pointless
C More Stars (SE)
06:20
En man som heter Ove
08:15
Michael Clayton
10:10
Änglagård - tredje gången gillt
12:05
Passengers
14:00
Radioactive
15:50
Knerten og Sjøormen
17:05
Nelly Rapp - Monsteragent
18:35
Ace Ventura: Pet Detective
20:00
The Secret Garden
21:40
Irresistible
23:20
Burn After Reading
00:55
Erna i krig
02:40
Urban Legend
04:20
Larry Crowne
05:55
Planet Action
C More First (SE)
06:25
Star File (Long)
06:40
Coco avant Chanel
08:30
Apstjärnan
09:45
Dan in Real Life
11:20
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet
12:45
Petit Vampire
14:05
Hachiko: A Dog's Story
15:40
Behind The Candelabra
17:35
Glada hälsningar från Missångerträsk
19:00
A Most Wanted Man
21:00
The Commuter
22:45
The Marksman
00:30
Captain Phillips
02:40
Money Train
04:30
Second Act
V film premiere (SE)
07:00
The Racer
09:00
Alpha
11:00
Happy Ending
13:00
100% Wolf
15:00
The Farewell
17:00
Voyagers
19:00
Love, Weddings & Other Disasters
21:00
The Postcard Killings
23:00
Nobody
01:00
Till Death
03:00
The Postcard Killings
05:00
Palm Springs
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Attenborough's Wonder of Song
07:00
The Green Planet
08:00
The Green Planet
08:55
The Green Planet
09:55
The Green Planet
10:55
The Green Planet
11:55
Attenborough and the Sea Dragon
12:45
Attenborough's Wonder of Song
13:45
Kolkata with Sue Perkins
14:40
Dinosaurs: The Final Day with David Attenborough
16:15
Fatal Forecast
17:05
Fatal Forecast
18:00
World's Most Scenic Railway Journeys
18:45
World's Most Scenic Railway Journeys
19:30
Mindful Earth
20:00
Joanna Lumley's Great Cities of the World
20:45
North America with Simon Reeve
21:45
Fearless 48 Hours
22:35
World's Most Scenic Railway Journeys
23:20
World's Most Scenic Railway Journeys
00:05
Mindful Earth
00:35
Joanna Lumley's Great Cities of the World
01:25
North America with Simon Reeve
02:20
Fearless 48 Hours
03:10
World's Most Scenic Railway Journeys
03:55
World's Most Scenic Railway Journeys
04:40
Mindful Earth
05:10
Joanna Lumley's Great Cities of the World