SVT1
05:35
Strömsö
06:05
Sverige!
06:35
Landet runt
07:20
Nästan inget
07:35
Rederiet
08:20
Mer panik i tomteverkstan
08:45
Julkalendern: En hederlig jul med Knyckertz
09:00
Julkalendern: En hederlig jul med Knyckertz - teckenspråk
09:15
Leif och Billy
09:45
Är du helt hundra?
10:15
På spåret
11:15
Skavlan
12:15
Vinterstudion
LIVE
12:35
Skidskytte: Världscupen
LIVE
13:55
Vinterstudion
LIVE
14:15
Vintermästarna
14:45
Vinterstudion
LIVE
15:15
Skidskytte: Världscupen
LIVE
16:00
Vinterstudion
LIVE
16:15
Innebandy: VM damer
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:10
Lokala nyheter
LIVE
18:15
Landet runt
18:45
Julkalendern: En hederlig jul med Knyckertz
19:00
Sportspegeln
LIVE
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
1 mot Sverige
LIVE
21:00
Bäst i köket
22:00
Veronica och den kinesiske miljonären
22:30
Nobel 2021: Fredsprisporträttet
22:45
Nobel 2021: Ekonomiprisporträttet
23:00
Rapport
LIVE
23:05
Jordbrukerne
23:50
På spåret
00:50
The Curse of the Chippendales
SVT2
09:00
Mikis Theodorakis - död men odödlig
10:00
Gudstjänst
10:45
Mikis Theodorakis, Composer
11:40
Glimt av Norge
11:55
Klipp ur Strömsö
12:00
Tusen och en natt – iransk balett efter revolutionen
12:55
Innebandy: VM damer
LIVE
15:05
Jack Lemmon - a True Trooper
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Möte med
16:20
Klipp ur Strömsö
16:30
Til deg fra meg
17:00
Livet runt 20
17:21
Glöd
17:27
Barnen som överlevde Förintelsen - meänkieli
17:33
Barnen som överlevde Förintelsen - meänkieli
17:40
Det här är svenskt teckenspråk
18:00
Innebandy: VM damer
LIVE
19:00
Resan längs älven - Torneälven
20:00
Min sanning: Magda Gad
21:00
Aktuellt
LIVE
21:15
Agenda
LIVE
22:00
Dokument utifrån: Azerbajdzjan och kaviardiplomatin
22:55
Gudstjänst
23:40
Politikbyrån
00:10
Världsmedborgare
00:40
Scenerna som förändrade filmen
01:10
Diagnosresan
TV3 (SE)
05:00
Svenska Truckers
06:00
Svenska Truckers
07:00
Wish Upon Christmas
08:50
The Real Housewives of Atlanta
09:50
The Real Housewives of Atlanta
10:55
Carolas Advent
12:00
Love Strikes Twice
14:00
Middag med mitt ex
14:30
Dragons' Den
16:00
Pantbanken
17:00
Hemliga beundrare
18:00
Frusna vägar
19:00
Elf
21:00
The Dark Knight Rises
00:20
American Reunion
02:40
Gordon, Gino And Fred's Road Trip
03:40
Superstore
04:10
Lailaland
04:35
Lailaland
TV4
05:00
A Place in the Sun: Home or Away
06:00
Dr Phil
06:55
Hela Sverige bakar
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Så mycket bättre
13:25
Solsidan
13:55
Jul med Ernst
14:55
Grand Designs Sverige
15:55
Bytt är bytt
16:55
Bonde söker fru
17:55
Keno
18:00
Bingolotto
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Bingolotto
LIVE
20:00
Solsidan
20:30
Hellenius hörna
21:30
Beck
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4 Vädret
LIVE
22:15
Beck
23:35
Knutby
00:35
Kalla fakta: Lambertz och juridikstudenten
01:35
Stockholmspolisen
02:35
A Place in the Sun: Home or Away
03:35
A Place in the Sun: Home or Away
04:35
Younger
Kanal 5 (SE)
05:30
Sommaren med släkten
06:00
Sommaren med släkten
06:20
A Dream of Christmas
07:45
Christmas Homecoming
09:20
A Gingerbread Romance
11:10
MasterChef Australia
12:20
MasterChef Australia
13:55
Babe
15:50
Babe: Pig in the City
18:00
Bergs superlag
18:50
Mäklarna
19:25
Mäklarna
20:00
Mullvaden 2021
21:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
22:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
00:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
01:00
Bergs superlag
02:05
Vägens hjältar
03:05
Law & Order: Special Victims Unit
04:00
Law & Order: Special Victims Unit
TV6 (SE)
05:10
Men at Work
05:35
Men at Work
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Buffy the Vampire Slayer
07:30
Seinfeld
08:00
Seinfeld
08:30
Studion
LIVE
09:20
FIS Cross-Country World Cup
LIVE
10:50
Studion
LIVE
11:45
FIS Cross-Country World Cup
LIVE
12:35
Studion
LIVE
13:30
Pawn Stars
14:00
Pawn Stars
14:30
IHF World Women's Handball Championship Studio
LIVE
15:25
IHF World Women's Handball Championship
LIVE
17:00
IHF World Women's Handball Championship Studio
LIVE
17:55
IHF World Women's Handball Championship
LIVE
19:30
IHF World Women's Handball Championship Studio
LIVE
20:00
S.W.A.T.
21:00
På gränsen med Peter Jihde
22:00
Magnum P.I.
23:00
Venom
01:10
Coyote
02:20
Sleepers
Sjuan
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
05:55
Veterinärerna
06:55
A Place in the Sun: Home or Away
07:55
Superskaparna
08:55
En unge i minuten - Australien
09:55
Cruising with Jane McDonald - Down Under
10:55
Hundräddaren
11:25
Christmas in Evergreen
13:10
Bonde söker fru - Kärlek åt alla
13:40
Bonde söker fru - Kärlek åt alla
14:10
Poirot
16:10
Mord och inga visor
17:15
Cross Country Christmas
19:00
Hudson & Rex
20:00
Good Morning Christmas!
21:55
Poirot
23:55
Ett fall för Frost
02:05
Iskalla mördare, heta offer
03:00
Iskalla mördare, heta offer
04:00
Iskalla mördare, heta offer
TV8 (SE)
05:30
Idas Fristelser
06:00
Idas Fristelser
06:30
The Hotel Inspector
07:25
Escape to the Country
08:25
Escape to the Country
09:25
Bones
10:25
Bones
11:25
Midsomer Murders
13:30
Midsomer Murders
15:40
Call The Midwife
16:50
Call The Midwife
17:55
Foyle's War
19:55
Good Karma Hospital
21:00
Midsomer Murders
23:05
Foyle's War
01:10
Call The Midwife
02:15
Call The Midwife
03:20
Good Karma Hospital
04:25
The Hotel Inspector
Kanal 9
05:50
Gärdsgårdsserien
06:00
Wheeler Dealers
06:50
Fast N' Loud
07:35
Gold Rush
09:10
Deadliest Catch
10:20
Border Security
10:55
Alaska: The Last Frontier Specials
11:55
Salvage Hunters
13:00
Wheeler Dealers
14:05
Ullared
15:05
Tunnelbanan
16:20
Top Gear
18:10
Property Brothers
18:55
Ullared
20:00
Tunnelbanan
20:50
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Trainwreck
00:50
War Dogs
03:10
Top Gear
04:20
Bitchin' Rides
TV10 (SE)
05:00
Aussie Gold Hunters
06:00
The Guild Garage
06:35
The Guild Garage
07:10
The Guild Garage
07:45
Speed With Guy Martin
09:00
Speed With Guy Martin
10:10
MythBusters
11:20
MythBusters
12:30
MythBusters
13:45
MythBusters
14:50
Coast Guard: Mission Critical
15:55
Coast Guard: Mission Critical
16:55
American Pickers
17:55
IHF World Women's Handball Championship
LIVE
19:30
Storage Wars
20:00
Jay Leno's Garage
21:00
F1 Highlights
22:00
Drain the Oceans
23:00
Drain the Oceans
00:05
Hunting Hitler
01:05
Aussie Gold Hunters
02:05
Aussie Gold Hunters
03:05
Drain the Oceans
04:05
Drain the Oceans
Kanal 11 (SE)
05:10
Say Yes to the Dress
05:40
Parterapi
06:00
Say Yes to the Dress
06:20
90 Days to Wed
07:10
Caribbean Life
07:35
Caribbean Life
07:55
De unge mödre
08:45
House Hunters
09:10
House Hunters
09:40
Long Island Medium
10:50
My Lottery Dream Home
11:20
My Lottery Dream Home
11:50
Home Town
12:50
Caribbean Life
13:20
Caribbean Life
13:50
Caribbean Life
14:20
Caribbean Life
14:50
My 600-lb Life: Where are They Now?
15:55
My 600-lb Life: Where are They Now?
17:00
My 600-lb Life: Where are They Now?
18:10
My 600-lb Life: Where are They Now?
19:05
My 600-lb Life
20:00
American Dreamz
22:30
United 93
00:55
Nightmare Next Door
02:00
Swamp Murders
03:00
House Hunters
03:30
House Hunters
03:55
Caribbean Life
04:25
Caribbean Life
04:55
Long Island Medium
TV12
05:00
The 100
06:00
Drogsmugglarna
07:00
Inside The Ambulance
08:00
All New Traffic Cops
09:00
All New Traffic Cops
10:00
Kronofogden knackar på
11:00
Gränsbevakarna Kanada
11:30
Gränsbevakarna Kanada
12:00
V64 Direkt
LIVE
13:00
Inside The Ambulance
13:55
Mordutredarnas nya fall
14:30
Grand Slam 75
LIVE
17:30
Mordutredarnas nya fall
18:00
Inside The Tube
19:00
Paddington Station
20:00
Heathrow
21:00
Ett lik i trädgården
22:00
Ghost in the shell
00:00
Transformers: Age of Extinction
03:25
Mordutredarnas nya fall
03:55
All New Traffic Cops
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
05:34
Olympiska Spelen
06:00
Cykelcross USCX Cyclocross Series
06:47
Cykel: World Tour - Tour de France
08:40
Rally ERC ERC All Access
09:12
Touring Car: Världscupen
10:08
Cykelcross USCX Cyclocross Series
11:08
Triathlon Super League
12:04
Skidskytte: Världscupen i Östersund
12:45
Skidskytte: Världscupen i Östersund
LIVE
13:58
Skidskytte: Världscupen i Östersund
15:06
Skidskytte: Världscupen i Östersund
LIVE
16:00
Tennis: Davis Cup
LIVE
17:51
*
LIVE
20:00
*
LIVE
21:55
Snooker: UK Championship
LIVE
23:31
Nyheter
23:36
Ridsport: Världscupen i Las Vegas
01:01
Skidskytte: Världscupen i Östersund
02:07
Nyheter
02:12
Skidskytte: Världscupen i Östersund
03:18
Cykel: World Tour - Tour de France
Eurosport 2 (SE)
06:00
Motocross: VM i Mantua
06:46
Motocross: VM i Mantua
07:09
Motocross: VM i Mantua
07:33
Motorcykel: Superbike-VM
08:05
Friidrott Valencia
LIVE
10:57
Triathlon Super League
11:52
Triathlon Super League
12:45
Triathlon Super League
13:45
Snooker: UK Championship
LIVE
17:17
Simning International Swimming League
18:22
Simning International Swimming League
19:45
Snooker: UK Championship
LIVE
23:29
Triathlon Super League
00:26
Nyheter
00:29
Bågskytte: World Cup
01:03
Bågskytte: World Cup
01:37
Formel E, VM Säsongssammanfattning
02:33
Cykelcross EM
03:30
Cykelcross EM
04:18
Kampsport: Sambo-VM i Tasjkent
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
05:05
Michael McIntyre's Big Show
06:00
James May's Cars of the People
06:50
Pointless
07:35
Pointless
08:20
Pointless
09:05
James May's Cars of the People
09:55
Pointless
10:40
Pointless
11:25
Pointless
12:10
QI
12:40
QI
13:10
Top Gear's Top Fails
13:55
Travel Man: 48 Hours In...
14:20
Pointless
15:05
Pointless
15:50
Pointless
16:35
QI
17:05
QI
17:35
Top Gear's Top Fails
18:20
Travel Man: 48 Hours In...
18:45
Travel Man: 48 Hours In...
19:10
The Graham Norton Show
20:00
Jon Richardson: Funny Magnet
20:45
Alan Davies: As Yet Untitled
21:30
8 Out of 10 Cats Does Countdown
22:20
Louis Theroux: The Night In Question
23:15
The Graham Norton Show
00:05
Alan Davies: As Yet Untitled
00:50
Jon Richardson: Funny Magnet
01:40
Louis Theroux: The Night In Question
02:35
Alan Davies: As Yet Untitled
03:25
Jon Richardson: Funny Magnet
04:15
The Graham Norton Show
C More Stars (SE)
05:45
Star File (Short)
05:50
Star File (Long)
06:05
Star File (Long)
06:10
Göta kanal – eller vem drog ur proppen?
07:45
La vérité
09:35
Celle que vous croyez
11:15
The Photograph
13:00
Coco avant Chanel
14:50
The Imitation Game
16:40
Salmon Fishing in the Yemen
18:25
Familien Jul
19:50
Star File (Short)
20:00
Looks Like Christmas
21:30
Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn
23:15
Escobar by Escobar
00:50
The Saga of Danny Hernandez
02:25
Our Kind of Traitor
04:15
Vores Mand i Amerika
C More First (SE)
06:40
Miss You Already
08:30
Hope Gap
10:05
Rymdresan
11:20
Dolittle
13:00
Abominable
14:35
Familien Jul i nissernes land
16:00
Pelle Svanslös (2020)
17:05
Dem Horizont so nah
19:00
Solsidan
19:25
Wonder Boy
21:00
Billie
22:35
Gutterbee
00:20
Doctor Sleep
02:50
A Most Wanted Man
04:50
The Kindness of Strangers
Viasat Film Premiere (SE)
05:00
2 Hearts
07:00
ORCA
08:55
Now You See Me 2
11:05
The Broken Hearts Gallery
13:00
Alpha
15:00
Vita & Virginia
17:00
Paradise Hills
19:00
2 Hearts
21:00
Happiest Season
23:00
Waiting for the Barbarians
01:00
The Last Vermeer
03:00
Happiest Season
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
05:15
World's Most Scenic Railway Journeys
06:00
Icons
06:50
Frozen Planet: The Making Of
07:00
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
07:50
Ben Fogle: Return to the Wild
08:35
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
09:20
Earth's Natural Wonders
10:15
Supersized Earth
11:10
Icons
12:00
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
12:45
Ben Fogle: Return to the Wild
13:30
Nature's Weirdest Events
14:25
Icons
15:15
Earth's Natural Wonders
16:10
Earth from Space
17:00
Serengeti
18:00
The Mating Game
19:00
Greta Thunberg: A Year To Change the World
20:00
Attenborough and the Giant Egg
20:55
Life Below Zero
21:40
Hurricane Man
22:25
Eden: Untamed Planet
23:15
The Mating Game
00:15
Greta Thunberg: A Year To Change the World
01:10
Attenborough and the Giant Egg
02:05
Life Below Zero
02:50
Hurricane Man
03:35
Eden: Untamed Planet
04:25
The Mating Game