SVT1
06:05
Strömsö
06:35
Sverige!
07:05
Rederiet
07:50
Rederiet
08:35
Rederiet
09:20
Landet runt
10:05
Helt alene
10:45
Go'kväll
11:30
Det sitter i väggarna
12:30
Draknästet
13:30
Zara Larsson möter Sveriges Radios Symfoniorkester
14:25
Cykel: VM
LIVE
16:55
Doobidoo
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:10
Lokala nyheter
LIVE
18:15
Landet runt
19:00
Sportspegeln
LIVE
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Sveriges starkaste familj
21:00
Cargo
21:50
Systern
22:40
Rapport
LIVE
22:45
Drugdealer
23:00
Lita på mig
00:00
Saknad, aldrig glömd
00:45
Zara Larsson möter Sveriges Radios Symfoniorkester
05:15
Landet runt
SVT2
09:10
Classic Literatue and Cinema, part 1 - Love & Romance
10:00
Gudstjänst
10:45
Last Night of the Proms
13:15
Oscar Wilde
14:10
15 minuter från Sápmi
14:25
Målbrottskören
14:55
När till och med Tjecka missade Elitloppet
15:10
Man med duvor
15:25
Anslagstavlan
15:30
Naissotilaat
16:00
Rapport
LIVE
16:05
The Goering Catalog
17:00
Keine Ahnung
17:11
Kortfilmsklubben - spanska
17:18
Syssna unga
17:38
Barnen som överlevde Förintelsen - jiddisch
17:44
Barnen som överlevde Förintelsen - jiddisch
17:51
Elin, Alvin och vuxenlivet
18:00
Mitt nya liv
18:30
Peltsin toinen luonto
19:00
Serengeti
20:00
Babel
21:00
Aktuellt
LIVE
21:15
Agenda
LIVE
22:00
Meeting with monsters
23:30
Gudstjänst
00:15
Unelma Oy
00:45
Byggnaderna som förändrade staden
01:15
Lajka, Lada, Marx ja mä
01:45
Finska rycket
TV3 (SE)
06:00
Lyxfällan
07:00
Svenska Truckers
08:00
Svenska Truckers
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
10:55
An Aurora Teagarden Mystery: Real Murders
12:45
Boligkøb i blinde
13:45
Million Dollar Listing New York
14:40
Million Dollar Listing New York
16:05
Vacation
18:00
Svenska Truckers
19:00
Lyxfällan
20:00
Svenska Powerkvinnor
21:00
Money Monster
23:00
The Front Runner
01:25
Keeping Up With The Joneses
03:30
NCIS: Los Angeles
04:35
Lyxfällan
05:35
Unga Mammor
TV4
06:05
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Idol
12:30
Lego Masters Sverige
13:55
Hellenius hörna
14:55
Sveriges mästerkock VIP
15:55
A Place in the Sun: Home or Away
16:55
En smak på livet
17:55
Keno
18:00
Bingolotto
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Bingolotto
20:00
Sveriges mästerkock VIP
21:00
En smak på livet
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Wallander
00:05
Agatha Christies Hjerson
01:05
Agatha Christies Hjerson
02:05
Norrlandspolisen
03:00
A Place in the Sun: Home or Away
04:00
En plats i solen: Vintersol
05:05
Home and Away
05:30
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
Kanal 5 (SE)
06:00
Grey's Anatomy
06:50
Grey's Anatomy
07:35
Grey's Anatomy
08:25
Good Bones
09:25
Good Bones
10:35
Havets hjältar
11:35
Havets hjältar
12:40
Vägens hjältar
13:50
Sommaren med släkten
14:30
Allsvenskan 2021
LIVE
17:05
Vägens hjältar
18:05
Älskar, älskar inte
19:00
Vem tror du att du är?
19:55
Över Atlanten
21:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
22:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
23:20
Alla mot alla med Filip och Fredrik
00:20
Alla mot alla med Filip och Fredrik
01:25
Vem tror du att du är?
02:25
Vägens hjältar
03:30
Den stora hälsoresan
04:35
Wahlgrens värld
05:30
Mexico Life
TV6 (SE)
06:00
Fresh Off the Boat
06:30
Fresh Off the Boat
07:00
Last Man on Earth
07:30
Last Man on Earth
08:00
A.P. Bio
08:30
A.P. Bio
09:00
Buffy the Vampire Slayer
10:00
Buffy the Vampire Slayer
11:00
Buffy the Vampire Slayer
12:00
Bilprovningen
13:00
Bilprovningen
14:00
Bilprovningen
15:00
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Face Off
17:00
Running Wild with Bear Grylls
18:00
A.P. Bio
18:30
A.P. Bio
19:00
Ink Master
20:00
S.W.A.T.
21:00
I huvudet på en mördare
22:00
Emergence
23:00
Family Guy
23:30
Family Guy
00:00
Crank: High Voltage
02:00
Magnum P.I.
03:00
Magnum P.I.
04:00
Running Wild with Bear Grylls
05:00
The Simpsons
05:30
Family Guy
Sjuan
06:00
Det stora tårtslaget
07:00
En plats i solen: Vintersol
08:00
Biggest Loser
09:00
Dogs Behaving Badly
10:00
Dogs Behaving Badly
11:00
På BB med Emma Willis
12:00
På BB med Emma Willis
13:00
Årets Kock 2021
14:55
Poirot
17:00
Mord och inga visor
17:55
Mord och inga visor
19:00
Hudson & Rex
20:00
Skenet bedrar
20:35
Skenet bedrar
21:20
Skenet bedrar
22:00
Poirot
00:00
Brokenwood mysteries
02:00
Iskalla mördare, heta offer
03:00
Iskalla mördare, heta offer
04:00
Ett lik i trädgården
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
05:55
Mannen som talar med hundar
TV8 (SE)
06:00
Jamie's Ultimate Veg
07:05
Antiques Road Trip
08:05
Dragons' Den
09:25
Escape to the Country
10:30
Escape to the Country
11:35
NCIS: New Orleans
12:35
NCIS: New Orleans
13:35
Midsomer Murders
15:40
Midsomer Murders
17:45
Foyle's War
19:55
Grantchester
21:00
Midsomer Murders
23:00
Foyle's War
01:10
NCIS: New Orleans
02:05
NCIS: New Orleans
03:00
Grantchester
04:05
Escape to the Country
05:05
Escape to the Country
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 14b
07:10
Fast N' Loud specials season 4
07:55
Gold Rush
08:50
Deadliest Catch
09:55
Wheeler Dealers season 14b
11:00
Alaska: The Last Frontier specials
12:00
Salvage Hunters
13:05
Wheeler Dealers season 14b
14:15
Ullared
15:20
Tunnelbanan
16:30
Best of Top Gear
17:50
Property Brothers
18:40
Ullared
19:45
Tunnelbanan
20:50
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Accountant, The
00:45
Top Gear Special: Africa
03:15
Walking Dead, The
04:20
Alaska: The Last Frontier specials
05:25
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Sin City Motors
07:05
Sin City Motors
08:10
Car S.O.S.
09:15
Car S.O.S.
10:20
MythBusters
11:30
MythBusters
12:40
MythBusters
13:50
MythBusters
15:00
Aussie Gold Hunters
16:00
Aussie Gold Hunters
17:00
American Pickers
18:00
American Pickers
19:00
Jay Leno's Garage
20:00
Jay Leno's Garage
21:00
Nazi Megastructures
22:00
Nazi Megastructures
23:00
Lost Gold of World War II
00:00
The Curse of Oak Island
01:00
The Curse of Oak Island
02:00
Nazi Megastructures
03:00
Nazi Megastructures
04:00
The Gadget Show
04:30
The Gadget Show
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:50
Caribbean Life
07:15
Caribbean Life
07:35
De unge mödre
08:30
House Hunters
09:00
House Hunters
09:30
Long Island Medium
10:00
Long Island Medium
10:35
My Lottery Dream Home
11:05
My Lottery Dream Home
11:35
Home Town
12:35
Caribbean Life
13:05
Caribbean Life
13:40
Caribbean Life
14:10
Caribbean Life
14:40
My 600-lb Life: Where Are They Now?
15:45
My 600-lb Life: Where Are They Now?
16:50
My 600-lb Life: Where Are They Now?
18:00
My 600-lb Life: Where Are They Now?
18:50
My 600-lb Life: Where Are They Now?
20:00
Pitch Perfect 2
22:25
Kingdom, The
00:50
Nightmare Next Door
01:55
Swamp Murders
03:00
House Hunters
03:25
House Hunters
03:55
Caribbean Life
04:25
Caribbean Life
04:55
Long Island Medium
05:25
Long Island Medium
TV12
06:00
Akuten 24/7
07:00
Inside The Ambulance
08:00
All New Traffic Cops
09:00
All New Traffic Cops
10:00
Kronofogden knackar på
11:00
Gränsbevakarna USA
11:30
Gränsbevakarna USA
12:00
Mordutredarnas nya fall
12:30
Lunchtravet Direkt
LIVE
14:30
Grand Slam 75
LIVE
18:00
Gustafsson 3 tr
18:30
Gustafsson 3 tr
19:00
Paddington Station
20:00
Tube: Going Underground
21:00
I en mördares fotspår
22:00
RoboCop (2014)
00:20
Fast & Furious 6
03:00
All New Traffic Cops
04:00
All New Traffic Cops
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Endurance Moto Racing: VM
LIVE
15:15
Tennis: US Open
16:12
Karate Full contact
17:09
Cykel Pro Series Primus Classic
18:34
Cykel The Day When: GP E3 2013
19:00
Simning International Swimming League
LIVE
21:00
Cykel: World Tour - Eschborn Frankfurt
22:26
Tennis ATP Uncovered
23:00
Triathlon, München Super League
23:57
Snooker: London Masters
00:57
Snooker: London Masters
01:52
Rally: EM The Whaler’s Great Route Ultra-Trail, Azorerna
02:20
Formel E, VM The FIA World Championship Story
02:48
Formel E, VM
03:41
Cykel Italienska mästerskapen Sabatini Cup
04:48
Cykel Pro Series Tour of Britain
Eurosport 2 (SE)
06:00
Home of the Olympics Hall of Fame | Greatest Gymnasts
06:49
Tennis: US Open
08:18
Tennis: US Open
09:47
Motocross: VM i Afyon
10:17
Motocross: VM i Afyon
10:47
Motocross: VM i Afyon
11:23
Motocross: VM i Afyon
12:00
Motocross: VM i Sardinien
LIVE
13:00
Motocross: VM i Sardinien
LIVE
14:00
Cykel Slovakien Runt
LIVE
15:00
Motocross: VM i Sardinien
LIVE
16:00
Motocross: VM i Sardinien
LIVE
17:00
Motorcykel: Superbike-VM
17:20
Motorcykel: Superbike-VM
17:50
Motorcykel: Superbike-VM
18:30
Home of the Olympics Hall of Fame Tokyo 2020
19:31
Rally: EM The Whaler’s Great Route Ultra-Trail, Azorerna
20:00
Cykel Slovakien Runt
21:00
Tennis: US Open
22:28
Tennis: US Open
23:58
Snooker, VM
01:54
Karate Full contact
02:49
Tennis: US Open
03:39
One-make racing, Porsche Super Cup
04:22
Formel E, VM
05:10
Formel E, VM
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)
06:00
How Do They Do It?
06:24
Alien Highway
07:12
Alien Highway
08:00
Blowing Up History
08:48
Blowing Up History
09:36
How It's Made
10:00
How It's Made
10:24
How It's Made
10:48
How It's Made
11:12
How It's Made
11:36
How It's Made
12:00
How Do They Do It?
12:24
How Do They Do It?
12:50
How Do They Do It?
13:14
How Do They Do It?
13:38
How Do They Do It?
14:02
How Do They Do It?
14:26
Morgan Freeman's Through The Wormhole
15:14
Morgan Freeman's Through The Wormhole
16:02
Codes and Conspiracies
16:50
Codes and Conspiracies
17:40
How It's Made: Dream Cars
18:05
How It's Made: Dream Cars
18:30
How It's Made: Dream Cars
18:55
How It's Made: Dream Cars
19:20
How It's Made: Dream Cars
19:45
How It's Made
20:10
Killers Of The Cosmos
21:00
Truth Behind the Moon Landing
21:50
NASA's Unexplained Files
22:40
NASA's Unexplained Files
23:30
Alien Highway
00:20
Alien Highway
01:10
Morgan Freeman's Through The Wormhole
02:00
Morgan Freeman's Through The Wormhole
02:48
How Do They Do It?
03:12
How Do They Do It?
03:36
How Do They Do It?
04:00
How Do They Do It?
04:24
How It's Made
04:48
How It's Made
05:12
How It's Made
05:36
How It's Made
BBC Brit (SE)
06:00
Hypothetical
06:45
Hypothetical
07:30
Top Gear: The Races
08:25
Top Gear: The Races
09:20
QI
09:50
QI
10:20
QI
10:50
Pointless
11:35
Pointless
12:20
Pointless
13:05
Hypothetical
13:50
Hypothetical
14:35
QI
15:05
QI
15:35
QI
16:05
Would I Lie To You?
16:35
Would I Lie To You?
17:05
Would I Lie To You?
17:35
Would I Lie To You?
18:05
Top Gear: The Races
19:00
Top Gear: The Races
19:50
Michael McIntyre: Night at the Coliseum
20:50
Travel Man: 48 Hours In...
21:15
Alan Davies: As Yet Untitled
22:00
8 Out of 10 Cats Does Countdown
22:50
Would I Lie To You?
23:20
Would I Lie To You?
23:50
Alan Davies: As Yet Untitled
00:35
Travel Man: 48 Hours In...
01:00
Would I Lie To You?
01:30
Would I Lie To You?
02:00
Michael McIntyre: Night at the Coliseum
03:00
Top Gear: The Races
03:50
Top Gear: The Races
04:45
Alan Davies: As Yet Untitled
05:30
Would I Lie To You?
C More Stars (SE)
06:10
Vores Mand i Amerika
08:00
Mon chien Stupide
09:45
Celle que vous croyez
11:25
Capital in the Twenty-First Century
13:05
En del av mitt hjärta
15:00
Jag kommer hem igen till jul
16:50
Pippi Långstrump
18:05
Dem Horizont so nah
20:00
The Secret Garden
21:40
Tinker Tailor Soldier Spy
23:45
The Saga of Danny Hernandez
01:20
Encounter
02:50
The Last Black Man in San Francisco
04:50
Star File (Long)
05:00
Från och med Herr Gunnar Papphammar
05:45
Mannen från Mallorca
C More First (SE)
07:15
En del av mitt hjärta
09:05
John Lewis: Good Trouble
10:45
Nils Karlsson Pyssling
12:00
Emil & Ida i Lönneberga
13:00
Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet
14:30
Se upp för Jönssonligan
16:30
Lilla Jönssonligan och cornflakeskuppen
17:55
Swingers
19:15
Salmon Fishing in the Yemen
21:00
Our Kind of Traitor
22:45
Doctor Sleep
01:15
The Goldfinch
03:40
Harriet
05:40
Star File (Long)
05:50
Planet Action
Viasat Film Premiere (SE)
07:10
Song of Names
09:05
Trolls World Tour
10:50
Call Me By Your Name
13:00
Bayala: A Magical Adventure
14:55
Baywatch
17:00
The Thing About Harry
18:35
The Glorias
21:00
Eternal Beauty
23:00
Sleepless
01:00
Monster Hunter
03:00
Eternal Beauty
05:00
Vita & Virginia
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Hurricane Man
06:45
Hurricane Man
07:30
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
08:15
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
09:00
Blue Planet II
10:00
Blue Planet II
11:00
Blue Planet II
12:00
Hurricane Man
12:45
Hurricane Man
13:30
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
14:15
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
15:00
Blue Planet II
16:00
Blue Planet II
17:00
Blue Planet II
18:00
Eden: Untamed Planet
18:50
Serengeti
19:40
Brian Cox's Adventures in Space and Time
20:30
Inside the Factory
21:25
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
22:10
World's Most Scenic Railway Journeys
22:55
The World's Deadliest Weather
23:45
Eden: Untamed Planet
00:35
Serengeti
01:30
Brian Cox's Adventures in Space and Time
02:25
Inside the Factory
03:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
04:15
Brian Cox's Adventures in Space and Time
05:10
The World's Deadliest Weather