SVT1
06:00
Landet runt
06:45
Fråga doktorn
07:30
Barnmorskorna
08:00
Sverige möts
09:00
Första fem - pionjärerna som tog plats i riksdagen
10:00
Go'kväll
10:45
Arkitekturens pärlor
10:55
Det sitter i väggarna
11:55
Det svenska spelundret
12:25
Fråga Lund
13:25
Skavlan
14:25
Fever pitch! The rise of the Premier League
15:25
Ishockey: SDHL
LIVE
17:40
Arkitekturens pärlor
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Zara Larsson möter Sveriges Radios Symfoniorkester
20:55
Hemmakultur
21:00
Saknad, aldrig glömd
21:50
Rapport
LIVE
21:55
Good Will Hunting
00:00
The Tribes of Palos Verdes
04:50
Sverige!
05:20
Go'kväll
SVT2
10:05
Mitt nya liv
10:35
Naissotilaat
11:05
Bonderøven
11:35
Unelma Oy
12:05
Peltsin toinen luonto
12:35
Babel
13:35
Politikbyrån
14:05
30 minuter
14:35
Ekonomibyrån
15:05
Cyklopernas land
15:35
Travel Man: 48 hours in...
16:00
Rapport
LIVE
16:05
15 minuter från Sápmi
16:20
Vetenskapens värld
17:20
KORK - hele landets orkester
18:10
Classic Literatue and Cinema, part 1 - Love & Romance
19:00
Kulturstudion
19:05
Oscar Wilde
20:00
Kulturstudion
20:05
Last Night of the Proms
22:35
Amelia - genom kärlek och krig
23:20
Utrikesbyrån
23:50
Målbrottskören
00:20
När till och med Tjecka missade Elitloppet
00:35
30 minuter
01:05
Politikbyrån
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
06:00
Lyxfällan
07:00
Svenska Truckers
08:00
Svenska Truckers
09:00
Unforgettable
10:00
Bethenny & Fredrik
10:30
Bethenny & Fredrik
11:00
Accidentally Engaged
12:50
The Object of My Affection
15:00
Boligkøb i blinde
16:00
Svenska Truckers
17:00
Lyxfällan
18:00
Svenska Powerkvinnor
19:00
Vacation
21:00
The Heat
23:25
I Love You Phillip Morris
01:25
Saving Private Ryan
05:00
NCIS: Los Angeles
TV4
06:05
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Idol
12:30
Idol
13:30
Idol
14:30
Hockeylördag
LIVE
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Lego Masters Sverige
21:30
The Proposal
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
The Proposal
00:00
Miss You Already
02:20
The Guilt Trip
04:20
Younger
05:00
En plats i solen: Vintersol
Kanal 5 (SE)
06:00
Wahlgrens värld - Sign language
06:45
Mexico Life
07:05
Grey's Anatomy
07:50
Grey's Anatomy
08:40
Good Bones
09:40
Good Bones
10:40
Havets hjältar
11:45
Havets hjältar
12:50
Havets hjältar
13:50
Vägens hjältar
14:55
Vägens hjältar
15:55
Minions
18:00
Den stora hälsoresan
18:55
Vägens hjältar
20:00
Huss - Gisslan
22:00
Public Enemies
01:00
Law & Order: Special Victims Unit
02:00
Law & Order: Special Victims Unit
03:00
Law & Order: Special Victims Unit
04:00
Law & Order: Special Victims Unit
04:55
Sommaren med släkten
05:30
Sommaren med släkten
TV6 (SE)
06:00
Alex, Inc.
06:25
Alex, Inc.
06:50
Fresh Off the Boat
07:20
Fresh Off the Boat
07:50
Last Man on Earth
08:20
Last Man on Earth
08:50
Buffy the Vampire Slayer
09:50
Buffy the Vampire Slayer
10:50
The Fifa Family: A Love Story
12:10
Pawn Stars
12:40
Pawn Stars
13:10
Bilprovningen
14:10
Bilprovningen
15:10
Ink Master
16:10
Running Wild with Bear Grylls
17:10
The MASK OF ZORRO
20:00
The Simpsons
20:30
Family Guy
21:00
Logan
23:55
Se7en
02:35
Magnum P.I.
03:35
Magnum P.I.
04:35
Running Wild with Bear Grylls
05:30
Alex, Inc.
Sjuan
06:00
Det stora tårtslaget
07:00
En plats i solen: Vintersol
08:00
Biggest Loser
09:00
Dogs Behaving Badly
10:00
Dogs Behaving Badly
11:00
Dogs Behaving Badly
12:00
Husjägarna - Danmark
13:00
Garden Rescue
14:00
Djurparkens hemligheter
15:00
Världens bästa veterinär
16:00
Cruising with Jane McDonald - Down Under
17:00
Mord och inga visor
18:00
Mord och inga visor
19:00
Mord och inga visor
20:00
Death in Paradise
21:00
The Dark Knight
00:00
The Negotiator
02:55
Regression
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Antiques Road Trip
07:05
The Profit
08:10
The Profit
09:15
The Nanny Diaries
11:25
Jamie's Ultimate Veg
12:35
Jamie's Ultimate Veg
13:40
Jamie's Ultimate Veg
14:45
Jamie's Ultimate Veg
15:50
Jamie's Ultimate Veg
16:55
Jamie's Ultimate Veg
17:55
Jamie's Easy Meals For Every Day
18:30
Jamie's Easy Meals For Every Day
19:00
George Clarke's Old House, New Home
20:00
Midsomer Murders
22:10
Midsomer Murders
00:20
What Lies Beneath
03:00
Monty Python's Meaning of Life
05:20
Idas Fristelser
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 14b
07:10
Fast N' Loud specials season 4
07:55
Gold Rush
08:50
Deadliest Catch
09:55
Wheeler Dealers season 14b
11:00
Alaska: The Last Frontier specials
12:05
Salvage Hunters
13:10
Wheeler Dealers season 14b
14:15
Ullared
15:20
Kustbevakarna
16:25
Best of Top Gear
17:50
Property Brothers
18:40
Ullared
19:40
Tunnelbanan
20:50
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Great Gatsby, The
00:40
Best of Top Gear
01:55
Sommaren med släkten
02:25
Sommaren med släkten
02:55
Walking Dead, The
03:55
Alaska: The Last Frontier specials
04:55
Mysteries at the Museum
TV10 (SE)
06:00
Sin City Motors
07:05
Sin City Motors
08:10
Car S.O.S.
09:15
Pawn Stars
09:50
Mountain Men
10:50
Mountain Men
11:55
Mountain Men
12:55
Mountain Men
13:55
Mountain Men
14:55
Aussie Gold Hunters
15:55
Aussie Gold Hunters
16:55
American Pickers
17:55
Women’s EHF Champions League
LIVE
19:35
Pawn Stars
20:00
Car S.O.S.
21:00
Ross Kemp: Back on the Frontline
22:00
Ross Kemp: Back on the Frontline
23:00
Combat Machines
00:00
The Curse of Oak Island
01:00
The Curse of Oak Island
02:00
Ross Kemp: Back on the Frontline
03:00
Ross Kemp: Back on the Frontline
04:00
Science of Stupid
04:30
Science of Stupid
05:00
Science of Stupid
05:30
Science of Stupid
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:40
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:25
De unge mödre
08:10
House Hunters
08:40
House Hunters
09:10
Long Island Medium
09:40
Long Island Medium
10:10
My Lottery Dream Home
10:40
My Lottery Dream Home
11:10
My Lottery Dream Home
11:45
Home Town
12:45
Caribbean Life
13:20
Caribbean Life
13:50
Caribbean Life
14:20
Caribbean Life
14:50
Flip or Flop
15:20
Flip or Flop
15:50
Flip or Flop
16:20
Flip or Flop
16:55
Flip or Flop
17:25
Flip or Flop
18:00
Flip or Flop
18:30
Flip or Flop
18:55
Flip or Flop
19:30
Flip or Flop
20:00
You've got mail
22:35
Lights Out
00:25
Nightmare Next Door
01:30
Swamp Murders
02:35
House Hunters
03:00
House Hunters
03:30
Caribbean Life
04:00
Caribbean Life
04:30
Long Island Medium
05:00
Long Island Medium
05:30
Hawaii Life
TV12
06:00
Akuten 24/7
07:00
Inside The Ambulance
08:00
All New Traffic Cops
09:00
All New Traffic Cops
10:00
Kronofogden knackar på
11:00
Gränsbevakarna USA
11:30
Gränsbevakarna USA
12:00
Mordutredarnas nya fall
12:30
Magiska blåsningar
13:00
Magiska blåsningar
13:30
America's Funniest Home Videos
13:55
America's Funniest Home Videos
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
America's Funniest Home Videos
18:30
America's Funniest Home Videos
19:00
Heathrow
19:25
Heathrow
20:00
Ack Värmland
20:30
Ack Värmland
21:00
America's Funniest Home Videos
21:30
America's Funniest Home Videos
22:00
Parlamentet
23:00
Quantum of Solace
01:05
Goat
03:10
Inside The Ambulance
04:05
Mordutredarnas nya fall
04:35
Mordutredarnas nya fall
05:05
The 100
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Motocross: VM i Turkiet
06:22
Motocross: VM i Turkiet
06:48
Tennis: US Open
07:42
Tennis: US Open
08:32
Tennis: US Open
09:24
Tennis: US Open
10:14
Cykel: Belgium Cup - Championship of Flanders
11:10
Cykel: World Tour - Vuelta a España
12:06
Touring Car: ESET V4 Cup
12:21
Endurance Moto Racing: VM
12:52
Endurance Moto Racing: VM
14:12
Tennis ATP Uncovered
14:42
The Minute
14:45
Endurance Moto Racing: VM
LIVE
19:00
Simning International Swimming League
LIVE
21:03
Endurance Moto Racing: VM
LIVE
00:00
Rally: EM The Whaler’s Great Route Ultra-Trail, Azorerna
00:26
Snooker: Shoot Out i Watford, Storbritannien
00:56
Motocross: VM i Turkiet
01:32
Motocross: VM i Turkiet
02:06
Motocross: VM i Turkiet
02:34
Motocross: VM i Turkiet
03:07
Cykel Italienska mästerskapen Giro di Toscana
04:17
The Minute
04:19
Cykel Pro Series Tour of Britain
05:28
Tennis ATP Uncovered
Eurosport 2 (SE)
06:00
Home of the Olympics Hall of Fame | Swimmers
06:50
Cykel Pro Series Grand Prix de Wallonie
07:42
Cykel Slovakien Runt
08:36
Snooker: Shoot Out i Watford, Storbritannien
09:05
Motocross: VM i Turkiet
09:42
Motocross: VM i Turkiet
10:15
Motocross: VM i Turkiet
10:44
Motocross: VM i Turkiet
11:18
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
13:00
Cykel Pro Series Tour de Luxembourg
LIVE
15:15
Cykel Slovakien Runt
LIVE
16:00
Cykel Pro Series Primus Classic
LIVE
17:39
Motorcykel: Superbike-VM
18:10
Motorcykel: Superbike-VM
18:30
Motorcykel: Superbike-VM
19:00
Ridsport: Global Champions Tour i Rom
21:00
Triathlon, Jersey Super League
22:00
Triathlon, Jersey Super League
22:57
The Minute
23:01
Tennis ATP Uncovered
23:37
The Minute
23:43
Tennis: US Open
01:15
Tennis: US Open
02:46
Tennis: US Open
04:05
Formel E, VM
04:56
Formel E, VM
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
The Best of Top Gear Series 15 & 16
06:50
The Best of Top Gear Series 23, 24 & 25
07:40
Hypothetical
08:25
Hypothetical
09:10
Pointless
09:55
Pointless
10:40
Pointless
11:25
Would I Lie To You?
11:55
Would I Lie To You?
12:25
Michael McIntyre's Big Show
13:15
The Best of Top Gear Series 23, 24 & 25
14:05
QI
14:35
QI
15:05
QI
15:35
Hypothetical
16:20
Hypothetical
17:05
Pointless
17:50
Pointless
18:35
Pointless
19:20
QI
19:50
QI
20:20
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
21:15
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
22:05
Michael McIntyre's Big Show
22:55
8 Out of 10 Cats Does Countdown
23:45
Louis Theroux: Law and Disorder in Johannesburg
00:35
Alan Davies: As Yet Untitled
01:20
Travel Man: 48 Hours In...
01:45
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
02:35
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
03:25
QI
03:55
8 Out of 10 Cats Does Countdown
04:45
Louis Theroux: Law and Disorder in Johannesburg
05:35
Travel Man: 48 Hours In...
C More Stars (SE)
07:10
Adam och Eva
08:45
La vérité
10:30
Strul
12:10
Lyckligare kan ingen vara
14:00
Gooseboy
15:25
Alla vi barn i Bullerbyn
16:55
Bröderna Lejonhjärta
18:40
Drømmebyggerne
20:00
Good Boys
21:30
You Should Have Left
23:00
Doctor Sleep
01:30
Encounter
03:00
Beck - Levande begravd
04:30
Jay and Silent Bob Reboot
C More First (SE)
07:45
Knerten og Sjøormen
09:00
Karlsson på taket
10:10
Weathering with You
12:05
Operasjon Mumie
13:20
Göta kanal 2 - kanalkampen
14:55
Håp
17:00
Se upp för Jönssonligan
19:00
Håll andan!
19:20
Capital in the Twenty-First Century
21:00
Tinker Tailor Soldier Spy
23:05
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band
00:45
The Lighthouse
02:30
The Mustang
04:05
The Dead Don't Die
05:45
The United Way with Eric Cantona
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Alpha
09:00
Pets United
10:55
Emma.
13:00
Trolls World Tour
14:55
Song of Names
16:50
Call Me By Your Name
19:00
Passengers
21:00
The Iron Orchard
23:00
Human Capital
01:00
Sleepless
02:35
The Iron Orchard
04:40
The Glorias
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Hurricane Man
06:45
Hurricane Man
07:30
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
08:15
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
09:00
Blue Planet II
10:00
Blue Planet II
11:00
Blue Planet II
12:00
Hurricane Man
12:45
Hurricane Man
13:30
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
14:15
Joanna Lumley's Silk Road Adventure
15:00
Blue Planet II
16:00
Blue Planet II
17:00
Blue Planet II
18:00
Eden: Untamed Planet
18:50
Earth's Natural Wonders
19:40
Wonders of the Universe
20:40
Brian Cox's Adventures in Space and Time
21:30
Supersized Earth
22:25
Einstein & Hawking: Masters of our Universe
23:15
Eden: Untamed Planet
00:05
Earth's Natural Wonders
01:00
Wonders of the Universe
02:00
Brian Cox's Adventures in Space and Time
02:50
Deadly 60
03:30
Supersized Earth
04:25
Hurricane Man
05:15
Hurricane Man