SVT1
06:00
Målet är målet
07:00
Kändisbarnvakten
07:30
Hva feiler det deg?
08:10
Sjukt
08:30
Uppdrag granskning sommar
09:30
Who the fuck is Bobby?
10:30
Molanders
11:15
Molanders
12:00
Antiques roadshow
13:00
När livet vänder
13:30
Konstsamlarna
14:00
Ellan matkassa - Etelä-Italia
14:30
Mästaren
15:00
Sommaröppet
16:00
Allsång på Skansen
17:00
Tuhkimotarinoita
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Salatut museot
18:30
Forsvundne arvinger
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Vem kan vad
21:00
Hallberg
21:15
Kustpärlans mysterier
22:05
Rapport
LIVE
22:10
Far from heaven
23:55
Gook
01:30
Tusse: Utan min röst
05:00
Forsvundne arvinger
SVT2
10:10
Men Monsen på villspor
11:10
Kandit
11:40
Kandit
12:10
Ålands hjältar
12:40
Ålands hjältar
13:10
Cheating Hitler
14:40
Ketanes/Tillsammans
15:10
Gino's Coastal Odyssey
15:35
Gino's Coastal Odyssey
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Vetenskapens värld sommar
17:05
Greta Thunberg: A year to change the world
18:00
SVT Nyheter direkt
LIVE
19:00
Kulturstudion
19:01
Midsommarkonsert från Schönbrunn 2021
20:40
Met Stars Live n Concert - Joyce DiDonato in Bochum, Germany
22:00
Alina idässä
22:30
House of Cardin
00:10
Cheating Hitler
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
06:00
Pantbanken
07:00
Undercover Boss US
08:00
Svenska Hollywoodfruar
09:00
Svenska Hollywoodfruar
10:00
Svenska Hollywoodfruar
11:00
The Nanny
11:30
The Nanny
12:05
Undercover Boss US
13:00
Middag med mitt ex
13:30
Middag med mitt ex
14:00
The Second Best Exotic Marigold Hotel
16:30
Alpha
18:30
Romancing the Stone
21:00
Made of Honor
23:00
The Jewel of the Nile
01:20
Braveheart
05:00
Svenska Truckers
TV4
06:10
Dr Phil
07:05
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Tilde
12:30
Lotta på Liseberg
14:00
Tillsammans med Strömstedts
15:00
Sex and the City
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären med Sommarvinnare
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Klassfesten
21:30
Beverly Hills Cop III
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Beverly Hills Cop III
23:50
Godfather Part II, The
04:00
A Place in the Sun: Home or Away
05:05
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
OS-studion
LIVE
06:55
OS: Boxning, dag 14
LIVE
08:55
OS-studion
LIVE
09:05
OS: Rytmisk gymnastik, Tokyo 2020
LIVE
09:45
OS-studion
LIVE
09:55
OS: Handboll Tokyo 2020
LIVE
11:30
OS-studion
LIVE
11:55
OS: Ridsport, Tokyo 2020
LIVE
13:40
OS-studion
LIVE
13:55
OS: Handboll Tokyo 2020
LIVE
15:30
OS-studion
LIVE
16:30
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
17:00
Olympiska berättelser
18:00
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
20:00
OS-kväll med Almenäs
LIVE
22:00
Olympiska berättelser
23:00
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
23:55
OS: Friidrott maraton H
LIVE
02:45
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
03:00
OS: Bancykel, Tokyo 2020
LIVE
04:25
OG: Basketball USA - JPN G W
LIVE
TV6 (SE)
06:00
Nitro Circus: All Access
06:30
Nitro Circus: All Access
07:00
Fresh Off the Boat
07:30
Fresh Off the Boat
08:00
The History of Comedy
09:00
Buffy the Vampire Slayer
10:00
Buffy the Vampire Slayer
11:00
Buffy the Vampire Slayer
12:00
Take Us Home: Leeds United
13:05
Tattoo Fixers
14:05
Coast Guard: Mission Critical
15:05
Coast Guard: Mission Critical
16:05
Ink Master: Angels
17:00
Running Wild with Bear Grylls
18:00
John Tucker Must Die
20:00
Lincoln Rhyme: Hunt For The Bone Collector
21:00
Hitman: Agent 47
23:00
Anger Management
01:05
Year One
03:10
The Blacklist
04:05
The Blacklist
05:05
Running Wild with Bear Grylls
Sjuan
06:00
Det stora tårtslaget
07:00
En unge i minuten - Australien
08:00
Biggest Loser
08:55
Ambulansen
09:55
Ambulansen
10:55
Inside the Factory
11:55
Husjägarna - Danmark
12:50
Garden Rescue
13:50
Djurparkens hemligheter
14:50
Dogs Behaving Badly
15:50
Poirot
16:55
Mord och inga visor
17:55
Mord och inga visor
19:00
Mord och inga visor
20:00
Hudson & Rex
21:00
All roads lead to Rome
22:55
Firm, The
02:05
Alone in Berlin
04:05
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
OSL 24-7
06:30
Dragons' Den
07:50
Dragons' Den
09:15
The Sweetest Thing
10:55
Undercover Boss US
11:55
Undercover Boss US
12:55
Undercover Boss US
13:55
Undercover Boss US
14:55
Undercover Boss US
15:55
Undercover Boss US
16:55
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
18:00
Million Dollar Listing Los Angeles
19:00
Million Dollar Listing Los Angeles
20:00
Midsomer Murders
22:05
Midsomer Murders
00:15
Jane Eyre
02:40
Philomena
04:35
Undercover Boss US
05:35
OSL 24-7
Kanal 9
06:00
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
06:25
OG: Volleyball ARG - BRA Bronze M
LIVE
08:30
OS: Simhopp final 10m H
LIVE
09:30
OS: Vattenpolo - Tokyo 2020
LIVE
11:00
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
11:45
OS: Brottning, Tokyo 2020
LIVE
12:30
OS: Friidrott, dag 9
LIVE
14:55
OG: Volleyball FRA - ROC G M
LIVE
16:30
Border Security
17:00
Top Gear
18:10
Property Brothers
19:05
Ullared
20:05
Södertäljepolisen
21:00
Trainwreck
23:20
Border Security
23:50
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
01:50
OG: Volleyball KOR - SRB Bronze W
LIVE
04:00
OS: Bancykel, Tokyo 2020
LIVE
04:20
OG: Basketball USA - JPN G W
LIVE
TV10 (SE)
06:00
Time Team
07:05
Time Team
08:15
The Guild Garage
08:50
The Guild Garage
09:20
The Guild Garage
09:55
Yukon Gold
11:00
Yukon Gold
12:00
Yukon Gold
13:00
Mountain Men
14:00
Mountain Men
15:00
Aussie Gold Hunters
16:00
Aussie Gold Hunters
17:00
Car S.O.S.
18:00
Fa Community Shield 2021 Leicester - Man City
LIVE
20:30
Supercar Megabuild
21:30
Ross Kemp: Return to Afghanistan
22:30
Ross Kemp: Return to Afghanistan
23:30
Combat Machines
00:30
The Curse of Oak Island
01:25
The Curse of Oak Island
02:25
Ross Kemp: Return to Afghanistan
03:25
Ross Kemp: Return to Afghanistan
04:25
Science of Stupid
04:55
Science of Stupid
05:30
Science of Stupid
Kanal 11 (SE)
06:00
Island Life
06:20
Island Life
06:45
Island Life
07:05
90 Days to Wed
07:50
Caribbean Life
08:15
Caribbean Life
08:35
De unge mödre
09:25
House Hunters
09:55
House Hunters
10:20
Long Island Medium
11:25
My Lottery Dream Home
11:50
My Lottery Dream Home
12:20
Home Town
13:20
Real Housewives of New York City, The
14:15
Caribbean Life
14:45
Caribbean Life
15:10
Flip or Flop
15:40
Flip or Flop
16:10
Flip or Flop
16:35
Flip or Flop
17:10
Flip or Flop
17:40
Flip or Flop
18:10
Flip or Flop
18:35
Flip or Flop
19:00
Flip or Flop
19:30
Flip or Flop
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
CHIPS
23:10
Superman Returns
02:10
Nightmare Next Door
03:10
Blood Relatives
04:10
House Hunters
04:40
House Hunters
05:05
Caribbean Life
05:30
Caribbean Life
TV12
06:00
Hunted - Storebror ser dig!
07:00
Inside The Ambulance
08:00
All New Traffic Cops
09:00
All New Traffic Cops
10:00
Magiska blåsningar
10:30
Magiska blåsningar
11:00
Magiska blåsningar
11:30
Lego Masters USA
12:30
Lego Masters USA
13:30
Lego Masters USA
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
Norrlandspolisen
19:00
Full fräs med Stefan och Krister
19:30
Full fräs med Stefan och Krister
20:00
Heathrow
21:00
Mumbo jumbo
21:30
Mumbo jumbo
22:00
America's Funniest Home Videos
22:30
America's Funniest Home Videos
23:00
World War Z
01:15
Street Kings
03:30
Inside The Ambulance
04:30
Mordutredarnas nya fall
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:10
Friidrott Tokyo Sommar-OS
06:56
Boxning: Sommar-OS
LIVE
06:58
Trailblazers
08:51
Simhopp Sommar-OS
LIVE
09:38
Bancykling, Sommar-OS
LIVE
11:51
Friidrott Tokyo Sommar-OS
LIVE
11:57
Volleyboll Sommar-OS
15:10
Volleyboll Sommar-OS
LIVE
16:51
Sport: Tokyo
17:00
Sammanfattning Tokyo idag
17:55
Kanotsprint, Sommar-OS
18:58
Fotboll:
20:34
Sammanfattning Tokyo idag
21:27
Tennis ATP Uncovered
22:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
LIVE
00:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
LIVE
02:00
Friidrott Tokyo Sommar-OS
LIVE
03:04
Bancykling, Sommar-OS
LIVE
Eurosport 2 (SE)
06:00
Basket: Sommar-OS
LIVE
06:30
Volleyboll Sommar-OS
LIVE
08:44
Trailblazers
09:02
Basket: Sommar-OS
LIVE
10:54
Beachvolley Sommar-OS
11:37
Karate
LIVE
13:28
Fotboll: Sommar-OS
LIVE
16:15
Basket: Sommar-OS
17:14
Baseboll Sommar-OS
17:57
Beachvolley Sommar-OS
18:08
Simhopp Sommar-OS
18:59
Bancykling, Sommar-OS
20:34
Volleyboll Sommar-OS
21:33
Beachvolley Sommar-OS
22:32
Boxning: Sommar-OS
23:31
Sammanfattning Tokyo idag
00:25
Fotboll:
02:00
Volleyboll Sommar-OS
LIVE
02:57
Volleyboll Sommar-OS
LIVE
03:57
Trailblazers
04:20
Basket: Sommar-OS
LIVE
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Pointless
06:45
The Best of Top Gear Series 27, 28
07:35
Pointless
08:20
Pointless
09:05
Pointless
09:50
The Best of Top Gear Series 27, 28
10:40
The Best of Top Gear Series 27, 28
11:30
The Best of Top Gear Series 27, 28
12:20
The Best of Top Gear Series 29 & 30
13:10
The Best of Top Gear Series 29 & 30
14:05
QI
14:35
QI
15:05
QI
15:35
QI
16:05
QI
16:35
QI
17:05
Pointless
17:50
Pointless
18:35
Pointless
19:20
QI
19:50
QI
20:20
The Graham Norton Show
21:10
Top Gear
22:15
8 Out of 10 Cats
22:55
The Graham Norton Show
23:45
Michael McIntyre's Big Show
00:35
Louis Theroux: Life on the Edge
01:30
The Best of Top Gear Series 27, 28
02:20
The Best of Top Gear Series 27, 28
03:10
The Best of Top Gear Series 27, 28
04:00
QI
04:30
QI
05:00
QI
05:30
QI
C More Stars (SE)
07:05
200 Cigarettes
08:45
Some Kind of Heaven
10:05
Strul
11:45
Göta kanal – eller vem drog ur proppen?
13:20
P & B
15:05
Radioactive
16:55
Lilla Jönssonligan på kollo
18:20
Le Prince Oublié
20:00
Nelly Rapp - Monsteragent
21:30
Funhouse
23:15
Gisaengchung
01:25
Greenland
03:20
438 dagar
05:20
Star File (Short)
05:25
Planet Action
05:55
Deux Moi
C More First (SE)
06:35
Star File (Short)
06:45
Drømmebyggerne
08:00
Se upp för Jönssonligan
10:05
Weathering with You
11:55
Rasmus på luffen
13:40
Pettson och Findus - Kattonauten
15:00
Miss You Already
16:50
The Dissident
18:45
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
21:00
The Last Black Man in San Francisco
23:00
Banana Split
00:20
Don't Let Go
02:05
Black Christmas
03:35
Undtagelsen
05:35
Celle que vous croyez
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Bill and Ted Face the Music
09:00
Bayala: A Magical Adventure
11:00
The Assistant
13:00
The Hate U Give
15:10
Tunnelen
17:00
Rough Night
19:00
The Personal History of David Copperfield
21:00
Little Monsters
23:00
The Tax Collector
01:00
Jojo Rabbit
03:00
Little Monsters
05:00
Arrival
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Ben Fogle: Return To The Wild UK
06:45
Ben Fogle: Return To The Wild UK
07:30
Ben Fogle: Return To The Wild UK
08:15
World's Most Scenic Railway Journeys
09:00
World's Most Scenic Railway Journeys
09:45
World's Most Scenic Railway Journeys
10:25
Coast
11:20
Coast
12:10
Coast
13:00
Life Below Zero
13:45
Life Below Zero
14:30
Life Below Zero
15:15
Primates
16:05
Primates
17:00
Primates
17:50
Coast
18:40
Coast
19:30
Coast
20:25
The Planets
21:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
22:00
Animal Einsteins
22:55
Life Below Zero: Canada
23:40
What Are We Feeding Our Kids?
00:30
Coast
01:25
Coast
02:15
Coast
03:05
Life Below Zero
03:50
Life Below Zero
04:30
Life Below Zero
05:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle