SVT1
06:00
Målet är målet
07:00
Morgonstudion
LIVE
10:00
Sommargympa med Sofia
10:20
Kändisbarnvakten
10:50
Spise med Price
11:35
Matchocken
12:05
Lagom mycket finsk
12:35
Vykort från Europa
12:45
Konstsamlarna
13:15
Mästaren
13:45
Hallberg
14:00
Vem kan vad
15:00
Kyss henne!
16:30
Molanders
17:15
McLeods döttrar
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Lokala nyheter
LIVE
18:19
Sportnytt
LIVE
18:25
Kronprinsessan Victorias fond - Våga va' dig själv
18:35
Greta Thunberg: A year to change the world
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Allsång på Skansen
LIVE
21:00
Morden i Midsomer
22:30
Vi eller aldrig
23:15
Rapport
LIVE
23:20
Ett fall för Vera
00:50
Line of duty
01:50
Exit 2
05:15
Vi eller aldrig
SVT2
15:15
First ladies
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Men Monsen på villspor
17:05
Anslagstavlan
17:10
Gino's Coastal Odyssey
17:35
Nyhetstecken
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
17:55
Oddasat
LIVE
18:00
Kandit
18:30
SPÅRET AV ETT BROTT
19:25
Tänk om
19:30
Kirmizi Oda
20:00
Searching for Cleapatra
20:50
Egenlands resmål
21:00
Aktuellt
LIVE
21:25
Sportnytt
LIVE
21:40
Ketanes/Tillsammans
22:10
Radherrann
23:05
Griståget - färden mot revansch och undergång
00:00
Alina idässä
00:30
SPÅRET AV ETT BROTT
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
08:00
Undercover Boss US
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
11:00
New Amsterdam
12:00
Lyxfällan
13:00
Project Runway
14:00
Vanderpump Rules
15:00
Svenska Truckers
16:00
Lyxfällan
17:00
Project Runway
18:05
Vanderpump Rules
19:00
MasterChef Junior US
20:00
Lyxfällan
21:00
Svenska fall
22:00
The Good Doctor
23:00
NCIS: Los Angeles
00:00
NCIS
01:00
Svenska fall
02:00
Hassel
03:00
NCIS: Los Angeles
04:00
NCIS
05:00
Svenska Truckers
TV4
06:05
Halv åtta hos mig
06:30
Köket
06:45
Nyhetsmorgon
LIVE
10:00
Dr Phil
11:00
Dr Phil
11:55
Home and Away
12:25
Home and Away
12:55
Hälsningar från
13:55
Sveriges mästerkock
14:55
A Place in the Sun: Home or Away
15:55
A Place in the Sun: Home or Away
16:55
Mandelmanns gård
17:55
Sommar med Ernst
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Halv åtta hos mig
20:00
Grand Designs Sverige
21:00
Renées brygga
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:15
Sporten
LIVE
22:25
TV4Vädret
LIVE
22:30
29
22:50
29
23:15
Smother
00:20
Hawaii 5-0
01:20
MacGyver (2016 & 2017)
02:20
A Place in the Sun: Home or Away
03:20
A Place in the Sun: Home or Away
04:20
Paramedics: Emergency Response
05:05
Garden Rescue
Kanal 5 (SE)
06:00
OS-studion
LIVE
06:10
OS: Handboll Tokyo 2020
LIVE
07:50
OS-studion
LIVE
08:15
OS: Bordtennis, Tokyo 2020
LIVE
09:40
OS-studion
LIVE
09:55
OS: Handboll Tokyo 2020
LIVE
11:35
OS-studion
LIVE
12:05
OS: Friidrott dag 5
LIVE
15:00
OS-studion
LIVE
16:00
Armand Duplantis: Tyngdlös
17:00
Reaching the Sky
18:05
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
20:00
OS-kväll med Almenäs
LIVE
22:00
Armand Duplantis: Tyngdlös
23:00
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
23:55
OS: Höjdpunkter Tokyo 2020
LIVE
00:25
OS: Golf, Tokyo 2020
LIVE
01:55
OS: Friidrott finaler dag 6
LIVE
05:25
OS: Skateboard park D
LIVE
TV6 (SE)
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Community
09:00
Community
09:30
Just Shoot Me!
10:00
Brooklyn Nine-Nine
10:30
Brooklyn Nine-Nine
11:00
Ink Master
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
NCIS: Los Angeles
14:00
L.A.'s Finest
15:00
L.A.'s Finest
16:00
NCIS: Los Angeles
17:00
NCIS: Los Angeles
18:00
Seinfeld
18:30
Seinfeld
19:00
The Simpsons
19:30
The Simpsons
20:00
Seinfeld
20:30
Seinfeld
21:00
Year One
23:05
The Blacklist
00:05
Lethal Weapon
01:00
Cops
01:30
Cops
02:00
Family Guy
02:30
Family Guy
03:00
Lethal Weapon
03:55
American Dad
04:25
American Dad
04:55
Family Guy
05:30
Family Guy
Sjuan
06:00
Mannen som talar med hundar
07:00
Husakuten
08:00
Husjägarna
09:00
En plats i solen: SommarsoI
10:00
Hundräddaren
10:30
Hundräddaren
11:00
Mannen som talar med hundar
12:00
Ambulansen
13:00
Badhotellet
14:00
Mord och inga visor
15:00
Diagnosis Murder
16:00
Det okända
17:00
Husjägarna
18:00
En plats i solen: SommarsoI
19:00
Husakuten
19:55
Poirot
21:00
Husjägarna - Danmark
22:00
Skenet bedrar
22:35
Skenet bedrar
23:20
Skenet bedrar
00:00
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
00:55
En natt på slottet
02:00
Det okända
03:00
Veterinärerna
04:00
A Million Little Things
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
OSL 24-7
06:30
Buying and Selling
07:25
Buying and Selling
08:20
Eventyrlig oppussing
09:20
Eventyrlig oppussing
10:15
Jamie's American Road Trip
11:20
Jamie's American Road Trip
12:30
Antiques Road Trip
13:30
Escape to the Country
14:40
Escape to the Country
15:45
Midsomer Murders
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Bones
20:00
NCIS
21:00
NCIS: New Orleans
22:00
The Abominable Bride
00:00
Hart to Hart
01:05
Hart to Hart
02:15
Bones
03:20
Escape to the Country
04:25
Escape to the Country
05:30
OSL 24-7
Kanal 9
06:00
OS: Brottning, Tokyo 2020
LIVE
06:30
OS: Boxning, dag 10
LIVE
06:40
OG: Basketball ESP - USA QF M
LIVE
08:45
OS: Segling, Tokyo 2020
LIVE
09:55
OS: Gymnastik, Tokyo 2020
LIVE
11:40
OS: Boxning, dag 10
LIVE
12:40
OS: Ridsport, Tokyo 2020
LIVE
15:50
Border Security
16:20
Border Security
16:50
Top Gear Best of: Series 23-25
18:00
Böda Camping
19:00
Ullared
19:55
Border Security
20:25
Border Security
20:55
Ted 2
23:25
OS: Simning, maraton Tokyo 2020
LIVE
02:00
OS: Golf, Tokyo 2020
LIVE
02:25
OS: Kanotsprint, Tokyo 2020
LIVE
05:40
OS: Golf, Tokyo 2020
LIVE
TV10 (SE)
06:00
Science of Stupid
06:30
Science of Stupid
07:00
Wild West Alaska
08:00
Wild West Alaska
09:00
Swamp People
10:00
Swamp People
11:00
Alaska State Troopers
12:00
Alaska State Troopers
13:00
Highway Thru Hell
14:00
Highway Thru Hell
15:00
Pawn Stars
16:00
Pawn Stars
16:30
Pawn Stars
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Yukon Gold
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
The Curse of Oak Island
23:00
Drug Wars
23:30
Drug Wars
00:00
Ax Men
01:00
When Sharks Attack
02:00
When Sharks Attack
03:00
Drug Wars
03:30
Drug Wars
04:00
Ax Men
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
Island Life
06:20
Island Life
06:40
90 Days to Wed
07:35
Caribbean Life
07:55
Caribbean Life
08:20
De unge mödre
09:10
House Hunters
09:40
House Hunters
10:05
Long Island Medium
11:10
My Lottery Dream Home
11:35
My Lottery Dream Home
12:05
Mom
12:30
Mom
13:00
Curvy Brides' Boutique
14:00
Flip or Flop
14:30
Flip or Flop
15:00
My Lottery Dream Home
15:25
My Lottery Dream Home
15:55
Hoarding: Buried Alive
16:55
Familjen Lundell
17:25
Familjen Lundell
18:00
Flip or Flop
18:30
Flip or Flop
19:00
My 600-lb Life: Where Are They Now?
20:00
Curvy Brides' Boutique
21:00
Body Bizarre
22:00
Evil Lives Here
23:00
Curvy Brides' Boutique
00:00
Deadly Affairs
01:00
Nightmare Next Door
02:00
Blood Relatives
03:00
House Hunters
03:30
House Hunters
03:55
Caribbean Life
04:20
Caribbean Life
04:45
Long Island Medium
05:35
Hawaii Life
TV12
06:00
M.A.S.H.
06:30
M.A.S.H.
07:00
Polis på plats
07:30
Polis på plats
08:00
Police Interceptors
09:00
Police Interceptors
10:00
Mordutredarnas nya fall
10:30
Mordutredarnas nya fall
11:00
Dödligt väder
12:00
Polis på plats
12:30
Polis på plats
13:00
Kronofogden knackar på
14:00
Magiska blåsningar
14:30
Magiska blåsningar
15:00
M.A.S.H.
15:30
M.A.S.H.
16:00
Police Interceptors
17:00
Police Interceptors
18:00
Dödligt väder
19:00
Kronofogden knackar på
20:00
World´s Greatest Warships
21:00
Full fräs med Stefan och Krister
21:30
Full fräs med Stefan och Krister
22:00
Street Kings
00:10
24 timmar i häktet
01:10
Naked Gun 33 1/3: The Final Insult
02:45
All New Traffic Cops
03:50
Cheaters
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Boxning: Sommar-OS
LIVE
06:36
Simhopp Sommar-OS
07:19
Kanotsprint, Sommar-OS
07:55
Simhopp Sommar-OS
LIVE
09:49
Artistisk Gymnastik Sommar-OS
LIVE
09:56
Basket: Sommar-OS
12:42
Friidrott Tokyo Sommar-OS
LIVE
15:30
Volleyboll Sommar-OS
LIVE
16:55
Sport: Tokyo
17:03
Sammanfattning Tokyo idag
18:10
Tyngdlyftning, Sommar-OS
18:59
Boxning: Sommar-OS
20:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
LIVE
22:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Washington
LIVE
00:01
Maratonsimning
LIVE
02:00
Friidrott Tokyo Sommar-OS
LIVE
03:00
Friidrott Tokyo Sommar-OS
LIVE
05:49
Kanotsprint, Sommar-OS
Eurosport 2 (SE)
06:00
Volleyboll Sommar-OS
06:23
Home of the Olympics Essential Olympic Stories
06:32
Basket: Sommar-OS
LIVE
08:35
Home of the Olympics Essential Olympic Stories
08:45
Tyngdlyftning, Sommar-OS
09:50
Fotboll: Sommar-OS
LIVE
11:59
Boxning: Sommar-OS
12:51
Fotboll: Sommar-OS
LIVE
15:41
Basket: Sommar-OS
LIVE
16:05
Beachvolley Sommar-OS
17:30
Fotboll:
19:00
Basket: Sommar-OS
20:30
Basket: Sommar-OS
21:02
Sammanfattning Tokyo idag
22:00
Boxning: Sommar-OS
23:31
Simhopp Sommar-OS
23:59
Simhopp Sommar-OS
00:58
Tyngdlyftning, Sommar-OS
02:00
Skateboard Sommar-OS
LIVE
03:00
Skateboard Sommar-OS
LIVE
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
The Best of Top Gear Series 29 & 30
06:50
The Graham Norton Show
07:40
Michael McIntyre's Big Show
08:35
The Best of Top Gear Series 29 & 30
09:25
QI
09:55
QI
10:25
Pointless
11:10
The Graham Norton Show
12:00
QI
12:30
QI
13:00
QI
13:30
Pointless
14:15
The Best of Top Gear Series 29 & 30
15:05
QI
15:35
QI
16:05
Pointless
16:50
Michael McIntyre's Big Show
17:45
Pointless
18:30
QI
19:00
QI
19:30
QI
20:00
Pointless
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
QI
22:30
Alan Davies: As Yet Untitled
23:15
Live at the Apollo
00:00
Travel Man: 48 Hours In...
00:25
The Graham Norton Show
01:15
QI
01:45
QI
02:15
Pointless
03:00
Live at the Apollo
03:45
Pointless
04:30
Live at the Apollo
05:15
Pointless
C More Stars (SE)
06:10
Att angöra en brygga
07:50
Göta kanal – eller vem drog ur proppen?
09:25
Elvira Madigan
10:55
Tills Frank skiljer oss åt
12:35
Head Full of Honey
14:40
Dem Horizont so nah
16:35
Pokémon: Detective Pikachu
18:20
Motherhood
19:45
Star File (Long)
20:00
Good Boys
21:30
Krudttønden
23:15
Devil's Gate
00:50
The Mustang
02:25
Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band
04:05
Capital in the Twenty-First Century
05:45
Hope Gap
C More First (SE)
06:30
Laws of Attraction
08:00
Håp
10:05
Some Kind of Heaven
11:25
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet
12:45
Operasjon Mumie
14:00
Knerten og Sjøormen
15:15
Godzilla: King of the Monsters
17:25
Hope Gap
19:05
En del av mitt hjärta
21:00
Why Women Kill
21:45
Why Women Kill
22:35
The Saga of Danny Hernandez
00:15
Croce e delizia
01:55
Harriet
04:00
Celle que vous croyez
05:40
Jag kommer hem igen till jul
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
The Spy
09:00
Cats!
11:00
Gloria Bell
13:00
Kaptein Sabeltann og den magiske diamant
15:00
Alita: Battle Angel
17:00
The Broken Hearts Gallery
19:00
Alpha
21:00
The Kid Detective
23:00
Can You Ever Forgive Me?
01:00
Luce
03:00
The Kid Detective
05:00
Words on Bathroom Walls
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Inside the Factory
06:50
The World's Deadliest Weather
07:35
Life Below Zero
08:20
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
09:05
Icons
09:55
The World's Deadliest Weather
10:45
The World's Deadliest Weather
11:30
Coast
12:25
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
13:10
Life Below Zero
13:55
The World's Deadliest Weather
14:40
Inside the Factory
15:35
Icons
16:25
Coast
17:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
18:00
Life Below Zero
18:45
Icons
19:35
Trust Me, I'm a Doctor
20:25
What Are We Feeding Our Kids?
21:15
Life Below Zero: Canada
22:00
Life Below Zero: Canada
22:45
The World's Deadliest Weather
23:35
The World's Deadliest Weather
00:25
Coast
01:20
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
02:05
Icons
02:55
Seven Worlds, One Planet: Making Of
03:05
The World's Deadliest Weather
03:55
Life Below Zero
04:40
Inside the Factory
05:30
Deadly 60