SVT1
06:05
Kändisbarnvakten
06:35
Landet runt
07:20
Under midnattssola
08:00
Sven Ingvars live
09:00
Solens mat
09:30
Solens mat
10:00
Solens mat
10:30
Sverige!
11:00
Biltokig
12:00
Biltokig
13:00
Når storken flyver forbi
14:00
Når storken flyver forbi
15:00
Tore på sporet
15:40
Bonderøven
16:10
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
16:50
Allsångsscenen är din: Håkan Hellström
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
American Dynasties: The Kennedys
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Min pappa Marianne
21:45
Sven Ingvars live
22:45
Rapport
LIVE
22:50
Patrick
00:25
Monty Don's american gardens
05:10
American Dynasties: The Kennedys
05:55
Salatut museot
SVT2
08:45
Mortimer and Whitehouse Gone Fishing
09:15
Fiskeliv
09:45
Kiravas med höns och buljong
10:15
Det är här det brinner
10:45
Vetenskapens värld sommar
11:45
Bach: A Passionate Life
13:15
Ridsport: Global champions league
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Dynasties
16:55
Ridsport: Global champions league
LIVE
19:15
Kulturstudion
19:16
It must schwing - The Blue Note story
21:10
Jazzsommar: Bohuslän Big Band spelar Blue Note
22:20
Suits
23:05
Click Me Pregnant
23:55
Everest: A Deadly Ascent
00:45
Bates Motel
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
06:00
Svenska Truckers
07:00
Bilprovningen
08:00
How I Met Your Mother
08:30
How I Met Your Mother
09:00
Will & Grace
09:30
Will & Grace
10:00
MasterChef Junior US
11:00
MasterChef Junior US
12:00
Svenska Hollywoodfruar
12:55
Svenska Hollywoodfruar
13:55
Gordon Ramsay's 24 Hours to Hell and Back
14:55
Undercover Boss US
15:50
An Aurora Teagarden Mystery: The Julius House
17:40
Undercover Boss US
18:40
Spider-Man
21:00
Kingsman: The Secret Service
23:50
The Judge
02:50
How I Met Your Mother
03:20
Will & Grace
03:50
Svenska fall
04:55
Svenska Truckers
TV4
06:05
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Pernilla Wahlgren - kort, glad och tacksam
13:25
Solsidan
13:50
Solsidan
14:15
Postkodlotteriets sommarvinnare
14:50
Fotboll: UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
17:00
Studio: UEFA Fotbolls-EM
LIVE
17:50
Fotboll: UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
20:00
Studio: UEFA Fotbolls-EM
LIVE
20:50
Fotboll: UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
23:00
Studio: UEFA Fotbolls-EM
LIVE
23:30
The Silence of the Lambs
01:55
Sleepy Hollow
04:00
En plats i solen: SommarsoI
Kanal 5 (SE)
06:00
Över Atlanten - sign language
06:50
Sommaren med släkten
07:15
Sommaren med släkten
07:40
My 600-lb Life
08:25
My 600-lb Life
09:30
90 Days to Wed
10:35
90 Days to Wed
11:45
Wahlgrens värld
12:50
Wahlgrens värld
13:50
Wahlgrens värld
14:50
Big Bang Theory, The
15:20
Big Bang Theory, The
15:50
The Croods
18:00
Big Bang Theory, The
18:20
Big Bang Theory, The
18:45
Big Bang Theory, The
19:10
Pitch Perfect 3
21:00
Bridesmaids
23:50
Law & Order: Special Victims Unit
00:55
Law & Order: Special Victims Unit
01:55
Law & Order: Special Victims Unit
02:55
Law & Order: Special Victims Unit
03:55
Law & Order: Special Victims Unit
04:55
Alla mot alla med Filip och Fredrik
TV6 (SE)
06:00
United We Fall
06:30
United We Fall
07:00
Impractical Jokers
07:30
Superstore
08:00
Man With a Plan
08:30
Buffy the Vampire Slayer
09:30
Buffy the Vampire Slayer
10:30
Buffy the Vampire Slayer
11:30
Brit Cops
12:30
Brit Cops
13:30
Tattoo Fixers
14:30
Pawn Stars
15:00
Ink Master: Angels
15:55
Running Wild with Bear Grylls
16:55
Pixels
19:00
U.S. Open
LIVE
03:05
The Blacklist
04:00
The Blacklist
05:00
Tattoo Fixers
Sjuan
06:00
One Born Every Minute
07:00
One Born Every Minute
08:00
Garden Rescue
09:00
Garden Rescue
10:05
Hundräddaren
10:35
Hela England bakar
12:00
Chokladens underbara värld
13:00
Husjägarna - Danmark
14:00
Garden Rescue
15:00
Dogs Behaving Badly
16:00
Between Us
16:55
Mord och inga visor
17:55
Keno
18:00
Mord och inga visor
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Vad blir det för mat
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Death in Paradise
21:00
Allied
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Allied
23:45
Florence Foster Jenkins
01:55
Chasing Liberty
04:05
Ett lik i trädgården
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
05:55
Spårlöst
TV8 (SE)
06:00
Idas Fristelser
06:30
Escape to the Country
07:30
MasterChef UK
08:50
The Greatest Showman
11:00
Buying and Selling
12:00
Buying and Selling
13:00
Buying and Selling
14:00
Buying and Selling
15:00
Buying and Selling
16:00
Buying and Selling
17:00
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
18:00
Million Dollar Listing Los Angeles
19:00
Million Dollar Listing Los Angeles
20:00
Midsomer Murders
22:10
Midsomer Murders
00:20
Housesitter
02:30
The Net
04:55
Buying and Selling
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:25
Wheeler Dealers season 15a
07:15
Fast N' Loud season 1b
08:05
Gold Rush
09:00
Deadliest Catch
10:05
Wheeler Dealers season 15a
11:15
Property Brothers
12:20
Salvage Hunters
13:25
Wheeler Dealers season 15a
14:30
Ullared
15:30
A1: Highway Patrol
16:35
Top Gear: Top 41
18:00
Property Brothers
18:55
Ullared
20:00
Södertäljepolisen
20:55
Sommaren med släkten
21:25
Sommaren med släkten
22:00
Godzilla
00:35
Top Gear: Top 41
01:55
Södertäljepolisen
02:55
Walking Dead, The
03:55
Alaska: The Last Frontier
TV10 (SE)
06:00
Time Team
07:05
Time Team
08:10
The Guild Garage
08:40
The Guild Garage
09:10
The Guild Garage
09:40
Aussie Gold Hunters
10:40
Aussie Gold Hunters
11:40
Aussie Gold Hunters
12:40
Aussie Gold Hunters
13:40
Aussie Gold Hunters
14:40
F1 Qualification
LIVE
16:15
Counting Cars
16:45
Sin City Motors
17:55
Sin City Motors
19:00
Supercar Megabuild
20:00
Supercar Megabuild
21:00
Navy Seals
22:00
Navy Seals
23:00
Narco’s UK: Mafia Families
00:00
The Curse of Oak Island
01:00
The Curse of Oak Island
01:55
Navy Seals
02:55
Navy Seals
03:50
Science of Stupid
04:20
Science of Stupid
04:55
Science of Stupid
05:25
Science of Stupid
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:10
De unge mödre
07:55
House Hunters
08:15
House Hunters
08:45
Long Island Medium
09:10
Long Island Medium
09:40
My Lottery Dream Home
10:10
My Lottery Dream Home
10:40
My Lottery Dream Home
11:15
Home Town
12:15
Real Housewives of New York City, The
13:25
Caribbean Life
13:55
Caribbean Life
14:30
Flip or Flop
15:00
Flip or Flop
15:30
Flip or Flop
16:00
Flip or Flop
16:30
Flip or Flop
17:05
Flip or Flop
17:45
Flip or Flop
18:20
Flip or Flop
18:55
Flip or Flop
19:25
Flip or Flop
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
Breakfast Club, The
22:55
Cliffhanger
01:10
Nightmare Next Door
02:20
Swamp Murders
03:25
House Hunters
03:55
House Hunters
04:25
Caribbean Life
04:55
Caribbean Life
05:25
Long Island Medium
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Drogsmugglarna
08:00
Tube: Going Underground
08:55
Mordutredarnas nya fall
09:25
Heathrow
10:30
Magiska blåsningar
11:00
Magiska blåsningar
11:30
Magiska blåsningar
12:00
Magiska blåsningar
12:30
Lunchtravet Direkt
LIVE
14:30
Lego Masters Australia
16:20
Lego Masters Australia
17:50
V75 Direkt
LIVE
19:15
V75 Direkt
LIVE
22:00
Parlamentet
23:00
Die Another Day
01:45
Elektra
03:40
MacGyver (2016 & 2017)
04:35
Mordutredarnas nya fall
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Bågskytte EM
06:27
Bågskytte EM
06:51
Home of the Olympics Rulon
08:40
Ridsport: FEI Nations Cup i St Gall
09:35
Cykel Cycling show
10:07
Cykel Franska mästerskapen
12:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Halle
LIVE
14:24
Tennis ATP Uncovered
14:30
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Halle
LIVE
16:30
Trailblazers
17:23
Ridsport: Global Champions Tour i Stockholm
LIVE
18:56
Ridsport: FEI Nations Cup i St Gall
19:49
Tennis: Franska mästerskapen
21:30
Rally: EM - Polen
21:59
Formel E, VM
22:30
Formel E, VM
LIVE
23:59
Formula FIA Championship Top 100
00:32
Cykel Franska mästerskapen
02:30
Touring Car: Världscupen
03:02
Cykel: World Tour - Tour de France
03:52
Cykel: World Tour - Tour de France
04:46
Bågskytte EM
05:15
Bågskytte EM
Eurosport 2 (SE)
06:00
Motorcykel: Superbike-VM
06:25
Motorcykel: Superbike-VM
06:51
Cykel: World Tour - Tour de France
07:52
Cykel: World Tour - Tour de France
08:55
Cykel Pro Series
09:58
Home of the Olympics Rulon
13:24
Tennis ATP Uncovered
13:28
Home of the Olympics Essential Olympic Stories
14:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
15:47
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
17:59
Tennis ATP Uncovered
18:31
Ridsport: FEI Nations Cup i La Baule
19:34
Cykel Franska mästerskapen
21:24
Trailblazers
21:32
Home of the Olympics Essential Olympic Stories
21:39
Cykel: World Tour - Tour de France
22:38
Cykel: World Tour - Tour de France
23:38
Bågskytte EM
00:10
Bågskytte EM
00:45
Home of the Olympics Head to Head
01:16
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
02:42
Endurance Car Racing, VM
03:55
Endurance Car Racing, VM
05:06
Home of the Olympics Head to Head
05:31
Tennis ATP Uncovered
Discovery Channel (SE)
06:00
How It's Made: Dream Cars
06:25
Mega Shippers
07:10
Salvage Hunters
08:15
Salvage Hunters
09:15
Fast N' Loud
10:15
Fast N' Loud
11:20
Railroad Australia
12:25
Railroad Australia
13:30
Railroad Australia
14:35
Railroad Australia
15:40
Expedition Unknown
16:50
Expedition Unknown
18:00
Wheeler Dealers
19:00
Wheeler Dealers
20:00
Shed And Buried
20:30
Shed And Buried
21:00
Deadliest Catch
22:00
Scrap Kings
23:00
Chasing Classic Cars
00:00
Fastest Cars In The Dirty South
01:05
Fast N' Loud
02:05
Fast N' Loud
03:05
Blowing Up History
04:05
Fastest Cars In The Dirty South
05:05
How It's Made
05:30
How It's Made
Discovery Science (SE)
06:00
How Do They Do It?
06:24
How Do They Do It?
06:48
How Do They Do It?
07:12
How Do They Do It?
07:36
How Do They Do It?
08:00
How Do They Do It?
08:24
How Do They Do It?
08:48
How Do They Do It?
09:12
How Do They Do It?
09:36
How Do They Do It?
10:00
How Do They Do It?
10:24
Richard Hammond's Big
11:12
Abandoned Engineering
12:00
Abandoned Engineering
12:50
Abandoned Engineering
13:38
Abandoned Engineering
14:26
Abandoned Engineering
15:14
NASA's Unexplained Files
16:02
NASA's Unexplained Files
16:50
NASA's Unexplained Files
17:40
NASA's Unexplained Files
18:30
NASA's Unexplained Files
19:20
How the Universe Works
20:10
NASA's Unexplained Files
21:00
NASA's Unexplained Files
21:50
The Unexplained Files
22:40
The Unexplained Files
23:30
Building Germany
00:20
Magic of Science
00:45
Magic of Science
01:10
Magic of Science
01:35
Magic of Science
02:00
Magic of Science
02:24
Magic of Science
02:48
Magic of Science
03:12
Magic of Science
03:36
How Do They Do It?
04:00
How Do They Do It?
04:24
How Do They Do It?
04:48
How Do They Do It?
05:12
How Do They Do It?
05:36
How Do They Do It?
BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear's Ambitious But Rubbish
06:50
QI
07:20
QI
07:50
QI
08:20
Pointless
09:04
Top Gear's Ambitious But Rubbish
09:55
Top Gear's Ambitious But Rubbish
10:45
Top Gear's Ambitious But Rubbish
11:35
Top Gear's Ambitious But Rubbish
12:25
Top Gear's Ambitious But Rubbish
13:15
Top Gear's Ambitious But Rubbish
14:05
QI
14:35
QI
15:05
QI
15:35
QI
16:05
QI
16:35
QI
17:05
Pointless
17:50
Pointless
18:35
Pointless
19:20
QI
19:50
QI
20:20
The Graham Norton Show
21:10
Dangerous Roads
22:00
8 Out of 10 Cats Does Countdown
22:50
The Graham Norton Show
23:40
Michael McIntyre's Big Show
00:30
Louis Theroux: Extreme Love - Autism
01:25
Top Gear's Ambitious But Rubbish
02:15
Top Gear's Ambitious But Rubbish
03:05
Top Gear's Ambitious But Rubbish
03:55
8 Out of 10 Cats Does Countdown
04:45
Pointless
05:30
QI
C More Stars (SE)
06:25
Göta kanal 2 - kanalkampen
08:00
Att angöra en brygga
09:40
Arn – Tempelriddaren
11:55
LasseMajas detektivbyrå - Kameleontens hämnd
13:30
Weathering with You
15:20
Operasjon Mumie
16:35
SamSam
17:50
Shazam!
20:00
Nelly Rapp - Monsteragent
21:30
Beck - Polismördaren
23:10
The Goldfinch
01:35
We Intend to Cause Havoc
03:05
Croce e delizia
04:45
Pelle Svanslös (2020)
05:55
Göta kanal 3 - Kanalkungens hemlighet
C More First (SE)
06:15
Star File (Long)
06:30
Inside the Actors Studio
07:15
Jönssonligan på Mallorca
08:55
an och generalernas fnatt
10:35
Se upp för Jönssonligan
12:35
Pelle Svanslös (2020)
13:40
The Secret Life of Pets 2
15:05
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
17:20
Miss You Already
19:10
After the Wedding
21:00
Instrument of War
22:25
Gisaengchung
00:35
Undtagelsen
02:35
Vores Mand i Amerika
04:30
Alle utlendinger har lukka gardiner
05:55
Repmånad - eller Hur man gör pojkar av män
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Mother's Day
09:00
Mugge & vejfesten
10:30
Arrival
12:30
The Best of Enemies
14:45
Call Me By Your Name
17:00
Alita: Battle Angel
19:05
Life in a Year
21:00
Waves
23:30
Blade Runner 2049
02:30
Underwater
04:30
The Trip to Greece
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:30
Deadly 60
07:00
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
07:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
08:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
09:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
10:00
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
10:45
Cornwall with Simon Reeve
11:40
Cornwall with Simon Reeve
12:30
Joanna Lumley's Hidden Caribbean: Havana to Haiti
13:20
Life Below Zero
14:05
Life Below Zero
14:50
Life Below Zero
15:35
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
16:20
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
17:10
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
18:00
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
18:50
Cornwall with Simon Reeve
19:45
Cornwall with Simon Reeve
20:35
Joanna Lumley's Hidden Caribbean: Havana to Haiti
21:25
Ancient Egypt's Darkest Hour
22:05
Joanna Lumley's Britain
22:55
Climate Change: Ade On The Frontline
23:45
Life Below Zero
00:30
Secrets of the Superfactories
01:15
Cornwall with Simon Reeve
02:10
Cornwall with Simon Reeve
03:00
Joanna Lumley's Hidden Caribbean: Havana to Haiti
03:50
Life Below Zero
04:35
Life Below Zero
05:20
Life Below Zero