SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
09:10
Hemmagympa med Sofia
09:30
Når storken flyver forbi
10:30
Biltokig
11:30
Sven Ingvars live
12:30
Bonderøven
13:00
Monty Don's american gardens
14:00
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
15:00
UEFA Fotbolls-EM 2020: Sverige-Slovakien
LIVE
17:00
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Jag ska fucking bara
19:00
Kändisbarnvakten
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
21:00
UEFA Fotbolls-EM 2020: England-Skottland
LIVE
23:00
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
00:00
Outcry
05:05
Når storken flyver forbi
SVT2
09:00
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE
16:15
Det är här det brinner
16:45
Mortimer and Whitehouse Gone Fishing
17:15
Nyheter på lätt svenska
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
18:00
UEFA Fotbolls-EM 2020: Kroatien-Tjeckien
LIVE
20:00
London Calling: England '79
21:00
Aktuellt
LIVE
21:22
Kulturnyheterna
LIVE
21:30
Sportnytt
LIVE
21:45
Charter
23:20
Bach: A Passionate Life
00:50
For life
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
08:00
Undercover Boss US
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
11:00
The Good Doctor
12:00
Gordon, Gino And Fred's Road Trip
13:05
The Real Housewives of Orange County
14:05
Lyxfällan
15:00
MasterChef Junior US
16:05
Undercover Boss US
17:00
The Real Housewives of Orange County
18:00
Lyxfällan
19:00
MasterChef Junior US
20:00
Undercover Boss US
21:00
The Martian
00:00
HOURS
02:10
Ufo
03:55
Carter
04:55
Real Housewives of Beverly Hills
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
Dr Phil
14:50
En plats i solen: SommarsoI
15:50
En plats i solen: SommarsoI
16:50
Mandelmanns gård
17:50
Bli vän med V75
17:55
Sommar med Ernst
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären med Sommarvinnare
20:00
Pernilla Wahlgren - kort, glad och tacksam
22:00
TV4Nyheterna och sport
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Bad Moms
00:10
Their Finest
02:30
Song to Song
Kanal 5 (SE)
06:00
Cake Boss
06:20
Grey's Anatomy
07:10
Sofias änglar
08:05
Sommaren med släkten
08:30
Helt perfekt
08:55
Wahlgrens värld
10:00
Sofias änglar
11:05
Grey's Anatomy
12:05
Wahlgrens värld
13:05
Big Bang Theory, The
13:35
Big Bang Theory, The
14:05
90 Days to Wed
15:10
90 Days to Wed
16:15
My 600-lb Life
17:25
Big Bang Theory, The
18:00
Big Bang Theory, The
18:20
Sommaren med släkten
18:45
Pitch Perfect 2
21:00
How To Be Single
23:30
Helt perfekt
23:55
Law & Order: Special Victims Unit
01:00
Evil Lives Here
02:00
Twisted Sisters
03:05
Wahlgrens värld
04:05
Alla mot alla med Filip och Fredrik
05:00
Över Atlanten - sign language
TV6 (SE)
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Community
09:00
Community
09:30
Just Shoot Me!
10:00
Superstore
10:30
Superstore
11:00
Storage Wars
11:30
Storage Wars
12:00
Magnum P.I.
13:00
Magnum P.I.
14:00
Elementary
15:00
Elementary
16:00
NCIS: Los Angeles
17:00
NCIS: Los Angeles
18:00
Seinfeld
18:30
Seinfeld
19:00
The Simpsons
19:30
The Simpsons
20:00
Seinfeld
20:30
Seinfeld
21:00
2012
00:15
The Prince
02:05
S.W.A.T.
03:00
Cops
03:30
Cops
04:00
Men at Work
04:30
The Simpsons
05:00
The Simpsons
05:30
Man With a Plan
Sjuan
06:00
Mannen som talar med hundar
07:05
Cruising with Jane McDonald - Down Under
08:00
Husjägarna - Danmark
09:00
En plats i solen: Vintersol
10:00
Bagges hemlösa hundar
11:00
Mannen som talar med hundar
12:00
Dr Phil
13:00
Poirot
14:05
Mord och inga visor
15:00
Diagnosis Murder
16:00
Det okända
17:00
Husjägarna - Danmark
18:00
En plats i solen: Vintersol
19:00
Cruising with Jane McDonald - Down Under
20:00
Death in Paradise
21:00
How to Lose a Guy in 10 Days
23:20
Double Jeopardy
01:30
Everybody Wants Some!!
03:55
Poirot
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Dragons' Den
07:15
The Hotel Inspector Returns
08:15
Superoppusserne
09:15
Superoppusserne
10:15
Antiques Road Trip
11:25
Escape to the Country
12:25
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
13:30
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
14:35
Murder, She Wrote
15:45
Midsomer Murders
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Bones
20:00
NCIS
21:00
Elementary
22:00
Elementary
23:00
Murder, She Wrote
00:05
Dragons' Den
01:25
The Hotel Inspector Returns
02:30
Escape to the Country
03:30
Escape to the Country
04:30
Buying and Selling
05:30
Idas Fristelser
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:25
Wheeler Dealers season 14b
07:20
Fast N' Loud season 1b
08:10
Gold Rush
09:05
Deadliest Catch
10:10
Wheeler Dealers season 14b
11:15
Böda Camping
12:25
Salvage Hunters
13:30
Wheeler Dealers season 15a
14:30
Ullared
15:35
A1: Highway Patrol
16:45
Top Gear: Top 41
18:00
Böda Camping
18:55
Ullared
20:00
Södertäljepolisen
20:50
Kustbevakarna
22:00
Adjustment Bureau, The
00:20
Top Gear: Top 41
01:35
Södertäljepolisen
02:35
Walking Dead, The
03:40
Alaska: The Last Frontier
04:40
Mysteries at the Museum
05:35
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Science of Stupid
06:30
Science of Stupid
07:00
Wild West Alaska
08:00
Wild West Alaska
09:00
Swamp People
10:00
Swamp People
11:00
Border Wars
12:00
Border Security: America's Front Line
12:30
Border Security: America's Front Line
13:00
Highway Thru Hell
14:00
Highway Thru Hell
15:00
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Pawn Stars
16:30
Pawn Stars
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Aussie Gold Hunters
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Nazi Megastructures
23:00
Cops
23:30
Cops
00:00
Behind Bars: Rookie Year
01:00
Banged Up Abroad
02:00
Banged Up Abroad
03:00
Cops
03:30
Cops
04:00
Behind Bars: Rookie Year
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:15
House Hunters
08:40
House Hunters
09:05
Long Island Medium
09:35
Long Island Medium
10:05
My Lottery Dream Home
10:35
My Lottery Dream Home
11:10
Fødeavdelingen Norge
12:10
Good Bones
13:20
Flip or Flop
13:55
Flip or Flop
14:25
My Lottery Dream Home
14:55
My Lottery Dream Home
15:20
Hoarding: Buried Alive
16:30
Fødeavdelingen Norge
17:40
Flip or Flop
18:15
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:05
Body Bizarre
22:00
Evil Lives Here
22:50
Dr. Pimple Popper
23:55
Deadly Affairs
01:00
Nightmare Next Door
02:00
Swamp Murders
03:05
House Hunters
03:35
House Hunters
04:05
Caribbean Life
04:35
Caribbean Life
05:00
Long Island Medium
05:30
Long Island Medium
TV12
06:00
M.A.S.H.
06:30
M.A.S.H.
07:00
Polis på plats
07:30
Polis på plats
08:00
Police Interceptors
09:00
Police Interceptors
10:00
Cheaters
11:00
All New Traffic Cops
12:00
V65 Direkt
LIVE
15:00
M.A.S.H.
15:30
M.A.S.H.
16:00
Police Interceptors
17:00
Police Interceptors
18:00
All New Traffic Cops
19:00
Enkelstöten
20:00
Enkelstöten
21:00
Top Dog
22:00
Top Dog
23:00
Johan Falk
01:05
Wallander
03:05
Approaching the unknown
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
07:00
Snooker: Welsh Open i Cardiff, Storbritannien
08:58
Cykel Pro Series
10:23
Bågskytte EM
11:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Halle
LIVE
12:46
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Halle
LIVE
15:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
17:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
19:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
21:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
22:02
Endurance Car Racing, VM
23:31
Endurance Racing World Championships EWC All Access
00:09
Snooker: Welsh Open i Cardiff, Storbritannien
02:04
Bågskytte EM
02:36
Bågskytte EM
03:20
Cykel: World Tour - Tour de France
04:08
Cykel: World Tour - Tour de France
04:57
Motorcykel: Superbike-VM
05:21
Motorcykel: Superbike-VM
Eurosport 2 (SE)
06:00
Home of the Olympics Road to Tokyo Climbing
06:49
Cykel: World Tour - Tour de France
07:46
Cykel: World Tour - Tour de France
08:47
Motocross: VM i Ryssland
09:19
Motocross: VM i Ryssland
09:53
Tennis: Franska mästerskapen
11:20
Tennis: Franska mästerskapen
12:51
Alla sporter WATTS
13:21
Snooker: Welsh Open i Cardiff, Storbritannien
15:16
Ridsport: FEI Nations Cup i La Baule
16:14
Cykel Franska mästerskapen
18:11
Cykel Pro Series
19:44
Motocross: VM i Ryssland
20:19
Motocross: VM i Ryssland
20:52
Tennis: Franska mästerskapen
22:20
Tennis: Franska mästerskapen
23:50
Cykel: World Tour - Tour de France
00:46
Cykel: World Tour - Tour de France
01:46
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
03:14
Tennis: Franska mästerskapen
04:29
Tennis: Franska mästerskapen
05:43
Alla sporter WATTS
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)
06:00
How It's Made
06:24
How It's Made
06:48
How It's Made
07:12
How It's Made
07:36
How It's Made
08:00
How It's Made
08:24
How the Universe Works
09:12
How the Universe Works
10:00
Hacking The Wild
10:48
Hacking The Wild
11:36
How Do They Do It?
12:00
How It's Made
12:24
How It's Made
12:50
How It's Made
13:14
How It's Made
13:38
What Could Possibly Go Wrong?
14:26
What Could Possibly Go Wrong?
15:14
Everest Rescue
16:02
Everest Rescue
16:50
How the Universe Works
17:40
How the Universe Works
18:30
How It's Made
18:55
How It's Made
19:20
How It's Made
19:45
How It's Made
20:10
How It's Made
20:35
How It's Made
21:00
Bugs, Bites and Parasites: Tropical Diseases Uncovered
21:50
Monsters Inside Me
22:40
Monsters Inside Me
23:30
How the Universe Works
00:20
How the Universe Works
01:10
What Could Possibly Go Wrong?
02:00
What Could Possibly Go Wrong?
02:48
Monsters Inside Me
03:36
How It's Made: Dream Cars
04:00
How Do They Do It?
04:24
How Do They Do It?
04:48
How Do They Do It?
05:12
How It's Made
05:36
How It's Made
BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear's Top 41
06:55
Michael McIntyre's Big Show
07:50
QI
08:20
The Graham Norton Show
09:10
Top Gear's Top 41
10:05
QI
10:35
QI
11:05
Pointless
11:50
The Graham Norton Show
12:40
Travel Man: 48 Hours In...
13:05
QI
13:35
Pointless
14:20
Top Gear's Top 41
15:15
QI
15:45
QI
16:15
Pointless
17:00
The Graham Norton Show
17:50
Pointless
18:35
Travel Man: 48 Hours In...
19:00
QI
19:30
QI
20:00
The Cube
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
The Graham Norton Show
22:50
Michael McIntyre's Big Show
23:45
8 Out of 10 Cats
00:25
Pointless
01:10
Live at the Apollo
01:55
QI
02:25
QI
02:55
The Cube
03:40
Pointless
04:25
Live at the Apollo
05:10
The Graham Norton Show
C More Stars (SE)
06:15
The Commitments
08:10
After the Wedding
10:00
Head Full of Honey
12:05
Assassins
13:50
Lyckligare kan ingen vara
15:35
Star File (Short)
15:45
LasseMajas detektivbyrå - Stella Nostra
16:55
Gooseboy
18:20
Jimmy Neutron: Boy Genius
19:40
Star File (Long)
19:50
Star File (Short)
20:00
Furry Vengeance
21:30
Beck - Mannen på balkongen
23:05
Welcome to Chechnya
00:50
The Last Man
02:30
Krudttønden
04:15
Swingers
05:40
Inside the Actors Studio
C More First (SE)
06:30
Göta kanal – eller vem drog ur proppen?
08:05
Jönssonligan dyker upp igen
09:35
Deux Moi
11:25
My Big Fat Greek Wedding
13:00
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet
14:20
En del av mitt hjärta
16:15
Some Kind of Heaven
17:35
Capital in the Twenty-First Century
19:20
Solsidan
21:00
The Goldfinch
23:25
The Mustang
01:00
The Secrets We Keep
02:35
Hotel Mumbai
04:35
Tills Frank skiljer oss åt
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Valley Girl
09:00
The Big Trip
11:00
The Assistant
13:00
Mugge & vejfesten
15:00
Mother's Day
17:00
Arrival
19:00
Emma.
21:05
Human Capital
23:00
The Tax Collector
00:45
Blade Runner 2049
03:30
Human Capital
05:15
Life in a Year
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:15
Underground Worlds
07:00
Inside the Factory
07:55
Deadly 60
08:25
Life Below Zero
09:15
Ben Fogle: Return to the Wild
10:00
Underground Worlds
10:45
The World's Deadliest Weather
11:35
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
12:25
Ben Fogle: Return to the Wild
13:10
Life Below Zero
13:55
The World's Deadliest Weather
14:45
Inside the Factory
15:40
Underground Worlds
16:25
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
17:15
Ben Fogle: Return to the Wild
18:00
Life Below Zero
18:50
The World's Deadliest Weather
19:35
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
20:25
Ben Fogle: Return to the Wild
21:10
Climate Change: Ade On The Frontline
22:05
Fatal Forecast
23:00
Fatal Forecast
23:55
Joanna Lumley's Britain
00:40
The World's Deadliest Weather
01:30
Inside the Factory
02:20
Underground Worlds
03:10
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
04:05
Ben Fogle: Return to the Wild
04:50
Life Below Zero
05:40
The World's Deadliest Weather