SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
09:10
Hemmagympa med Sofia
09:30
Solens mat
10:00
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
10:40
Svenskfinland runt
10:45
Under midnattssola
11:25
Biltokig
12:25
Bonderøven
12:55
Sverige!
13:25
Allsångsscenen är din: Håkan Hellström
14:25
Salatut museot
14:40
The Gold Rush
15:50
Hagen min
16:30
McLeods döttrar
17:15
Nyheter på lätt svenska
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Tore på sporet
19:25
Historier fra Norge rundt
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
21:00
UEFA Fotbolls-EM 2020: Italien-Schweiz
LIVE
23:00
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
23:30
Under midnattssola
05:20
Tore på sporet
SVT2
09:00
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE
16:15
Kiravas med höns och buljong
16:45
Fiskeliv
17:15
Glimt av Norge
17:30
UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
18:00
UEFA Fotbolls-EM 2020: Turkiet-Wales
LIVE
20:00
Dynasties
20:50
Naturdagboken
21:00
Aktuellt
LIVE
21:34
Kulturnyheterna
LIVE
21:41
Nyhetssammanfattning
LIVE
21:45
Sportnytt
LIVE
22:00
Framtidens byggnader
22:30
Nu blir vi sambor
23:00
Skam Deutschland
23:20
Bates Motel
00:05
Vetenskapens värld sommar
01:05
Mortimer and Whitehouse Gone Fishing
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
08:00
Undercover Boss US
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
11:00
The Good Doctor
12:00
Below Deck Mediterranean
13:00
The Real Housewives of Orange County
14:00
Lyxfällan
15:00
MasterChef Junior US
16:00
Below Deck Mediterranean
17:00
The Real Housewives of Orange County
18:00
Lyxfällan
19:00
MasterChef Junior US
20:00
Lyxfällan
21:00
Midsomer Murders
23:00
NCIS: Los Angeles
00:00
NCIS
01:00
Carter
02:00
Trolljagarna
03:00
For Life
04:00
NCIS
05:00
Real Housewives of Beverly Hills
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:50
Fotboll: UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
17:00
Studio: UEFA Fotbolls-EM
LIVE
17:45
Sommar med Ernst
18:25
Lotto, joker och drömvinsten
18:35
Sommar med Ernst
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Halv åtta hos mig
20:00
Solsidan
20:30
Solsidan
21:00
We Hunt Together
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:30
Ekonominyheterna
LIVE
22:40
Sporten
LIVE
22:55
TV4Vädret
LIVE
23:00
Law & Order: Special Victims Unit
23:55
Hawaii 5-0
00:55
Hawaii 5-0
01:50
CSI
02:50
A Place in the Sun: Home or Away
03:50
En plats i solen: SommarsoI
05:05
Home and Away
05:30
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
Kanal 5 (SE)
06:00
Cake Boss
06:20
Grey's Anatomy
07:05
Sofias änglar
07:55
Sommaren med släkten
08:15
Helt perfekt
08:40
Wahlgrens värld
09:45
Sofias änglar
10:50
Grey's Anatomy
11:50
Wahlgrens värld
12:50
Big Bang Theory, The
13:20
Big Bang Theory, The
13:50
90 Days to Wed
14:55
90 Days to Wed
16:00
My 600-lb Life
17:10
Big Bang Theory, The
17:45
Big Bang Theory, The
18:10
Sommaren med släkten
18:40
E.T. the Extra Terrestrial
21:00
About a Boy
23:15
Helt perfekt
23:45
Law & Order: Special Victims Unit
00:50
Evil Lives Here
01:55
Twisted Sisters
02:55
Wahlgrens värld
04:00
Alla mot alla med Filip och Fredrik
05:00
Över Atlanten - Sign language
TV6 (SE)
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Community
09:00
Community
09:30
Just Shoot Me!
10:00
Superstore
10:30
Superstore
11:00
Storage Wars
11:30
Storage Wars
12:00
Magnum P.I.
13:00
Magnum P.I.
14:00
Elementary
15:00
Elementary
16:00
NCIS: Los Angeles
17:00
NCIS: Los Angeles
18:00
Seinfeld
18:30
Seinfeld
19:00
The Simpsons
19:30
The Simpsons
20:00
Seinfeld
20:30
Seinfeld
21:00
The Other Guys
23:10
The Blacklist
00:10
The Shield
01:10
Cops
01:40
Cops
02:10
Family Guy
02:40
Family Guy
03:10
Salem
04:10
A.P. Bio
04:40
A.P. Bio
05:10
Family Guy
05:35
Family Guy
Sjuan
06:00
Mannen som talar med hundar
07:00
Cruising with Jane McDonald
08:00
Husjägarna
09:00
En plats i solen: Vintersol
10:00
Bagges hemlösa hundar
11:00
Mannen som talar med hundar
12:00
Dr Phil
12:55
Poirot
14:00
Mord och inga visor
15:00
Diagnosis Murder
16:00
Det okända
17:00
Husjägarna
18:00
En plats i solen: Vintersol
19:00
Cruising with Jane McDonald - Down Under
20:00
Garden Rescue
21:00
Jorden runt med tåg
22:00
Agatha Christie's Marple
00:00
Poirot
01:00
Poirot
02:05
Det okända
03:05
Veterinärerna
04:05
The Secrets She Keeps
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Dragons' Den
07:15
The Hotel Inspector Returns
08:15
Superoppusserne
09:15
Superoppusserne
10:15
Antiques Road Trip
11:25
Escape to the Country
12:30
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
13:35
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
14:40
Murder, She Wrote
15:45
Midsomer Murders
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Bones
20:00
NCIS
21:00
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
22:00
The Net
00:30
Murder, She Wrote
01:35
Dragons' Den
02:55
The Hotel Inspector Returns
03:55
Escape to the Country
04:55
Escape to the Country
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 14b
07:10
Fast N' Loud season 1b
08:05
Gold Rush
08:55
Deadliest Catch
10:00
Wheeler Dealers season 14b
11:05
Böda Camping
12:10
Salvage Hunters
13:15
Wheeler Dealers season 14b
14:20
Ullared
15:25
Border Security
16:00
Border Security
16:30
Best of Top Gear
17:50
Böda Camping
18:45
Ullared
19:50
Border Security
20:25
Border Security
20:55
Property Brothers
22:00
Van Helsing
00:30
Top Gear: Top 41
01:45
Border Security
02:15
Border Security
02:45
Walking Dead, The
03:55
Alaska: The Last Frontier
04:55
Mysteries at the Museum
TV10 (SE)
06:00
Science of Stupid
06:30
Science of Stupid
07:00
Wild West Alaska
08:00
Wild West Alaska
09:00
Swamp People
10:00
Swamp People
11:00
Border Wars
12:00
Border Wars
13:00
Highway Thru Hell
14:00
Highway Thru Hell
15:00
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Pawn Stars
16:30
Pawn Stars
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Aussie Gold Hunters
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
The Curse of Oak Island
23:00
Cops
23:30
Cops
00:00
Behind Bars: Rookie Year
01:00
Banged Up Abroad
02:00
Banged Up Abroad
03:00
Cops
03:30
Cops
04:00
Behind Bars: Rookie Year
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:25
De unge mödre
08:15
House Hunters
08:45
House Hunters
09:15
Long Island Medium
09:45
Long Island Medium
10:20
My Lottery Dream Home
10:50
My Lottery Dream Home
11:20
Fødeavdelingen Norge
12:25
Good Bones
13:25
Flip or Flop
13:55
Flip or Flop
14:30
My Lottery Dream Home
15:00
My Lottery Dream Home
15:30
Hoarding: Buried Alive
16:35
Fødeavdelingen Norge
17:40
Flip or Flop
18:15
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:05
Body Bizarre
22:00
Evil Lives Here
22:50
Dr. Pimple Popper
23:50
Deadly Affairs
00:55
Nightmare Next Door
02:00
Swamp Murders
03:05
House Hunters
03:35
House Hunters
04:05
Caribbean Life
04:35
Caribbean Life
05:00
Long Island Medium
05:30
Long Island Medium
TV12
06:00
M.A.S.H.
06:30
M.A.S.H.
07:00
Polis på plats
07:30
Polis på plats
08:00
Police Interceptors
09:00
Police Interceptors
10:00
Cheaters
11:00
All New Traffic Cops
12:00
Polis på plats
12:30
Polis på plats
13:00
Kronofogden knackar på
14:00
Magiska blåsningar
14:30
Magiska blåsningar
15:00
M.A.S.H.
15:30
M.A.S.H.
16:00
Police Interceptors
17:00
Police Interceptors
18:00
All New Traffic Cops
19:00
V86 direkt
LIVE
22:00
Den of Thieves
00:50
Evolution of Evil
01:55
Jack
04:25
Mordutredarnas nya fall
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Motocross: VM i Ryssland
06:23
Motocross: VM i Ryssland
06:47
Snooker: German Masters
08:18
Head to Head
08:50
Cykel Pro Series
10:17
Essential Olympic Stories
10:24
Essential Olympic Stories
10:30
ATP Uncovered
11:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Halle
LIVE
13:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Halle
LIVE
15:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
17:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
19:00
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i London
LIVE
21:00
Motocross: VM i Ryssland
21:30
Motocross: VM i Ryssland
22:00
Endurance Car Racing, VM
22:57
The Minute
23:00
Ridsport: FEI Nations Cup i La Baule
23:57
Snooker: German Masters
01:28
Tennis: Franska mästerskapen
02:54
Cykel: World Tour - Tour de France
03:44
Cykel: World Tour - Tour de France
05:15
ATP Uncovered
Eurosport 2 (SE)
06:00
Ridsport: FEI Nations Cup i La Baule
06:49
Cykel: World Tour - Tour de France
07:47
Cykel: World Tour - Tour de France
08:40
Offroadrally Extreme E
09:44
Tennis: Franska mästerskapen
11:12
Tennis: Franska mästerskapen
12:40
WATTS
13:05
Endurance Car Racing, VM
14:34
Endurance Car Racing, VM
16:02
Motorcykel: Superbike-VM
16:32
Motorcykel: Superbike-VM
17:03
Cykel Pro Series
18:30
ATP Uncovered
19:01
Endurance Car Racing, VM
20:00
Midseason review
20:58
Tennis: Franska mästerskapen
22:27
Cycling show
22:57
Motorcykel: Superbike-VM
23:32
Cykel: World Tour - Tour de France
00:31
Cykel: World Tour - Tour de France
01:24
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
03:23
Tennis: Franska mästerskapen
04:35
Tennis: Franska mästerskapen
05:42
*
Discovery Channel (SE)
06:00
How It's Made: Dream Cars
06:25
Treehouse Masters
07:10
Mythbusters: The Search
08:05
How It's Made: Dream Cars
08:40
How It's Made: Dream Cars
09:10
Bad Chad Customs
10:15
Kindig Customs
11:20
Deadliest Catch
12:25
Gold Divers
13:30
Gold Divers
14:35
How It's Made
15:10
How It's Made
15:45
Salvage Hunters
16:55
Salvage Hunters
18:00
Wheeler Dealers
19:00
Wheeler Dealers
20:00
Salvage Hunters
21:00
Shed And Buried
21:30
Shed And Buried
22:00
Undercover Billionaire: Comeback City
23:00
Alaskan Bush People
00:00
Naked and Afraid XL
01:05
Shed And Buried
01:35
Shed And Buried
02:05
Undercover Billionaire: Comeback City
03:05
Blowing Up History
04:05
Kindig Customs
05:05
How It's Made
05:30
How It's Made
Discovery Science (SE)
06:00
How It's Made
06:24
How It's Made
06:48
How It's Made
07:12
How It's Made
07:36
How It's Made
08:00
How It's Made
08:24
NASA's Unexplained Files
09:12
NASA's Unexplained Files
10:00
Hacking The Wild
10:48
Hacking The Wild
11:36
How Do They Do It?
12:00
How Do They Do It?
12:24
How Do They Do It?
12:50
Building Germany
13:38
Invent It Rich
14:26
Invent It Rich
15:14
Hacking The Wild
16:02
Hacking The Wild
16:50
NASA's Unexplained Files
17:40
How the Universe Works
18:30
How It's Made
18:55
How It's Made
19:20
How It's Made
19:45
How It's Made
20:10
How It's Made
20:35
How It's Made
21:00
Expedition X
21:50
Mission Declassified
22:40
Curse of the Bermuda Triangle
23:30
NASA's Unexplained Files
00:20
NASA's Unexplained Files
01:10
Invent It Rich
02:00
Invent It Rich
02:48
Expedition X
03:36
How It's Made: Dream Cars
04:00
How It's Made: Dream Cars
04:24
How It's Made: Dream Cars
04:48
How It's Made: Dream Cars
05:12
How Do They Do It?
05:36
How Do They Do It?
BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear's Top 41
06:55
QI
07:25
Pointless
08:10
The Graham Norton Show
09:00
Top Gear's Top 41
09:55
QI
10:25
QI
10:55
Pointless
11:40
The Graham Norton Show
12:30
QI
13:00
QI
13:30
Pointless
14:15
Top Gear's Top 41
15:10
QI
15:40
QI
16:10
Pointless
16:55
The Graham Norton Show
17:45
Pointless
18:30
QI
19:00
QI
19:30
QI
20:00
The Cube
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
QI
22:30
The Best of Top Gear Series 29 & 30
23:20
Dangerous Roads
00:10
Live at the Apollo
00:55
Pointless
01:40
Pointless
02:25
QI
02:55
QI
03:25
Pointless
04:10
Dangerous Roads
05:00
QI
05:30
QI
C More Stars (SE)
06:30
Another Mother's Son
08:10
En del av mitt hjärta
10:05
The Accidental Husband
11:35
Solsidan
13:15
Radioactive
15:05
Five Feet Apart
17:00
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet
18:20
Attenti al Gorilla
19:45
Star File (Long)
20:00
Yesterday
21:55
Roseanna
23:30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
01:45
Greenland
03:40
Barn
C More First (SE)
07:55
Jönssonligan och Dynamit-Harry
09:35
Star File (Long)
09:45
Mon chien Stupide
11:30
En komikers uppväxt
13:00
Pokémon: Detective Pikachu
14:45
Gooseboy
16:10
Celle que vous croyez
17:50
John Lewis: Good Trouble
19:25
Wonder Boy
21:00
Some Kind of Heaven
22:25
Croce e delizia
00:05
A Hidden Life
02:55
Banana Split
04:20
La vérité
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Passengers
09:00
Askeladden - I Soria Moria slott
11:00
The Peanut Butter Falcon
12:45
The Hate U Give
15:00
Ninna
17:00
Dolittle
19:00
Jumanji: The Next Level
21:00
The Professor and the Madman
23:05
Last Full Measure
01:15
Can You Ever Forgive Me?
03:00
The Professor and the Madman
05:15
The Broken Hearts Gallery
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:15
Life Below Zero
07:00
Inside the Factory
07:50
David Attenborough's Natural Curiosities
08:20
Life Below Zero
09:05
Ben Fogle: Return to the Wild
09:50
Russia with Simon Reeve
10:45
The World's Wildest Weather: Caught on Camera
11:35
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
12:25
Ben Fogle: Return to the Wild
13:10
Life Below Zero
13:55
The World's Wildest Weather: Caught on Camera
14:45
Inside the Factory
15:35
Russia with Simon Reeve
16:30
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
17:20
Ben Fogle: Return to the Wild
18:05
Life Below Zero
18:55
The World's Wildest Weather: Caught on Camera
19:45
Blue Planet II: Making Of
19:55
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
20:45
Ben Fogle: Return to the Wild
21:30
Life Below Zero
22:10
Ben Fogle's Return To The Wild UK
23:00
Joanna Lumley's Britain
23:45
World's Most Scenic Railway Journeys
00:30
The World's Wildest Weather: Caught on Camera
01:20
Inside the Factory
02:10
Russia with Simon Reeve
03:05
Blue Planet: A Natural History of The Oceans
03:55
Ben Fogle: Return to the Wild
04:40
Life Below Zero
05:25
The World's Wildest Weather: Caught on Camera