SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
09:10
Hemmagympa med Sofia
09:30
Under midnattssola
10:10
Landet runt
10:55
Historier fra Norge rundt
11:00
Sverige!
11:30
Bonderøven
12:00
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
12:40
Första dejten
13:10
Når storken flyver forbi
14:10
Biltokig
15:10
Monty Don's american gardens
16:10
Antiques roadshow
17:10
Quincy
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
American Dynasties: The Kennedys
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens hemlighet
21:20
Breaking Surface
22:40
Rapport
LIVE
22:45
Monty Don's american gardens
23:45
Outcry
00:40
Allsångsscenen är din: Miriam Bryant
05:00
American Dynasties: The Kennedys
05:45
Pappa och Kalla kriget
SVT2
09:00
SVT Forum
LIVE
12:00
Rapport
LIVE
12:03
SVT Forum
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE
16:15
Race for the White House
17:00
Det søde sommerliv
17:15
Nyheter på lätt svenska
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
18:00
Jane Goodall: Mitt liv med schimpanserna
19:30
Själens röda rum
20:00
Helmut Newton - det syndiga och det vackra
20:55
Anslagstavlan
21:00
Aktuellt
LIVE
21:22
Kulturnyheterna
LIVE
21:30
Sportnytt
LIVE
21:45
A Perfect Day
23:30
Politikbyrån
00:00
For life
00:45
Royals at war
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
08:00
Undercover Boss US
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
11:00
The Good Doctor
12:00
Below Deck Mediterranean
13:00
The Real Housewives of Orange County
14:00
Lyxfällan
15:00
MasterChef Junior US
16:00
Below Deck Mediterranean
17:00
The Real Housewives of Orange County
18:00
Lyxfällan
19:00
MasterChef Junior US
20:00
Undercover Boss US
21:00
In Her Shoes
23:45
Blade Runner 2049
03:00
The Disappearance
04:00
Svenska fall
05:00
Real Housewives of Beverly Hills
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
Dr Phil
14:55
A Place in the Sun: Home or Away
15:55
A Place in the Sun: Home or Away
17:00
Efter fem
LIVE
17:50
Bli vän med V75
17:55
Efter fem
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
20:50
Fotboll: UEFA Fotbolls-EM 2020
LIVE
23:00
Studio: UEFA Fotbolls-EM
LIVE
00:00
Bloodlands
01:10
Firm, The
04:25
Younger
05:05
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
Grey's Anatomy
06:45
Sofias änglar
07:30
Vägens hjältar
08:20
Wahlgrens värld
09:20
Sofias änglar
10:25
Grey's Anatomy
11:25
Wahlgrens värld
12:30
Big Bang Theory, The
13:00
Big Bang Theory, The
13:30
Över Atlanten
14:35
90 Days to Wed
15:45
My 600-lb Life
16:55
Big Bang Theory, The
17:25
Big Bang Theory, The
18:00
Vägens hjältar
19:00
Älskar, älskar inte
19:55
Älskar, älskar inte
21:00
Notting Hill
23:45
Helt perfekt
00:15
Highway Cops
00:50
Law & Order: Special Victims Unit
01:55
Evil Lives Here
02:55
Twisted Sisters
04:00
Wahlgrens värld
05:00
Över Atlanten - Sign language
TV6 (SE)
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Community
09:00
Community
09:30
Just Shoot Me!
10:00
Superstore
10:30
Superstore
11:00
NCIS: Los Angeles
12:00
NCIS: Los Angeles
13:00
Scandinavian Invitation
LIVE
18:00
Seinfeld
18:30
Seinfeld
19:00
The Simpsons
19:30
The Simpsons
20:00
Seinfeld
20:30
Seinfeld
21:00
The Divergent Series: Allegiant
23:25
Battle: Los Angeles
01:55
S.W.A.T.
02:55
Cops
03:25
Cops
03:55
Men at Work
04:25
The Simpsons
04:55
The Simpsons
05:25
Man With a Plan
Sjuan
06:00
Mannen som talar med hundar
07:05
Cruising with Jane McDonald
08:00
Husjägarna
09:00
En plats i solen: Vintersol
10:00
Little House On The Prairie: Bless All The Dear Children
12:05
Dr Phil
12:55
Poirot
14:05
Mord och inga visor
15:05
Diagnosis Murder
16:00
Det okända
17:00
Husjägarna
18:00
En plats i solen: Vintersol
19:00
Cruising with Jane McDonald
20:00
Death in Paradise
21:00
Dumplin'
22:00
TV4Nyheterna och sport
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Dumplin'
23:30
Fatal Attraction
02:00
Be Somebody
03:50
Iskalla mördare, heta offer
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
05:55
One Born Every Minute
TV8 (SE)
06:00
Dragons' Den
07:15
The Hotel Inspector
08:15
Superoppusserne
09:15
Superoppusserne
10:15
Antiques Road Trip
11:25
Escape to the Country
12:30
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
13:35
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
14:40
Murder, She Wrote
15:55
Midsomer Murders
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Bones
20:00
NCIS
21:00
Elementary
22:00
Elementary
23:00
Murder, She Wrote
00:05
Dragons' Den
01:25
The Hotel Inspector
02:25
Escape to the Country
03:25
Escape to the Country
04:30
NCIS
05:25
Idas Fristelser
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 14b
07:10
Fast N' Loud season 1b
08:00
Gold Rush
08:50
Deadliest Catch
10:00
Wheeler Dealers season 14b
11:00
Böda Camping
12:05
Salvage Hunters
13:10
Wheeler Dealers season 14b
14:15
Ullared
15:15
A1: Highway Patrol
16:25
Top Gear
18:00
Böda Camping
18:55
Ullared
20:00
Södertäljepolisen
20:50
Kustbevakarna
22:00
CHIPS
00:10
Top Gear
01:40
Södertäljepolisen
02:40
Criminal Minds
03:40
Alaska: The Last Frontier
04:40
Mysteries at the Museum
05:35
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Science of Stupid
06:25
Science of Stupid
06:55
Megastructures: Astana - City of the Future
08:00
Megastructures: World's First Floating LNG Factory
09:00
Swamp People
10:00
Swamp People
11:00
Border Wars
12:00
Border Wars
13:00
Highway Thru Hell
14:00
Highway Thru Hell
15:05
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Pawn Stars
16:30
Pawn Stars
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Aussie Gold Hunters
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
Nazi Megastructures
23:00
Cops
23:30
Cops
00:00
Behind Bars: Rookie Year
01:00
Banged Up Abroad
02:00
Banged Up Abroad
03:00
Cops
03:30
Cops
04:00
Behind Bars: Rookie Year
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:45
House Hunters
09:15
Long Island Medium
09:45
Long Island Medium
10:15
My Lottery Dream Home
10:50
My Lottery Dream Home
11:20
Fødeavdelingen Norge
12:30
Good Bones
13:30
Flip or Flop
14:00
Flip or Flop
14:30
My Lottery Dream Home
15:00
My Lottery Dream Home
15:30
Hoarding: Buried Alive
16:35
Fødeavdelingen Norge
17:40
Flip or Flop
18:10
Flip or Flop
18:45
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:05
Älskar, älskar inte
22:00
Älskar, älskar inte
22:50
Dr. Pimple Popper
23:50
Deadly Affairs
01:00
Nightmare Next Door
02:00
Swamp Murders
03:05
House Hunters
03:35
House Hunters
04:05
Caribbean Life
04:35
Caribbean Life
05:00
Long Island Medium
05:30
Long Island Medium
TV12
06:00
Traffic Cops
07:00
Polis på plats
07:30
Polis på plats
08:00
Police Interceptors
09:00
Police Interceptors
10:00
Cheaters
10:55
Dödligt väder
12:00
V65 Direkt
LIVE
15:00
M.A.S.H.
15:30
M.A.S.H.
16:00
Police Interceptors
17:00
Police Interceptors
18:00
Dödligt väder
19:00
Enkelstöten
20:00
Enkelstöten
21:00
Top Dog
22:00
Top Dog
23:00
Johan Falk
01:05
Wallander
03:05
Wallander
05:05
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Cykel
06:50
Formel E, VM
08:02
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
09:28
Trailblazers
09:35
Trailblazers
09:42
Tennis: Franska mästerskapen
11:16
Tennis: Franska mästerskapen
12:35
Tennis: Franska mästerskapen
14:09
Trailblazers
14:20
Tennis: Franska mästerskapen
LIVE
19:00
Tennis: Franska mästerskapen
LIVE
23:53
Friidrott Enschede
00:45
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
01:25
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
02:06
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
02:50
Brottning, OS-kval
03:26
Tennis: Franska mästerskapen
04:15
Tennis: Franska mästerskapen
05:04
Bågskytte: World Cup
05:31
Bågskytte: World Cup
Eurosport 2 (SE)
06:00
Skytte EM
07:11
Cykel: Andalusien Runt
08:09
Bågskytte: World Cup
08:39
Bågskytte: World Cup
09:08
Snooker, VM
11:02
Cycling show
11:34
Cykel Pro Series
13:00
Cykel Pro Series
LIVE
15:10
Cykel Pro Series
LIVE
15:11
Essential Olympic Stories
17:12
Cykel Franska cupen
18:13
Cykel
19:14
Motorcykel: Superbike-VM
19:43
Motorcykel: Superbike-VM
20:14
Bågskytte: World Cup
20:50
Bågskytte: World Cup
21:25
Cykel Pro Series
22:56
Ridsport: Global Champions Tour i Madrid
00:30
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
01:57
Cykel Pro Series
03:25
Cykel
04:16
Cykel
05:10
Tyngdlyftning, EM
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)
06:00
How Do They Do It?
06:24
How Do They Do It?
06:48
How Do They Do It?
07:12
How Do They Do It?
07:36
How Do They Do It?
08:00
How Do They Do It?
08:24
Morgan Freeman's Through The Wormhole
09:12
NASA's Unexplained Files
10:00
Mega Engineering
10:48
Mega Engineering
11:36
How Do They Do It?
12:00
How Do They Do It?
12:24
How Do They Do It?
12:50
How It's Made
13:14
How It's Made
13:38
What Could Possibly Go Wrong?
14:26
What Could Possibly Go Wrong?
15:14
Mega Engineering
16:02
Mega Engineering
16:50
NASA's Unexplained Files
17:40
NASA's Unexplained Files
18:30
How Do They Do It?
18:55
How It's Made
19:20
How It's Made
19:45
How It's Made
20:10
How It's Made
20:35
How It's Made
21:00
Body Invaders
21:50
Monsters Inside Me
22:40
Monsters Inside Me
23:30
Morgan Freeman's Through The Wormhole
00:20
NASA's Unexplained Files
01:10
What Could Possibly Go Wrong?
02:00
What Could Possibly Go Wrong?
02:48
Monsters Inside Me
03:36
How It's Made: Dream Cars
04:00
How It's Made: Dream Cars
04:24
How It's Made: Dream Cars
04:48
How It's Made: Dream Cars
05:12
How Do They Do It?
05:36
How Do They Do It?
BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
06:50
QI
07:20
Pointless
08:05
The Graham Norton Show
08:55
Travel Man: 48 Hours In...
09:20
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
10:10
QI
10:40
QI
11:10
Pointless
11:55
The Graham Norton Show
12:45
Travel Man: 48 Hours In...
13:10
QI
13:40
Pointless
14:25
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
15:15
QI
15:45
QI
16:15
Pointless
17:00
The Graham Norton Show
17:50
Pointless
18:35
Travel Man: 48 Hours In...
19:00
QI
19:30
QI
20:00
Pointless
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
The Cube
22:55
The Graham Norton Show
23:40
8 Out of 10 Cats
00:20
Pointless
01:05
Live at the Apollo
01:50
QI
02:20
QI
02:50
Pointless
03:35
Pointless
04:20
The Cube
05:10
The Graham Norton Show
C More Stars (SE)
06:05
Håp
08:10
Solsidan
09:50
Deux Moi
11:40
Autumn in New York
13:25
Downton Abbey
15:25
Weathering with You
17:15
Pelle Svanslös (2020)
18:20
Cats and Peachtopia
19:45
Star File (Long)
20:00
Shazam!
22:10
Nurse Betty
00:00
The Curse of La Llorona
01:30
Ma
03:10
Beck - Utom rimligt tvivel (40)
04:40
We Need to Talk About A.I.
C More First (SE)
06:15
Star File (Long)
06:25
We Need to Talk About A.I.
07:50
Inna de Yard
09:25
Another Mother's Son
11:05
After the Wedding
12:55
Alle utlendinger har lukka gardiner
14:20
Dem Horizont so nah
16:15
Miss You Already
18:05
John Lewis: Good Trouble
19:40
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet
21:00
Pokémon: Detective Pikachu
22:45
Jay and Silent Bob Reboot
00:30
Undtagelsen
02:30
Croce e delizia
04:10
Tills Frank skiljer oss åt
05:50
Planet Action
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
The Wife
09:00
Valhalla
11:00
Arrival
13:00
Charlie's Angels
15:00
Call Me By Your Name
17:15
Holly Slept Over
19:00
Military Wives
21:00
The Personal History of David Copperfield
23:00
The Last Black Man in San Francisco
01:05
The Trip to Greece
03:00
The Personal History of David Copperfield
05:05
Late Night
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:15
Life Below Zero
07:00
Inside the Factory
07:55
Life Below Zero
08:45
Ben Fogle: Return to the Wild
09:30
Life: Life on Location
09:40
Kolkata with Sue Perkins
10:35
World's Wildest Weather
11:20
Animals with Cameras
12:15
Ben Fogle: Return to the Wild
13:00
Life Below Zero
13:50
World's Wildest Weather
14:35
Inside the Factory
15:30
Kolkata with Sue Perkins
16:20
Animals with Cameras
17:15
Ben Fogle: Return to the Wild
18:00
Life Below Zero
18:50
World's Wildest Weather
19:35
Animals with Cameras
20:30
Ben Fogle: Return to the Wild
21:15
Climate Change: Ade On The Frontline
22:05
Fatal Forecast
23:00
Fatal Forecast
23:55
Ben Fogle's Return To The Wild UK
00:40
World's Wildest Weather
01:25
Inside the Factory
02:20
Kolkata with Sue Perkins
03:10
Animals with Cameras
04:05
Ben Fogle: Return to the Wild
04:50
Life Below Zero
05:40
World's Wildest Weather