SVT1
06:00
Morgonstudion
LIVE
09:10
Hemmagympa med Sofia
09:30
Solens mat
10:00
Der ingen skulle tru at nokon kunne bu
10:40
Svenskfinland runt
10:45
Under midnattssola
11:25
Biltokig
12:25
Bonderøven
12:55
Au pairit Uudessa-seelannissa
13:25
Sverige möts
14:25
Mötet
14:40
Landet runt
15:25
Allsångsscenen är din: Miriam Bryant
16:25
The Kid
17:15
McLeods döttrar
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Tore på sporet
19:25
Historier fra Norge rundt
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Pappa och Kalla kriget
21:00
Noice
22:00
Sportnytt
LIVE
22:15
Lokala nyheter
LIVE
22:25
Rapport
LIVE
22:30
Framtidens byggnader
23:00
Nu blir vi sambor
23:30
Skam España
00:10
Under midnattssola
00:50
Glam, Sweat & Tears
05:20
Tore på sporet
SVT2
08:55
SVT Forum
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
SVT Forum
LIVE
16:15
Kiravas med höns och buljong
16:45
Fiskeliv
17:15
Nyheter på lätt svenska
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
18:00
Svenska tv-historier: Den vita stenen
18:30
Horizon: The Contraceptive Pill - How Safe Is It?
19:20
Identtiset, erilliset
19:30
Själens röda rum
20:00
Dynasties
20:50
Naturdagboken
21:00
Aktuellt
LIVE
21:34
Kulturnyheterna
LIVE
21:41
Nyhetssammanfattning
LIVE
21:45
Politikbyrån
22:15
Bates Motel
22:55
Murdoch: Den dolde makthavaren
23:45
Vetenskapens värld sommar
00:45
Horizon: The Contraceptive Pill - How Safe Is It?
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
TV3 (SE)
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
08:00
Undercover Boss US
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
11:00
The Good Doctor
12:00
Below Deck Mediterranean
13:20
The Real Housewives of Orange County
14:30
MasterChef Junior US
15:30
Below Deck Mediterranean
16:55
The Real Housewives of Orange County
18:00
Lyxfällan
19:00
MasterChef Junior US
20:00
Lyxfällan
21:00
Midsomer Murders
23:00
NCIS: Los Angeles
00:00
NCIS
01:00
Carter
02:00
Trolljagarna
03:00
The Disappearance
04:00
NCIS
05:00
Real Housewives of Beverly Hills
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
Dr Phil
14:55
A Place in the Sun: Home or Away
15:55
A Place in the Sun: Home or Away
17:00
Efter fem
LIVE
18:25
Lotto, joker och drömvinsten
18:30
Efter fem
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Halv åtta hos mig
20:00
Solsidan
20:30
Solsidan
21:00
Renée Nyberg: Terrorattentatet på Bali
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:30
Ekonominyheterna
LIVE
22:40
Sporten
LIVE
22:55
TV4Vädret
LIVE
23:00
Law & Order: Special Victims Unit
23:55
Hawaii 5-0
00:55
Hawaii 5-0
01:50
CSI
02:50
A Place in the Sun: Home or Away
03:50
A Place in the Sun: Home or Away
05:10
Home and Away
05:30
Köket
05:45
Nyhetsmorgon
LIVE
Kanal 5 (SE)
06:00
Grey's Anatomy
06:45
Sofias änglar
07:30
Vägens hjältar
08:20
Wahlgrens värld
09:20
Sofias änglar
10:25
Grey's Anatomy
11:30
Wahlgrens värld
12:35
Big Bang Theory, The
13:05
Big Bang Theory, The
13:35
Över Atlanten
14:40
90 Days to Wed
15:45
My 600-lb Life
16:55
Big Bang Theory, The
17:25
Big Bang Theory, The
18:00
Vägens hjältar
19:00
Älskar, älskar inte
20:00
Vägens hjältar
21:00
Var fan är storken?
22:05
Unseamly: The Investigation of Peter Nygård
23:25
Helt perfekt
23:55
Highway Cops
00:25
Law & Order: Special Victims Unit
01:30
Evil Lives Here
02:30
Twisted Sisters
03:35
Wahlgrens värld
04:35
Över Atlanten - Sign language
05:30
Cake Boss
TV6 (SE)
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Community
09:00
Community
09:30
Just Shoot Me!
10:00
Superstore
10:30
Superstore
11:00
Storage Wars
11:30
Storage Wars
12:00
Magnum P.I.
13:00
Magnum P.I.
14:00
Elementary
15:00
Elementary
16:00
NCIS: Los Angeles
17:00
NCIS: Los Angeles
18:00
Seinfeld
18:30
Seinfeld
19:00
The Simpsons
19:30
The Simpsons
20:00
Seinfeld
20:30
Seinfeld
21:00
Stealth
23:30
The Blacklist
00:30
The Shield
01:30
Cops
02:00
Cops
02:25
Family Guy
02:55
Family Guy
03:25
Salem
04:25
A.P. Bio
05:00
A.P. Bio
05:30
Family Guy
Sjuan
06:00
Mannen som talar med hundar
07:00
Cruising with Jane McDonald
08:00
Husjägarna
09:00
En plats i solen: Vintersol
10:00
Lilla huset på prärien
11:00
Mannen som talar med hundar
12:05
Dr Phil
12:55
Poirot
14:00
Mord och inga visor
15:00
Diagnosis Murder
16:00
Det okända
17:00
Husjägarna
18:00
En plats i solen: Vintersol
19:00
Cruising with Jane McDonald
20:00
Garden Rescue
21:00
Jorden runt med tåg
22:00
Agatha Christie's Marple
23:55
Poirot
01:00
Poirot
02:05
Det okända
03:00
Veterinärerna
04:00
Gold Digger
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Dragons' Den
07:15
The Hotel Inspector
08:15
Superoppusserne
09:15
Superoppusserne
10:15
Antiques Road Trip
11:25
Escape to the Country
12:30
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
13:35
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
14:40
Murder, She Wrote
15:55
Midsomer Murders
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Bones
20:00
NCIS
21:00
Simply Nigella
21:40
Simply Nigella
22:25
The BLACK DAHLIA
01:00
Murder, She Wrote
02:05
Dragons' Den
03:25
The Hotel Inspector
04:30
Escape to the Country
05:30
Idas Fristelser
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 14a
07:05
Fast N' Loud season 1b
07:55
Gold Rush
08:45
Deadliest Catch
09:50
Wheeler Dealers season 14a
10:55
Böda Camping
11:55
Salvage Hunters
13:00
Wheeler Dealers season 14b
14:05
Ullared
15:15
Border Security
15:45
Border Security
16:20
Top Gear
17:55
Böda Camping
18:45
Ullared
19:50
Border Security
20:25
Border Security
20:55
Property Brothers
22:00
Kingdom, The
00:05
Top Gear
01:35
Border Security
02:05
Border Security
02:35
Criminal Minds
03:35
Alaska: The Last Frontier
04:35
Mysteries at the Museum
05:35
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Science of Stupid
06:25
Science of Stupid
06:55
Megastructures: Italian Superlink
08:00
Megastructures: Louvre Abu Dhabi
09:00
Swamp People
10:00
Swamp People
11:00
Border Wars
12:00
Border Wars
13:00
Highway Thru Hell
14:00
Highway Thru Hell
15:05
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Pawn Stars
16:30
Pawn Stars
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Aussie Gold Hunters
21:00
Storage Wars
21:30
Storage Wars
22:00
The Curse of Oak Island
23:00
Cops
23:30
Cops
00:00
Behind Bars: Rookie Year
01:00
Banged Up Abroad
02:00
Banged Up Abroad
03:00
Cops
03:30
Cops
04:00
Behind Bars: Rookie Year
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:45
House Hunters
09:15
Good Bones
10:25
My Lottery Dream Home
10:55
My Lottery Dream Home
11:25
Fødeavdelingen Norge
12:30
Good Bones
13:30
Flip or Flop
14:00
Flip or Flop
14:30
My Lottery Dream Home
15:00
My Lottery Dream Home
15:30
Hoarding: Buried Alive
16:35
Fødeavdelingen Norge
17:40
Flip or Flop
18:15
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life: Where Are They Now?
20:00
Dr. Pimple Popper
21:05
Älskar, älskar inte
22:00
Betrayed
22:55
Dr. Pimple Popper
23:55
Deadly Affairs
01:00
Nightmare Next Door
02:05
Swamp Murders
03:05
House Hunters
03:35
House Hunters
04:05
Caribbean Life
04:35
Caribbean Life
05:05
Hawaii Life
05:30
Hawaii Life
TV12
06:00
Traffic Cops
07:00
Polis på plats
07:30
Polis på plats
08:00
Police Interceptors
09:00
Police Interceptors
10:00
Cheaters
11:00
Dödligt väder
12:00
Polis på plats
12:30
Polis på plats
13:00
Kronofogden knackar på
14:00
Magiska blåsningar
14:30
Magiska blåsningar
15:00
Traffic Cops
16:00
Police Interceptors
17:00
Police Interceptors
17:55
Dödligt väder
19:00
V86 direkt
LIVE
22:00
Cold Pursuit
00:15
24 timmar i häktet
01:50
Hands of Stone
04:00
Cheaters
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Cykel
07:02
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
07:49
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
09:28
Ridsport: FEI Nations Cup i St Gall
10:27
Cycling show
10:55
Tennis: Franska mästerskapen
LIVE
13:12
Tennis: Franska mästerskapen
LIVE
15:18
Tennis: Franska mästerskapen
LIVE
18:26
ATP Uncovered
18:58
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
19:45
Tennis: Franska mästerskapen
LIVE
22:46
Cykel
23:30
Touring Car: Världscupen
00:12
Touring Car: Världscupen
00:51
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
01:31
Tennis: Ultimate Tennis Showdown,
02:13
Cykel: Andalusien Runt
03:10
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
04:24
Tennis: Franska mästerskapen
05:33
Touring Car: Världscupen
Eurosport 2 (SE)
06:00
Bågskytte: World Cup
06:27
Judo: Kazan Grand Slam
06:56
Cykel: Andalusien Runt
07:52
Motorcykel: Superbike-VM
08:23
Motorcykel: Superbike-VM
08:51
Building the Legend
09:52
Curling: VM i Calgary
11:50
Judo: Kazan Grand Slam
12:25
Ridsport: Global Champions Tour i Madrid
13:58
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
15:01
Cykel Pro Series
LIVE
17:09
Motorcykel: Superbike-VM
17:28
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
18:25
Skytte EM
19:30
Cykel Pro Series
20:59
Snooker, VM
23:15
Bågskytte: World Cup
23:48
Bågskytte: World Cup
00:20
Cykel: World Tour - Criterium du Dauphine
01:52
Road to Tokyo Climbing
02:47
Cykel Franska cupen
03:57
Cykel
04:47
Tyngdlyftning, EM
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
06:50
QI
07:20
QI
07:50
QI
08:20
The Graham Norton Show
09:10
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
10:00
QI
10:30
QI
11:00
Pointless
11:45
The Graham Norton Show
12:35
QI
13:05
QI
13:35
Pointless
14:20
Top Gear: Planes, Trains and Automobiles
15:10
QI
15:40
QI
16:10
Pointless
16:55
The Graham Norton Show
17:45
Pointless
18:30
QI
19:00
QI
19:30
QI
20:00
Pointless
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
QI
22:30
The Best of Top Gear Series 29 & 30
23:20
Dangerous Roads
00:10
Live at the Apollo
00:55
Pointless
01:40
Pointless
02:25
QI
02:55
QI
03:25
Pointless
04:10
Dangerous Roads
05:00
QI
05:30
QI
C More Stars (SE)
07:05
Jag kommer hem igen till jul
08:55
The Family Man
10:55
Adaptation
12:45
Inna de Yard
14:20
Instrument of War
15:45
Pirret
16:40
Le Prince Oublié
18:20
We Need to Talk About A.I.
19:45
Star File (Long)
20:00
SamSam
21:15
The Good Girl
22:45
Countdown
00:15
Krudttønden
02:00
Beck - Djävulens advokat
03:30
Mary
04:50
Star File (Long)
05:00
Star File (Long)
05:15
En komikers uppväxt
C More First (SE)
06:55
Celle que vous croyez
08:35
La vérité
10:20
Från och med Herr Gunnar Papphammar
11:05
Weathering with You
12:55
Operasjon Mumie
14:10
Drømmebyggerne
15:30
We Intend to Cause Havoc
17:00
Håp
19:05
Vores Mand i Amerika
21:00
John Lewis: Good Trouble
22:35
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
00:50
The Dead Don't Die
02:35
The Mustang
04:10
Deux Moi
Viasat Film Premiere (SE)
07:15
Ninna
09:00
Jagtsæson
11:00
Valley Girl
13:00
The Assistant
14:30
Mother's Day
16:30
Emma.
18:45
Alita: Battle Angel
21:00
Bad Boys For Life
23:05
The Lighthouse
01:00
Sniper: Assassin's End
03:00
Bad Boys For Life
05:05
Tunnelen
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:10
Life Below Zero
07:00
Inside the Factory
07:55
David Attenborough's Natural Curiosities
08:20
Life Below Zero
09:05
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
09:50
A Perfect Planet: Making Of
10:00
Japan with Sue Perkins
10:55
World's Wildest Weather
11:40
Animals with Cameras
12:35
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
13:20
Life Below Zero
14:05
World's Wildest Weather
14:55
Inside the Factory
15:45
Japan with Sue Perkins
16:35
Animals with Cameras
17:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
18:15
Life Below Zero
19:05
World's Wildest Weather
19:50
Animals with Cameras
20:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
21:30
Life Below Zero
22:15
Ben Fogle's Return To The Wild UK
23:00
Ben Fogle's Return To The Wild UK
23:45
World's Most Scenic Railway Journeys
00:30
World's Wildest Weather
01:15
Inside the Factory
02:10
A Perfect Planet: Making Of
02:20
Japan with Sue Perkins
03:10
World's Wildest Weather
04:00
Animals with Cameras
04:50
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
05:35
Life Below Zero