SVT1
06:35
Uppdrag granskning
07:35
Dokument inifrån: De utvalda barnen
08:35
Hjälp, vi har köpt en bondgård!
09:05
Go'kväll
09:50
Antiques roadshow
10:50
Ishockey: Carlson Hockey Games
LIVE
13:30
Anslagstavlan
13:35
Vem bor här?
14:35
UEFA Euro 2020: Vägen till EM
15:00
Orientering: EM
LIVE
17:00
Basket: Svenska Basketligan
LIVE
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Muren
21:00
Morden vid kustvägen
21:50
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
23:50
Rapport
LIVE
23:55
Love & Friendship
05:10
Go'kväll
05:55
Sverige!
SVT2
08:00
Mot ljusare tider
LIVE
10:55
Möte med
11:10
Fiskeliv
11:40
Yliopistollinen eläinsairaala
12:10
Tasha17K
12:40
Født på tv - 7 år efter
13:10
Politikbyrån
13:40
Året var special - Almstriden
14:10
Muslimsk högtid
14:35
Sametingsvalet 2021
15:05
Greta Thunberg: A year to change the world
16:00
Rapport
LIVE
16:05
15 minuter från Sápmi
16:20
Bokklubben - Kirjaklypi
16:35
Vetenskapens värld
17:35
Teckenspråksartisterna i Mello
17:50
Basket: Svenska Basketligan
LIVE
19:00
Kulturstudion
19:05
Lang Lang - Goldberg Variations: Finding his Inner Voice
20:05
Kulturstudion
20:10
A Shanghai symphony
21:00
Kulturstudion
21:05
Concert with Shanghai Symphony
22:55
Suits
23:35
Bates Motel
00:20
Året var special - Almstriden
00:50
Tasha17K
01:20
Mot ljusare tider
LIVE
01:45
Sportnytt
02:00
Mot ljusare tider
LIVE
TV3 (SE)
06:00
Lailaland
07:00
Mad About You
07:30
Mad About You
08:00
Will & Grace
08:30
Will & Grace
09:00
The Real Housewives of Atlanta
09:50
Alex, Inc.
10:25
Alex, Inc.
10:55
Top Chef Jr.
11:55
Top Chef Jr.
12:55
Alex, Inc.
13:25
Lyxfällan
14:20
Svenska Truckers
15:20
Ghostbusters II
17:30
Duellen
19:00
Cheaper by the Dozen 2
21:00
Elysium
23:20
Manchester by the Sea
02:15
Deepwater Horizon
04:15
The Nanny
04:50
Lailaland
TV4
06:00
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Masked Singer Sverige
13:00
Hela kändis-Sverige bakar
14:00
Änglagård - andra sommaren
16:55
King of the Tigers
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Drömpyramiden
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Let's Dance
LIVE
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Let's Dance - röstningsprogram
LIVE
22:45
Robin Hood
01:30
Overlord
03:45
A Place in the Sun: Home or Away
04:40
Younger
05:05
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
Sofias änglar - Sign language
06:45
My 600-lb Life
07:35
My 600-lb Life
08:30
Vägens hjältar
09:30
Vägens hjältar
10:35
Wahlgrens värld
11:35
Wahlgrens värld
12:35
Wahlgrens värld
13:35
Ullared
14:40
Sofias Änglar - Änglarnas bästa
15:45
Paddington 2
18:00
Pernillas matresa - Yes chef!
19:00
Alla utom vi
19:30
Alla utom vi
20:00
Vägens hjältar
21:00
Fast & Furious
23:25
Law & Order: Special Victims Unit
00:25
Law & Order: Special Victims Unit
01:20
Law & Order: Special Victims Unit
02:20
Law & Order: Special Victims Unit
03:20
Law & Order: Special Victims Unit
04:20
Havets hjältar
05:15
Pernillas matresa - Yes chef!
TV6 (SE)
06:00
United We Fall
06:30
United We Fall
07:00
Impractical Jokers
07:30
Superstore
08:00
Man With a Plan
08:30
Buffy the Vampire Slayer
09:30
Buffy the Vampire Slayer
10:30
Buffy the Vampire Slayer
11:30
Counting Cars
12:30
Counting Cars
13:30
Tattoo Fixers
14:30
Pawn Stars
15:00
Pawn Stars
15:30
Ink Master
16:30
Race Across the World
17:50
The big year
20:00
Magnum P.I.
21:00
Oblivion
23:30
Unforgiven
02:15
The Blacklist
03:10
The Blacklist
04:10
The Blacklist
05:05
Tattoo Fixers
Sjuan
06:00
En plats i solen: Vintersol
07:00
Big Brother Sverige
07:55
Garden Rescue
08:55
Garden Rescue
09:50
Världens häftigaste tårtor
10:20
Världens häftigaste tårtor
10:50
Hela England bakar
12:00
The Savoy
13:00
Världens bästa veterinär
14:00
Husjägarna - Danmark
15:00
Garden Rescue
16:00
En plats i solen: Vintersol
17:00
Mord och inga visor
18:00
Mord och inga visor
19:00
Big Brother Sverige
LIVE
20:00
Death in Paradise
21:00
Crocodile Dundee II
23:10
True Grit
01:30
The Kite Runner
04:00
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Escape to the Country
07:00
MasterChef UK
07:40
MasterChef UK
08:20
MasterChef UK
09:45
Moneyball
12:20
Undercover Boss UK
13:25
Undercover Boss UK
14:35
Undercover Boss UK
15:40
Undercover Boss UK
16:45
Undercover Boss UK
17:50
Undercover Boss UK
18:55
My Big Family Farm
20:00
Midsomer Murders
22:10
Midsomer Murders
00:20
State of Play
02:55
Absolutely Fabulous: The Movie
04:50
Undercover Boss UK
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 13a
07:10
Fast N' Loud
08:05
Gold Rush
09:00
Deadliest Catch
10:05
Wheeler Dealers season 13a
11:10
Property Brothers
12:15
Salvage Hunters
13:20
Wheeler Dealers season 13a
14:25
Ullared
15:30
Highway Cops
16:05
Highway Cops
16:35
Top Gear
18:00
Property Brothers
19:00
Ullared
20:10
Södertäljepolisen
21:00
Sommaren med släkten
21:30
Sommaren med släkten
22:00
Terminator 2: Judgement Day
01:00
Top Gear
02:05
Södertäljepolisen
03:10
Walking Dead, The
04:10
Alaska: The Last Frontier
05:10
Mysteries at the Museum
TV10 (SE)
06:00
Time Team America
07:15
Time Team America
08:25
The Guild Garage
08:55
The Guild Garage
09:25
The Guild Garage
10:00
Ice Road Truckers
10:55
Ice Road Truckers
11:55
Ice Road Truckers
12:55
Ice Road Truckers
13:55
Ice Road Truckers
14:55
Mountain Men
15:55
Mountain Men
16:55
Sin City Motors
18:00
Sin City Motors
19:00
Supercar Megabuild
20:00
Supercar Megabuild
21:00
Combat Machines
22:00
Combat Machines
23:05
Nazi Megastructures
00:05
The Curse of Oak Island
01:55
The Curse of Oak Island
02:50
Combat Machines
03:55
Combat Machines
04:55
Science of Stupid
05:30
Science of Stupid
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:25
De unge mödre
08:15
House Hunters
08:40
House Hunters
09:10
Long Island Medium
09:45
Long Island Medium
10:15
My Lottery Dream Home
10:45
My Lottery Dream Home
11:15
My Lottery Dream Home
11:45
Home Town
12:45
Good Bones
13:50
Good Bones
14:50
Flip or Flop
15:20
Flip or Flop
15:50
Flip or Flop
16:20
Flip or Flop
16:50
Flip or Flop
17:20
Flip or Flop
17:55
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
19:00
Flip or Flop
19:30
Flip or Flop
20:00
Harry & Meghan: What next?
21:00
The Zookeeper's Wife
23:30
The Blues Brothers
02:15
Nightmare Next Door
03:20
Blood Relatives
04:20
House Hunters
04:50
House Hunters
05:15
Caribbean Life
05:35
Caribbean Life
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Drogsmugglarna
08:00
Akuten 24/7
09:00
Brynolf & Ljung - Street magic
09:30
Brynolf & Ljung - Street magic
10:00
Magiska blåsningar
10:30
America's Funniest Home Videos
11:00
America's Funniest Home Videos
11:30
Lego Masters Australia
12:50
Lego Masters Australia
13:55
America's Funniest Home Videos
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:10
Handbollsligan
19:50
Handbollsligan
20:00
Enkelstöten
21:00
America's Funniest Home Videos
21:30
America's Funniest Home Videos
22:00
America's Funniest Home Videos
22:30
America's Funniest Home Videos
23:00
Licence to Kill
01:50
Star Trek: Nemesis
04:05
Drogsmugglarna
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Snooker, VM
07:10
Snooker, VM
08:35
Magasin,All Around
09:10
Cykel, Ungern runt,
10:07
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
12:08
Cykel, Challenge Mallorca,
12:35
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
LIVE
17:28
Cykel, Ungern runt,
18:30
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
20:25
Magasin,ATP Uncovered
21:00
Cykel, Ungern runt,
21:53
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
23:46
Formel E, VM
00:46
Formel E, VM
01:51
Tennis: US Open
02:52
Tennis: US Open
03:50
Tennis: US Open
04:51
Tennis: US Open
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
08:00
Curling: VM i Calgary
09:29
Curling: VM i Calgary
11:00
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
13:37
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
15:00
Tennis: US Open
15:53
Vinjett, Trailblazers
15:56
Tennis: US Open
16:55
Formel E, VM
17:55
Snooker, VM
19:27
Snooker, VM
20:57
Tennis: ATP World Tour 250-turnering i Estoril
22:30
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Madrid
00:01
Magasin,Head to Head
00:35
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
02:35
Magasin,All Around
03:10
Tyngdlyftning, EM
03:59
Tyngdlyftning, EM
04:46
Tyngdlyftning, EM
05:31
Magasin,All Around
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)
06:00
How It's Made
06:24
How It's Made: Dream Cars
06:48
How It's Made: Dream Cars
07:12
How It's Made: Dream Cars
07:36
How It's Made: Dream Cars
08:00
How It's Made: Dream Cars
08:24
How It's Made: Dream Cars
08:48
How It's Made: Dream Cars
09:12
How It's Made: Dream Cars
09:36
How It's Made: Dream Cars
10:00
How It's Made: Dream Cars
10:24
Mysteries of the Missing
11:12
World's Top 5
12:00
Richard Hammond's Big
12:50
Richard Hammond's Big
13:38
Richard Hammond's Big
14:26
Richard Hammond's Big
15:14
Uncovering Aliens
16:02
How the Universe Works
16:50
How the Universe Works
17:40
How the Universe Works
18:30
How the Universe Works
19:20
How the Universe Works
20:10
In Search Of Monsters
21:00
In Search Of Monsters
21:50
Alien Highway
22:40
Alien Highway
23:30
Building Germany
00:20
Savage Builds
01:10
Savage Builds
02:00
Invent It Rich
02:48
Invent It Rich
03:36
How It's Made
04:00
How It's Made
04:24
How It's Made
04:48
How It's Made
05:12
How Do They Do It?
05:36
How Do They Do It?
BBC Brit (SE)
06:00
QI
06:30
QI
07:00
QI
07:30
QI
08:00
QI
08:30
The Best of Top Gear Series 20 & 21
09:20
The Best of Top Gear Series 20 & 21
10:10
The Best of Top Gear Series 20 & 21
11:00
The Best of Top Gear Series 22
11:50
The Best of Top Gear Series 22
12:40
The Best of Top Gear Series 22
13:30
QI
14:00
QI
14:30
QI
15:00
QI
15:30
QI
16:00
QI
16:30
Pointless
17:15
Pointless
18:00
Pointless
18:45
Pointless
19:30
The Best of Top Gear Series 20 & 21
20:20
The Best of Top Gear Series 20 & 21
21:10
The Cube
22:00
The Graham Norton Show
22:50
Michael McIntyre's Big Show
23:45
The Best of Top Gear Series 20 & 21
00:35
The Best of Top Gear Series 20 & 21
01:25
The Best of Top Gear Series 20 & 21
02:15
QI
02:45
QI
03:15
QI
03:45
The Best of Top Gear Series 20 & 21
04:35
Michael McIntyre's Big Show
05:30
QI
C More Stars (SE)
06:05
Star File (Long)
06:15
Göta kanal 2 - kanalkampen
07:50
Swingers
09:10
Celle que vous croyez
10:50
Tills Frank skiljer oss åt
12:30
Instrument of War
13:55
Godzilla: King of the Monsters
16:05
Five Feet Apart
18:00
Se upp för Jönssonligan
20:00
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
22:15
The Secrets We Keep
23:50
Undtagelsen
01:50
Beck - Okänd avsändare
03:20
Countdown
04:50
Alle utlendinger har lukka gardiner
C More First (SE)
06:45
an Karlssons bravader
08:15
Strul
09:55
Göta kanal 2 - kanalkampen
11:30
Operasjon Mumie
12:45
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
14:15
Barn
16:50
Head Full of Honey
18:55
Håp
21:00
Mary Queen of Scots
23:00
You Should Have Left
00:30
Croce e delizia
02:10
Welcome to Chechnya
03:55
After the Wedding
05:45
Star File (Long)
05:55
Inside the Actors Studio
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Hors normes
09:00
Alita: Battle Angel
11:00
The Best of Enemies
13:15
Late Night
15:00
Tunnelen
17:00
The Assistant
19:00
A Beautiful Day In The Neighborhood
21:00
Mara
22:45
The Gentlemen
00:45
Blade Runner 2049
03:30
Mara
05:15
Dolittle
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Waterhole: Africa's Animal Oasis
06:55
Ben Fogle: Return to the Wild
07:40
Ben Fogle: Return to the Wild
08:25
Ben Fogle: Return to the Wild
09:10
Ben Fogle: Return to the Wild
09:55
Ben Fogle: Return to the Wild
10:40
Life Below Zero
11:30
Life Below Zero
12:15
Life Below Zero
13:05
Life Below Zero
13:50
Life Below Zero
14:35
Waterhole: Africa's Animal Oasis
15:30
Waterhole: Africa's Animal Oasis
16:20
Waterhole: Africa's Animal Oasis
17:15
Wild Metropolis
18:05
Ben Fogle: Return to the Wild
18:50
Ben Fogle: Return to the Wild
19:35
Ben Fogle: Return to the Wild
20:20
Fatal Forecast
21:15
Ben Fogle's Return To The Wild UK
22:00
Greta Thunberg: A Year To Change the World
23:00
Life Below Zero
23:45
This World: 54 Days: China and the Pandemic
00:35
Waterhole: Africa's Animal Oasis
01:30
Waterhole: Africa's Animal Oasis
02:20
Waterhole: Africa's Animal Oasis
03:15
Wild Metropolis
04:10
Life Below Zero
05:00
Life Below Zero
05:50
Frozen Planet: The Making Of