SVT1
06:00
Vem bor här?
07:00
Morgonstudion
LIVE
09:00
Arkitekturens pärlor
09:10
Hemmagympa med Sofia
09:30
Slappna av med Ulrika
09:40
Go'kväll
10:25
Trädgårdstider
11:25
Muren
12:25
Mästarnas mästare
13:25
Mötet
13:40
Dokument inifrån: De utvalda barnen
14:40
Kulturfrågan Kontrapunkt
15:40
Antiques roadshow
16:40
Quincy
17:30
Sverige idag
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Kulturnyheterna
LIVE
18:28
Sportnytt
LIVE
18:33
Lokala nyheter
LIVE
18:45
Go'kväll
19:30
Rapport
LIVE
19:55
Lokala nyheter
LIVE
20:00
Jönssonligan på Mallorca
21:40
Bridge of Spies
23:55
Rapport
LIVE
00:00
Let Me Take You Down
01:25
Jakten på Lasermannen
04:35
Sverige idag
05:05
Go'kväll
05:50
Fråga doktorn
SVT2
08:00
Mot ljusare tider
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Mot ljusare tider
LIVE
16:35
Möte med - Puhuthaan
16:50
Yliopistollinen eläinsairaala
17:20
Nyhetstecken
LIVE
17:30
Oddasat
LIVE
17:45
Uutiset
LIVE
18:00
Muslimsk högtid
18:30
Babel
19:30
Basket: Svenska Basketligan
LIVE
20:00
Sylvia Plath: Inside the Bell Jar
21:00
Aktuellt
LIVE
21:15
Sportnytt
LIVE
21:30
Flores Raras
23:20
Politikbyrån
23:50
The Battle for Britney: Fans, Cash and a Conservatorship
00:50
Världens historia:
01:45
Sportnytt
02:00
Nyhetstecken
02:10
Mot ljusare tider
LIVE
TV3 (SE)
06:00
Extreme Makeover: Home Edition
07:00
Undercover Boss US
08:00
Undercover Boss US
09:00
Unforgettable
10:00
Unforgettable
11:00
The Good Doctor
12:00
Million Dollar Listing Los Angeles
13:00
Real Housewives of Beverly Hills
14:00
Lyxfällan
15:00
Masterchef USA
16:00
Million Dollar Listing Los Angeles
17:00
Real Housewives of Beverly Hills
18:00
Lyxfällan
19:00
Masterchef USA
20:00
Svenska Truckers
21:00
Home Again
23:00
The Interview
01:20
Hitman
03:15
Rosewood
04:20
Alex, Inc.
04:50
The Real Housewives of Dallas
TV4
10:00
Malou efter tio
12:00
Emmerdale
12:30
Home and Away
13:00
Bytt är bytt
14:00
Dr Phil
14:55
A Place in the Sun: Home or Away
15:55
A Place in the Sun: Home or Away
17:00
Efter fem
LIVE
17:50
Bli vän med V75
17:55
Efter fem
18:50
Keno
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:15
Sporten
LIVE
19:20
TV4Vädret
LIVE
19:30
Drömpyramiden
20:00
Masked Singer Sverige
21:30
Mission: Impossible - Rogue Nation
22:00
TV4Nyheterna och sport
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Mission: Impossible - Rogue Nation
00:25
A Time to Kill
03:30
A Place in the Sun: Home or Away
04:30
Younger
05:00
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
Fødeavdelingen Norge
06:45
Sofias änglar
07:35
Vägens hjältar
08:30
Wahlgrens värld
09:25
Sofias änglar
10:25
Fødeavdelingen Norge
11:30
Wahlgrens värld
12:35
Ullared
13:35
Sommaren med släkten
14:05
Sommaren med släkten
14:35
90 Day Fiance: The Other Way
15:45
My 600-lb Life
16:55
Tunnelbanan
18:00
Vägens hjältar
18:55
Alla mot alla med Filip och Fredrik
20:00
Pernillas matresa - Yes chef!
21:00
First Man
00:00
Helt perfekt
00:35
Highway Cops
01:05
Law & Order: Special Victims Unit
02:05
Evil Lives Here
03:10
American Monster
04:10
Wahlgrens värld
05:10
Sofias änglar - Sign language
TV6 (SE)
06:00
Just Shoot Me!
06:30
Married...with Children
07:00
Married...with Children
07:30
The Simpsons
08:00
The Simpsons
08:30
Community
09:00
Community
09:30
Just Shoot Me!
10:00
Two and a Half Men
10:30
Two and a Half Men
11:00
Storage Wars
11:30
Storage Wars
12:00
Lethal Weapon
13:00
Lethal Weapon
14:00
Elementary
15:00
Elementary
16:00
NCIS: Los Angeles
17:00
NCIS: Los Angeles
18:00
Seinfeld
18:30
Seinfeld
19:00
The Simpsons
19:30
The Simpsons
20:00
Seinfeld
20:30
Seinfeld
21:00
Hummingbird
23:05
Eraser
01:25
Colombiana
03:35
Cops
04:00
Cops
04:30
Men at Work
05:00
Men at Work
05:30
The Simpsons
Sjuan
06:00
Mannen som talar med hundar
07:00
Big Brother Sverige
08:00
Cruising with Jane McDonald - Down Under
08:55
En plats i solen: Vintersol
09:55
Lilla huset på prärien
11:00
Mannen som talar med hundar
12:05
Dr Phil
13:00
Shakespeare & Hathaway: Private Investigators
14:00
Mord och inga visor
15:00
Diagnosis Murder
16:00
Det okända
17:00
Cruising with Jane McDonald - Down Under
18:00
En plats i solen: Vintersol
19:00
Big Brother Sverige
LIVE
20:00
Death in Paradise
21:00
The Hustle
23:00
Legally Blonde
01:00
Every Day
03:00
Maximum Ride
04:40
Paramedics: Emergency Response
05:05
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
MasterChef UK
07:25
Come Dine with Me
08:00
Come Dine with Me
08:35
Superoppusserne
09:35
Superoppusserne
10:35
Antiques Road Trip
11:35
Escape to the Country
12:35
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
13:40
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
14:45
Doc Martin
15:50
Midsomer Murders
18:00
Antiques Road Trip
19:00
Escape to the Country
20:00
NCIS
21:00
Elementary
22:00
Elementary
23:00
Call The Midwife
00:05
Doc Martin
01:10
Hart to Hart
02:20
Hart to Hart
03:25
Escape to the Country
04:30
Escape to the Country
05:35
Idas Fristelser
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers season 13a
07:15
Fast N' Loud
08:10
Gold Rush
09:10
Deadliest Catch
10:15
Wheeler Dealers season 13a
11:15
Böda Camping
12:20
Salvage Hunters
13:25
Wheeler Dealers season 13a
14:30
Ullared
15:40
Highway Cops
16:15
Highway Cops
16:45
Top Gear
18:00
Böda Camping
18:55
Ullared
20:00
Södertäljepolisen
20:50
Kustbevakarna
22:00
The Blues Brothers
00:55
Top Gear
02:05
Södertäljepolisen
03:05
Walking Dead, The
04:10
Alaska: The Last Frontier
05:10
Mysteries at the Museum
TV10 (SE)
06:00
Science of Stupid
06:30
Science of Stupid
07:00
Mega Breakdown
08:00
Mega Breakdown
09:05
Highway Patrol
09:35
Highway Patrol
10:05
Highway Patrol
10:35
Highway Patrol
11:05
Brit Cops
12:05
Brit Cops
13:05
Swamp People
14:00
Swamp People
15:00
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Storage Wars
16:30
Storage Wars
17:00
Storage Wars
17:30
Storage Wars
18:00
American Pickers
19:00
American Pickers
20:00
Ice Road Truckers
21:00
Pawn Stars
21:30
Pawn Stars
22:00
Nazi Megastructures
23:00
Cops
23:30
Cops
00:00
Banged Up Abroad
01:00
When Sharks Attack
02:00
When Sharks Attack
03:00
Cops
03:30
Cops
04:00
Banged Up Abroad
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:50
House Hunters
09:20
Long Island Medium
09:50
Long Island Medium
10:20
My Lottery Dream Home
10:50
My Lottery Dream Home
11:20
Fødeavdelingen Norge
12:30
Good Bones
13:30
Flip or Flop
14:00
Flip or Flop
14:30
My Lottery Dream Home
15:00
My Lottery Dream Home
15:30
Hoarding: Buried Alive
16:35
Fødeavdelingen Norge
17:40
Flip or Flop
18:15
Flip or Flop
18:50
My 600-lb Life
20:00
Dr. Pimple Popper
21:05
Self-Made Mansions
22:00
Betrayed
23:05
Dr. Pimple Popper
00:00
Abused by my Girlfriend
01:10
Nightmare Next Door
02:15
Blood Relatives
03:15
House Hunters
03:45
House Hunters
04:10
Caribbean Life
04:40
Caribbean Life
05:10
Long Island Medium
05:35
Long Island Medium
TV12
06:00
All New Traffic Cops
07:00
Polis på plats
07:30
Polis på plats
08:00
Police Interceptors
09:00
Cheaters
10:00
Cheaters
11:00
Dödligt väder
12:00
V65 Direkt
LIVE
15:00
All New Traffic Cops
16:00
Police Interceptors
17:00
Police Interceptors
18:00
Dödligt väder
19:00
Kronofogden knackar på
20:00
Enkelstöten
21:00
Halvvägs till himlen
21:30
Mr Bean
22:00
Solsidan
22:30
Solsidan
23:00
Johan Falk
01:00
Wallander
02:55
Wallander
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Snooker, VM
07:25
Snooker, VM
08:49
Magasin,All Around
09:24
Cykel, Ungern runt,
10:22
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
12:18
Cykel, Challenge Mallorca,
12:45
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
LIVE
17:26
Magasin,The Day When: Milano-Sanremo 2008
18:03
Cykel: World Tour - Milano-Sanremo
19:00
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
20:59
Magasin,Band of Brothers
21:30
Magasin,Sports Spotlight
22:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
23:59
Formel E, VM
00:56
Endurance Racing, VM
02:00
Tennis: US Open
04:09
Tennis: US Open
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
07:45
Curling: VM i Calgary
09:20
Magasin,ATP Uncovered
10:00
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
12:03
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
14:30
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Rom
LIVE
19:05
Formel E, VM
19:52
Endurance Racing, VM
20:54
Snooker, VM
22:22
Snooker, VM
23:50
Magasin,Head to Head
00:25
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Barcelona
02:03
Tennis: ATP World Tour 250-turnering i Belgrad
03:19
Tyngdlyftning, EM
03:32
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
04:05
Tyngdlyftning, EM
04:47
Tyngdlyftning, EM
05:32
Magasin,ATP Uncovered
05:33
Magasin,All Around
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear's Ambitious But Rubbish
06:45
Pointless
07:30
The Graham Norton Show
08:20
Travel Man: 48 Hours In...
08:45
Travel Man: 48 Hours In...
09:10
Top Gear's Ambitious But Rubbish
10:00
QI
10:30
QI
11:00
Pointless
11:45
The Graham Norton Show
12:35
Travel Man: 48 Hours In...
13:00
Travel Man: 48 Hours In...
13:25
Dangerous Roads
14:20
Top Gear's Ambitious But Rubbish
15:05
QI
15:40
QI
16:10
Pointless
16:55
The Graham Norton Show
17:45
Dangerous Roads
18:40
Travel Man: 48 Hours In...
19:05
Travel Man: 48 Hours In...
19:30
QI
20:00
Pointless
20:45
QI
21:15
Live at the Apollo
22:00
The Cube
22:50
The Graham Norton Show
23:40
8 Out of 10 Cats
00:15
Dangerous Roads
01:10
Live at the Apollo
01:55
QI
02:25
QI
02:55
Pointless
03:40
Dangerous Roads
04:35
8 Out of 10 Cats
05:10
The Graham Norton Show
C More Stars (SE)
06:00
Planet Action
06:30
Göta kanal – eller vem drog ur proppen?
08:05
Miss You Already
09:55
Sliding Doors
11:30
Wonder Boy
13:05
Head Full of Honey
15:10
The Lego Movie 2: The Second Part
16:55
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
18:20
Le Prince Oublié
20:00
Good Boys
21:30
Polaroid
22:55
Killerman
00:45
Gisaengchung
02:55
Beck - Enslingen
04:25
Assassins
C More First (SE)
06:30
Planet Action
06:55
Star File (Short)
07:05
Lyckligare kan ingen vara
08:55
Adam och Eva
10:30
Pelle Svanslös (2020)
11:35
Se upp för Jönssonligan
13:35
Hope Gap
15:15
Capital in the Twenty-First Century
16:55
Deux Moi
18:45
Wild Kids
19:30
Drømmebyggerne
20:50
Star File (Long)
21:00
Devil's Gate
22:35
Undtagelsen
00:35
A Hidden Life
03:25
Killerman
05:10
Star File (Short)
05:20
Repmånad - eller Hur man gör pojkar av män
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
Jumanji: The Next Level
09:15
Brian Banks
11:00
Rough Night
12:45
Alita: Battle Angel
14:50
Hors normes
16:45
The Best of Enemies
19:00
Charlie's Angels
21:00
Life in a Year
23:15
The Hunt
01:00
The Gentlemen
03:00
Life in a Year
05:10
A Beautiful Day In The Neighborhood
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Trust Me, I'm a Doctor
06:50
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
07:35
Life Below Zero
08:20
Deadly Dinosaurs
08:45
How Did They Build That?
09:35
Deadly Disasters
10:25
Coast
11:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
12:00
Life Below Zero
12:50
Deadly Disasters
13:40
Trust Me, I'm a Doctor
14:30
How Did They Build That?
15:15
Coast
16:10
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
16:55
Life Below Zero
17:40
Deadly Disasters
18:30
Coast
19:25
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
20:10
Greta Thunberg: A Year To Change the World
21:10
The World's Deadliest Weather
22:00
Fatal Forecast
22:50
Ben Fogle's Return To The Wild UK
23:35
Deadly Disasters
00:25
Trust Me, I'm a Doctor
01:15
How Did They Build That?
02:00
Deadly Disasters
02:50
Coast
03:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
04:30
Life Below Zero
05:15
How Did They Build That?