SVT1
06:40
Landet runt
07:25
Solens mat
07:55
Solens mat
08:25
Uppdrag granskning
09:25
Dokument inifrån
10:25
Go'kväll
11:10
Engelska Antikrundan
12:10
Trädgårdstider
13:10
Hjälp, vi har köpt en bondgård!
13:40
Muren
14:40
Anslagstavlan
14:45
Älska mig
15:30
UEFA Euro 2020: Vägen till EM
15:55
Volleyboll: EM-kval
LIVE
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Muren
21:00
Morden vid kustvägen
21:50
Woman in Gold
23:35
Rapport
LIVE
23:40
Lo chiamavano Trinità::.
01:30
The Manila lover
03:30
Curling: VM damer
LIVE
SVT2
10:00
Universitetets djursjukhus
10:30
Tasha17K
11:00
Danmark 2019
11:30
Politikbyrån
12:00
Fiskeliv
12:30
Sametingsvalet 2021
13:00
Agenda: partiledardebatt
14:00
Agenda: partiledardebatt
15:00
Greta: Lyssna inte på mig!
15:50
Det söta livet - sommar
16:00
Rapport
LIVE
16:05
15 minuter från Sápmi
16:20
Det söta livet - sommar
16:35
Vetenskapens värld
17:35
Teckenspråksartisterna i Mello
17:50
Möte med - Puhuthaan
18:05
Playboykaninen - så kom den till
19:00
Kulturstudion
19:05
Anna Netrebko - konserten i Tokyo
20:35
Kulturstudion
20:40
Anna Netrebko i Adriana Lecouvreur
23:00
Suits
23:40
Bates Motel
00:25
Världens historia:
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
06:00
Lailaland
06:30
Lailaland
07:00
Mad About You
07:35
Mad About You
08:10
Will & Grace
08:45
The Real Housewives of Atlanta
09:40
The Real Housewives of Melbourne
10:40
Top Chef Jr.
11:35
Top Chef Jr.
12:35
Lyxfällan
13:35
Svenska Truckers
14:40
Hidden Figures
17:15
Duellen
18:50
Ghostbusters
21:00
Ghostbusters II
23:20
Jason Bourne
01:40
På gränsen med Peter Jihde
02:45
Mad About You
03:20
Mad About You
03:55
The Nanny
04:30
Kevin Can Wait
04:55
Lailaland
05:30
Lailaland
TV4
06:00
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Masked Singer Sverige
13:00
Hela kändis-Sverige bakar
14:00
Robinson
14:30
SHL: Hockeylördag
LIVE
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Drömpyramiden
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Let's Dance
LIVE
21:30
Sjölyckan
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Let's Dance - röstningsprogram
LIVE
22:40
What Men Want
01:00
My Super Ex-Girlfriend
03:00
The Intervention
05:00
A Place in the Sun: Home or Away
Kanal 5 (SE)
06:00
Sofias änglar - Sign language
06:50
My 600-lb Life
07:40
My 600-lb Life
08:30
Vägens hjältar
09:35
Vägens hjältar
10:35
Wahlgrens värld
11:35
Wahlgrens värld
12:40
Wahlgrens värld
13:40
Grey's Anatomy
14:45
Sofias Änglar - Änglarnas bästa
15:50
How to Train Your Dragon 2
18:00
Pernillas matresa - Yes chef!
19:00
Alla utom vi
19:30
Alla utom vi
20:00
Vägens hjältar
21:00
You, Me and Dupree
23:30
Law & Order: Special Victims Unit
00:20
Law & Order: Special Victims Unit
01:20
Law & Order: Special Victims Unit
02:20
Law & Order: Special Victims Unit
03:20
Law & Order: Special Victims Unit
04:20
Havets hjältar
05:10
Pernillas matresa - Yes chef!
TV6 (SE)
06:00
United We Fall
06:30
United We Fall
07:00
Just Shoot Me!
07:25
Just Shoot Me!
07:55
Man With a Plan
08:25
Buffy the Vampire Slayer
09:25
Buffy the Vampire Slayer
10:25
Buffy the Vampire Slayer
11:25
Counting Cars
12:25
Counting Cars
13:25
Tattoo Fixers
14:25
Pawn Stars
14:55
Pawn Stars
15:25
Ink Master
16:25
Race Across the World
17:45
Jumanji
20:00
Magnum P.I.
21:00
Sniper: Ghost Shooter
23:10
Solomon Kane
01:15
This Means War
03:10
The Blacklist
04:05
The Blacklist
05:00
Tattoo Fixers
Sjuan
06:00
En plats i solen: Vintersol
07:00
Big Brother Sverige
08:00
Garden Rescue
09:00
Garden Rescue
10:00
Världens häftigaste tårtor
10:25
Världens häftigaste tårtor
10:55
Hela England bakar
12:05
The Savoy
13:05
Världens bästa veterinär
14:00
Jorden runt med tåg
15:00
Garden Rescue
16:00
Shakespeare & Hathaway: Private Investigators
17:00
Mord och inga visor
18:00
Mord och inga visor
19:00
Big Brother Sverige
LIVE
20:00
Death in Paradise
21:00
Crocodile Dundee
23:00
Flight
01:50
Zipper
04:05
Mysteries & Scandals with Soledad O´Brien
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
MasterChef UK
07:15
MasterChef UK
08:00
The Holiday
10:50
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
12:00
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
13:05
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
14:15
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
15:20
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
16:30
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
17:35
Dragons' Den
18:55
My Big Family Farm
20:00
Midsomer Murders
22:15
Midsomer Murders
00:25
Sleeping With The Enemy
02:30
The Lincoln Lawyer
05:00
Jamie & Jimmy's Food Fight Club
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Wheeler Dealers
07:10
Fast N' Loud
07:55
Gold Rush
08:50
Deadliest Catch
09:55
Wheeler Dealers
11:00
Property Brothers
12:05
Salvage Hunters
13:10
Wheeler Dealers
14:20
Highway Cops
14:55
Highway Cops
15:30
Formel E 2021
LIVE
17:05
Ullared
18:05
Property Brothers
19:05
Ullared
20:10
Södertäljepolisen
21:00
Homestead Rescue
22:00
Butterfly Effect, The
00:25
Top Gear
01:40
Södertäljepolisen
02:40
Walking Dead, The
03:50
Alaska: The Last Frontier
04:50
Mysteries at the Museum
05:35
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Time Team America
07:05
Time Team America
08:15
The Guild Garage
08:50
The Guild Garage
09:20
The Guild Garage
09:50
Ice Road Truckers
10:50
Ice Road Truckers
11:50
Ice Road Truckers
12:50
Ice Road Truckers
13:40
Ice Road Truckers
14:40
F1 Qualification
LIVE
16:15
Counting Cars
16:50
Sin City Motors
17:55
Sin City Motors
19:00
Supercar Megabuild
20:00
Supercar Megabuild
21:00
Combat Machines
22:00
Combat Machines
23:00
Nazi Megastructures
00:00
The Curse of Oak Island
01:00
The Curse of Oak Island
02:00
Combat Machines
03:00
Combat Machines
04:00
Science of Stupid
04:30
Science of Stupid
05:00
Science of Stupid
05:30
Science of Stupid
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:05
Caribbean Life
07:30
De unge mödre
08:20
House Hunters
08:45
House Hunters
09:15
Long Island Medium
09:45
Long Island Medium
10:15
My Lottery Dream Home
10:45
My Lottery Dream Home
11:15
My Lottery Dream Home
11:45
Home Town
12:50
Good Bones
13:50
Good Bones
14:50
Flip or Flop
15:20
Flip or Flop
15:50
Flip or Flop
16:20
Flip or Flop
16:50
Flip or Flop
17:25
Flip or Flop
17:55
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
19:00
Flip or Flop
19:30
Flip or Flop
20:00
Killing Michael Jackson
21:00
Changeling
23:45
Scarface (1983)
03:15
Nightmare Next Door
04:25
Blood Relatives
05:15
House Hunters
05:35
House Hunters
TV12
06:00
Cheaters
07:00
SOS – Nattens hjältar
08:00
Världens värsta flyg
09:00
Akuten 24/7
10:00
Police Interceptors
11:00
Mordutredarnas nya fall
11:30
Lego Masters Australia
13:25
America's Funniest Home Videos
13:55
America's Funniest Home Videos
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
Inside The Tube
19:00
Världens värsta flyg
20:00
Teknikens under
21:00
Halvvägs till himlen
21:30
Halvvägs till himlen
22:00
America's Funniest Home Videos
22:30
America's Funniest Home Videos
23:00
The Living Daylights
01:45
2 Fast 2 Furious
03:55
SOS – Nattens hjältar
05:00
Cheaters
05:55
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Endurance Racing, VM
06:57
Endurance Racing, VM
08:26
Formel E, VM
09:34
Formel E, VM
10:42
Endurance Racing, VM
11:50
Cykel: World Tour - Amstel Gold Race
12:46
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
13:50
Cykel: World Tour - Giro d'Italia
LIVE
17:35
Cykel: Volta ao Algarve
LIVE
18:56
Tennis: US Open
21:00
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Madrid
LIVE
23:00
Curling: VM i Calgary
LIVE
01:52
Curling: VM i Calgary
03:51
Motorcykel: Endurance-VM - Estorils 12-timmars
Eurosport 2 (SE)
06:00
Cykel: World Tour - Liège-Bastogne-Liège
07:05
Tennis: US Open
08:59
Snooker: Players Championship i Southport, Storbritannien
09:57
Snooker: Players Championship i Southport, Storbritannien
11:28
Snooker: Shoot Out i Watford, Storbritannien
12:00
Snooker: Shoot Out i Watford, Storbritannien
12:30
Curling: VM i Calgary
14:26
Magasin,Top 100
14:58
Formel E, VM
15:39
Magasin,ATP Uncovered
16:00
Tennis: ATP World Tour 1000-turnering i Madrid
LIVE
18:05
Curling: VM i Calgary
LIVE
20:01
Magasin,All Around
20:38
Magasin,All Around
21:14
Tennis: ATP World Tour 500-turnering i Barcelona
22:47
Tennis: ATP World Tour 250-turnering i Estoril
00:15
Tennis: US Open
02:08
Snooker: Players Championship i Southport, Storbritannien
03:01
Snooker: Players Championship i Southport, Storbritannien
04:09
Tennis: US Open
05:16
Friidrott Enschede
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
The Best of Top Gear Series 20 & 21
06:50
QI
07:20
Pointless
08:05
Top Gear's Top 41
09:00
Top Gear's Top 41
09:55
Top Gear's Top 41
10:45
Top Gear's Top 41
11:40
Top Gear's Top 41
12:30
The Best of Top Gear Series 20 & 21
13:20
QI
13:50
QI
14:25
QI
14:55
QI
15:25
QI
15:55
QI
16:25
Pointless
17:10
Pointless
17:55
Pointless
18:40
Pointless
19:25
Top Gear's Top 41
20:20
Top Gear's Top 41
21:10
The Cube
22:00
The Graham Norton Show
22:50
Michael McIntyre's Big Show
23:45
Top Gear's Top 41
00:35
Top Gear's Top 41
01:30
Top Gear's Top 41
02:20
QI
02:50
QI
03:20
QI
03:50
Top Gear's Top 41
04:40
Michael McIntyre's Big Show
05:35
Travel Man: 48 Hours In...
C More Stars (SE)
06:50
Eskil & Trinidad
08:30
Solsidan
10:15
Laws of Attraction
11:45
Miss You Already
13:35
Håp
15:40
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet
17:00
SamSam
18:15
Little
20:00
Pokémon: Detective Pikachu
21:45
Countdown
23:15
Hope Gap
00:55
Wunderland
02:30
Beck – Monstret
04:00
Wonder Boy
05:35
Pettson och Findus - Katten och gubbens år
C More First (SE)
06:30
an Karlssons permis
08:05
Wonder Boy
09:40
Göta kanal – eller vem drog ur proppen?
11:15
Se upp för Jönssonligan
13:15
Operasjon Mumie
14:30
The Lego Movie 2: The Second Part
16:15
Pelle Svanslös (2020)
17:20
Five Feet Apart
19:15
Jay and Silent Bob Reboot
21:00
Downton Abbey
23:00
Krudttønden
00:45
The Dead Don't Die
02:30
Encounter
04:00
Celle que vous croyez
05:35
Star File (Long)
05:50
Capital in the Twenty-First Century
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
A Beautiful Day In The Neighborhood
09:00
Official Secrets
11:00
The Photograph
13:00
The Favourite
15:05
The Peanut Butter Falcon
17:00
Emma.
19:15
Holly Slept Over
21:00
The Broken Hearts Gallery
23:00
The Tax Collector
01:00
Jojo Rabbit
03:00
The Broken Hearts Gallery
04:50
Little Women
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Deadly Pole to Pole
06:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
07:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
08:00
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
08:45
Ben Fogle: Return to the Wild
09:30
Ben Fogle: Return to the Wild
10:15
Life Below Zero
11:05
Life Below Zero
11:50
Life Below Zero
12:40
Life Below Zero
13:25
Life Below Zero
14:15
Seven Worlds, One Planet
15:05
Seven Worlds, One Planet: Making Of
15:15
Seven Worlds, One Planet
16:15
Seven Worlds, One Planet
17:15
Seven Worlds One Planet: Making Of
18:05
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
18:50
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
19:40
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
20:25
The World's Deadliest Weather
21:15
Ben Fogle's Return To The Wild UK
22:00
Climate Change: The Facts
22:50
Life Below Zero
23:35
This World: 54 Days: The Coronavirus Cover Up
00:30
Seven Worlds, One Planet
01:20
Seven Worlds, One Planet: Making Of
01:30
Seven Worlds, One Planet
02:30
Seven Worlds, One Planet
03:30
Seven Worlds One Planet: Making Of
04:25
Life Below Zero
05:10
Life Below Zero