SVT1
06:15
Landet runt
07:00
Sverige möts
08:00
Allra-affären
08:30
Allra-affären
09:00
Allra-affären
09:30
Go'kväll
10:15
Mästarnas mästare
11:15
Mästarkvalet
11:35
Engelska Antikrundan
12:35
Trädgårdstider
13:35
Hjälp, vi har köpt en bondgård!
14:05
Husdrömmar
15:05
Kulturfrågan Kontrapunkt
16:05
Veckans ord med Kristian Luuk
16:50
Bäst i test
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Muren
21:00
Belgravia
21:45
Valkyrie
23:40
Rapport
LIVE
23:45
Hacksaw Ridge
02:00
Bäst i test
03:00
Curling: VM herrar
LIVE
SVT2
08:20
Universitetets djursjukhus
08:50
Gubbar bakom flötet
09:20
Internationella Romska dagen
10:20
Tasha17K
10:50
Din för alltid
11:20
Din för alltid
11:50
Din för alltid
12:20
Babel
13:20
Utrikesbyrån
13:50
Kulturveckan
14:20
Möte med - Puhuthaan
14:35
Möte med - Puhuthaan
14:50
Snabbmatens underbara värld
15:45
Teckenspråksartisterna i Mello
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Vetenskapens värld
17:05
Svenska tv-historier
17:35
30 minuter
18:05
Tom Cruise och hans svarta skugga
19:00
Fotboll: Landskamp
LIVE
21:10
Kulturstudion
21:15
Liv - om och med Liv Ullmann
22:40
Anslagstavlan
22:45
Teckenspråksartisterna i Mello
23:00
Curling: VM herrar
LIVE
00:20
Världens historia
01:10
Under klubban
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
06:00
Pantbanken
07:00
The Real Housewives of Atlanta
08:00
Ice Age: Collision Course
09:30
Svenska Truckers
10:35
Svenska Truckers
11:35
Svenska Truckers
12:35
Will & Grace
13:05
Murder, She Baked: A Plum Pudding Mystery
14:55
Vacation
17:00
Duellen
18:30
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21:00
The Intern
23:45
Bad Boys II
02:40
Undercover Boss US
03:35
Kevin Can Wait
04:05
The Nanny
04:35
The Nanny
05:10
Pantbanken
TV4
06:00
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Masked Singer Sverige
13:00
Bonde söker fru - casting 2021
14:00
Robinson
14:30
SHL: Hockeylördag
LIVE
18:10
V75 Direkt
LIVE
19:00
TV4Nyheterna
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:25
TV4Vädret
LIVE
19:30
Postkodmiljonären
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
Let's Dance
LIVE
21:30
Sjölyckan
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Let's Dance - röstningsprogram
LIVE
22:45
R.I.P.D
00:30
Tropic Thunder
02:35
Our Kind of Traitor
04:40
Younger
Kanal 5 (SE)
06:00
Sofias änglar - Sign Language
06:45
My 600-lb Life
07:35
My 600-lb Life
08:35
Vägens hjältar
09:40
Vägens hjältar
10:45
Wahlgrens värld
11:45
Wahlgrens värld
12:50
Wahlgrens värld
14:00
Allsvenskan 2021
LIVE
18:05
Roomservice VIP
19:00
Ensam i vildmarken
20:05
Vägens hjältar
21:00
BlacKkKlansman
23:55
Sommaren med släkten
00:25
Helt perfekt
01:55
Law & Order: Special Victims Unit
02:55
Law & Order: Special Victims Unit
03:55
Law & Order: Special Victims Unit
04:55
Law & Order: Special Victims Unit
05:35
Cake Boss
TV6 (SE)
06:00
The Simpsons
06:30
The Simpsons
07:00
Just Shoot Me!
07:30
Just Shoot Me!
08:00
Man With a Plan
08:30
Buffy the Vampire Slayer
09:30
Buffy the Vampire Slayer
10:30
Counting Cars
11:00
Counting Cars
11:30
Counting Cars
12:00
Counting Cars
12:30
Counting Cars
13:00
Counting Cars
13:30
Tattoo Fixers
14:30
Pawn Stars
15:00
Pawn Stars
15:30
Pawn Stars
16:00
Pawn Stars
16:30
Race Across the World
17:50
Paper Towns
20:00
Magnum P.I.
21:00
Good Luck Chuck
23:10
Replicas
01:05
The Shallows
02:55
American Dad
03:25
The King of Queens
03:55
The King of Queens
04:25
The King of Queens
04:55
Tattoo Fixers on Holiday
Sjuan
06:00
The World´s Most Extraordinary Homes
07:00
Big Brother Sverige
08:00
Garden Rescue
09:00
Garden Rescue
10:00
Världens häftigaste tårtor
10:30
Världens häftigaste tårtor
11:00
Världens bästa veterinär
12:00
Ernst i Toscana
13:00
Jorden runt med tåg
14:00
Husakuten
15:00
Sveriges mästerkock - Efter stängning
16:00
Mord och inga visor
17:00
Mord och inga visor
17:55
Keno
18:00
Hudson & Rex
19:00
Big Brother Sverige
19:55
Poirot
21:00
Tower Heist
23:15
Along Came Polly
01:00
Secret in Their Eyes
03:15
Mord och inga visor
04:15
Mord och inga visor
05:10
Judge Judy
05:35
Judge Judy
TV8 (SE)
06:00
Escape to the Country
07:00
MasterChef UK
08:20
MasterChef UK
09:40
Apollo 13
12:30
Eventyrlig oppussing
13:30
Eventyrlig oppussing
14:30
Eventyrlig oppussing
15:30
Eventyrlig oppussing
16:30
Eventyrlig oppussing
17:30
Dragons' Den
18:55
My Big Family Farm
20:00
Midsomer Murders
22:15
Midsomer Murders
00:25
My Stepmother is an Alien
02:40
Silver Linings Playbook
05:05
Escape to the Country
Kanal 9
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:25
Diners, Drive-ins and Dives
06:45
Diners, Drive-ins and Dives
07:30
Wheeler Dealers
08:20
Fast N' Loud
09:15
Gold Rush
10:20
Wheeler Dealers
11:25
Property Brothers
12:30
Salvage Hunters
13:30
Wheeler Dealers
14:35
Ullared
15:40
Highway Cops
16:15
Highway Cops
16:45
Top Gear
18:00
Property Brothers
19:00
Ullared
20:05
Highway Cops
20:30
Highway Cops
21:00
Homestead Rescue
22:00
Gangster Squad
00:15
Top Gear
01:35
Highway Cops
02:05
Highway Cops
02:35
Criminal Minds
03:40
Alaska: The Last Frontier
04:40
Mysteries at the Museum
05:30
How Do They Do It?
TV10 (SE)
06:00
Time Team
06:55
Time Team
08:00
Megastructures: Skyscraper in the Round
09:00
Megastructures: Italian Superlink
10:00
Ice Road Truckers
11:00
Ice Road Truckers
12:00
Ice Road Truckers
13:00
Ice Road Truckers
14:00
Ice Road Truckers
15:00
Mountain Men
16:00
Mountain Men
17:00
Car S.O.S.
18:00
Car S.O.S.
19:00
Car S.O.S.
20:00
Car S.O.S.
21:00
Lost Gold of World War II
22:00
Lost Gold of World War II
23:00
Nazi Megastructures
00:00
The Curse of Oak Island
01:00
The Curse of Oak Island
02:00
Lost Gold of World War II
03:00
Lost Gold of World War II
04:00
Science of Stupid
04:30
Science of Stupid
05:00
Science of Stupid
05:30
Science of Stupid
Kanal 11 (SE)
06:00
90 Days to Wed
06:45
Caribbean Life
07:10
De unge mödre
08:00
House Hunters
08:25
House Hunters
08:55
Long Island Medium
10:00
My Lottery Dream Home
10:30
My Lottery Dream Home
11:00
My Lottery Dream Home
11:30
Home Town
12:35
Good Bones
13:35
Good Bones
14:40
Flip or Flop
15:10
Flip or Flop
15:45
Flip or Flop
16:15
Flip or Flop
16:45
Flip or Flop
17:15
Flip or Flop
17:50
Flip or Flop
18:20
Flip or Flop
18:55
Flip or Flop
19:25
Flip or Flop
20:00
Dr. Pimple Popper
21:00
In the Heart of the Sea
23:25
Beautiful Creatures (2001)
01:10
Nightmare Next Door
02:15
Blood Relatives
03:20
House Hunters
03:50
House Hunters
04:20
Caribbean Life
04:45
Caribbean Life
05:10
Long Island Medium
TV12
06:00
Cheaters
07:00
Nightmare Tenants, Slum Landlords
08:00
SOS – Nattens hjältar
08:55
Elitstyrkans hemligheter
10:00
Booze Patrol
10:30
Booze Patrol
11:00
Mordutredarnas nya fall
11:30
Lego Masters Australia
12:50
Lego Masters Australia
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
Golf: THE MASTERS
LIVE
01:00
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows
03:15
Mordutredarnas nya fall
03:45
SOS – Nattens hjältar
05:00
Cheaters
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
06:00
Olympiska Spelen: Home of the Olympics
06:32
Cykel: World Tour - Baskien runt
07:59
Cykel: World Tour - Flandern runt
10:00
Tyngdlyftning: EM
LIVE
11:30
Olympiska Spelen: Home of the Olympics
12:05
Trailblazers
12:17
Cykel: World Tour - Trofeo Alfredo Binda
14:05
Cykel: World Tour - Baskien runt
15:30
Cykel: World Tour - Baskien runt
LIVE
17:53
Sport: WATTS
18:00
Simning: Swim Open Stockholm
LIVE
19:02
Tyngdlyftning: EM
LIVE
20:37
Trailblazers
20:45
Offroadrally
21:40
Fotboll: UEFA Europa League Magazine
22:11
Formel E: VM
22:59
Fotboll: Höjdpunkter från UEFA Europa League
23:50
Tyngdlyftning: EM
01:06
Fotboll: UEFA Europa League Magazine
01:35
Kampsport: Sambo World Cup i Ryssland
02:23
Snooker: Shoot Out
03:54
Snooker: Shoot Out
04:46
Snooker: Shoot Out
05:14
Snooker: Shoot Out
Eurosport 2 (SE)
06:00
Bordtennis: World Cup
06:51
Tennis: US Open
07:52
Tennis: Franska mästerskapen
08:57
Tennis: Australian Open
09:57
Snooker: Shoot Out
10:54
Snooker: Shoot Out
11:54
Snooker: Shoot Out
12:26
Snooker: Shoot Out
12:56
Offroadrally
14:01
Formel E: VM
15:00
Formel E: VM
15:28
Formel E: VM
LIVE
17:17
Formel E: VM
18:00
Olympiska Spelen: Home of the Olympics
19:07
Kampsport: Sports Explainers
19:11
Kampsport: Sambo World Cup i Ryssland
20:10
Kampsport: Sambo Top 10
20:13
Snooker: Gibraltar Open
21:43
Snooker:
22:14
Snooker: Shoot Out
22:44
Snooker: Shoot Out
23:15
Cykel: World Tour - Baskien runt
00:41
Tyngdlyftning: EM
02:08
Tyngdlyftning: EM
03:33
Cykel: World Tour - Baskien runt
04:44
Cykel: E3 BinckBank Classic
Discovery Channel (SE)
06:00
How Do They Do It?
06:25
Monster Ships
07:10
Salvage Hunters
08:15
Salvage Hunters
09:15
Fast N' Loud
10:15
Fast N' Loud
11:20
Barnwood Builders
12:25
Railroad Alaska
13:30
Railroad Alaska
14:35
Railroad Alaska
15:40
The Ancient Architects of Arabia
16:50
Expedition Unknown
18:00
Wheeler Dealers
19:00
Wheeler Dealers
20:00
Undercover Billionaire
21:00
Gold Rush
22:00
Alaska: The Last Frontier
23:00
World's Greatest Cars
00:00
Kindig Customs
01:05
Fast N' Loud
02:05
Fast N' Loud
03:05
Dual Survival
04:05
Kindig Customs
05:05
How It's Made
05:30
How It's Made
Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
06:00
Top Gear's Ambitious But Rubbish
06:50
QI
07:20
QI
07:50
QI
08:20
QI
08:50
QI
09:20
QI
09:50
Top Gear's Ambitious But Rubbish
10:40
Top Gear's Ambitious But Rubbish
11:30
Top Gear's Ambitious But Rubbish
12:20
Top Gear's Ambitious But Rubbish
13:10
Top Gear's Ambitious But Rubbish
14:00
Top Gear's Ambitious But Rubbish
14:50
QI
15:20
QI
15:50
QI
16:20
QI
16:50
QI
17:20
QI
17:50
QI
18:20
QI
18:50
QI
19:20
QI
19:50
QI
20:20
Top Gear's Ambitious But Rubbish
21:10
Top Gear's Ambitious But Rubbish
22:00
Top Gear's Ambitious But Rubbish
22:50
QI
23:20
Louis Theroux: Life on the Edge
00:15
The Graham Norton Show
01:05
8 Out of 10 Cats
01:40
Dangerous Roads
02:30
QI
03:00
QI
03:30
QI
04:00
QI
04:30
QI
05:00
QI
05:30
QI
C More Stars (SE)
06:35
We Need to Talk About A.I.
08:00
Pavarotti
09:50
The Family Man
11:55
Blinky Bill the Movie
13:20
UglyDolls
14:45
Operasjon Mumie
16:00
Le Prince Oublié
17:40
Aquaman
20:00
LasseMajas Detektivbyrå - Tågrånarens Hemlighet
21:20
Welcome to Chechnya
23:05
The Curse of La Llorona
00:35
Countdown
02:05
Beck - Utan uppsåt
03:40
Miss You Already
05:30
Inside the Actors Studio
C More First (SE)
07:45
Inna de Yard
09:20
Good Boys
10:50
Cats and Peachtopia
12:20
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
13:45
The Lego Movie 2: The Second Part
15:30
Alle utlendinger har lukka gardiner
16:55
Yesterday
18:50
Godzilla: King of the Monsters
21:00
White Riot
22:25
Undtagelsen
00:25
Devil's Gate
02:00
Assassins
03:45
Rosie
05:05
SamSam
Viasat Film Premiere (SE)
07:00
The Spy
09:00
Superswede
11:00
Passengers
13:00
Askeladden - I Soria Moria slott
15:00
Last Christmas
17:00
Downton Abbey
19:00
Ode to Joy
21:00
Dolittle
23:00
Ava
01:00
Ad Astra
03:00
Dolittle
05:00
Jagtsæson
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
06:00
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
06:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
07:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
08:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
09:00
Life Below Zero
09:50
Life Below Zero
10:40
Life Below Zero
11:25
Life Below Zero
12:15
Life Below Zero
13:05
Africa
13:55
Africa
14:45
Africa
15:35
Africa
16:25
Africa
17:15
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
18:00
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
18:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
19:30
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
20:15
The World's Deadliest Weather
21:05
The Ganges with Sue Perkins
22:00
Attenborough and the Giant Egg
22:50
Life Below Zero
23:35
Africa
00:25
Africa
01:15
Africa
02:00
Africa
02:50
Africa
03:40
Life Below Zero
04:25
Life Below Zero
05:10
Life Below Zero