SVT1
05:30
Fråga doktorn
06:15
Fråga doktorn hälsa
07:15
Uppdrag granskning
08:15
Hem till byn
09:15
Vinterstudion
LIVE
09:30
Alpint: Världscupen
LIVE
10:30
Skidskytte: EM
LIVE
11:10
Alpint: Världscupen
LIVE
12:10
Vinterstudion
LIVE RERUN
12:30
Alpint: Världscupen
LIVE
13:30
Skidor: Världscupen
LIVE
14:15
Vinterstudion
LIVE RERUN
15:00
Skidor: Världscupen
LIVE
15:35
Vinterstudion
LIVE RERUN
16:00
Ishockey: SDHL
LIVE RERUN
17:15
Anslagstavlan
17:20
Tareq Taylors matresa
17:50
Helgmålsringning
17:55
Sportnytt
LIVE
18:00
Rapport
LIVE
18:15
Go'kväll
19:00
Sverige!
19:30
Rapport
LIVE
19:45
Sportnytt
LIVE
20:00
Stjärnorna på slottet
21:00
The Founder
22:55
Rapport
LIVE
23:00
Underverden
00:50
Helvete - historien om norsk Black Metal
SVT2
07:55
Modern och dottern
08:25
Modern och dottern
08:55
Modern och dottern
09:25
Modern och dottern
09:55
Min sanning
10:55
Utrikesbyrån
11:25
30 minuter
11:55
Kulturveckan
12:25
Witnesses
13:20
Tyfon-mamma
14:20
Finland, 2018
14:30
Ekonomibyrån
15:00
Ishockey: SDHL
LIVE
16:00
Rapport
LIVE
16:05
Vetenskapens värld
17:05
Beatles forever
17:15
En bild berättar
17:20
Breven från Blomman
18:05
Konst och krig med Eddie Redmayne
19:00
Kulturstudion
19:05
Bernard Haitink, den gåtfulle dirigenten
20:35
Kulturstudion
20:40
Anton Bruckner, en symfonisk gigant
21:35
Kulturstudion
21:40
Bruckners sjua med Gergiev
22:55
Kulturstudion
23:00
Utredningen
23:45
Egenland - Finland är fantastiskt
00:15
Cirkus familj
00:45
Finland från ovan
01:15
Under klubban
01:45
Sportnytt
TV3 (SE)
05:05
Bones
06:00
Unga Mammor
06:25
Unga Mammor
06:55
The Nanny
07:25
The Nanny
08:00
The Nanny
08:30
The Nanny
09:05
Will & Grace
09:35
Svenska Hollywoodfruar
10:40
Svenska Hollywoodfruar
11:50
Svenska Hollywoodfruar
12:50
Frusna vägar
13:55
Frusna vägar
14:55
Frusna vägar
16:00
How I Met Your Mother
16:30
The big year
18:45
The Devil Wears Prada
21:00
Men In Black II
22:50
The Mummy
01:25
Life on the Line
03:25
Girlfriends' Guide to Divorce
04:25
How I Met Your Mother
04:55
Unga Mammor
TV4
05:00
En plats i solen: Vintersol
06:00
Dr Phil
07:00
Dr Phil
07:55
Nyhetsmorgon
LIVE
11:30
Talang
13:00
Renées brygga
14:00
Farmen
14:30
SHL: Hockeylördag
LIVE
17:55
Keno
18:00
V75 Direkt
LIVE
19:10
Sporten
LIVE
19:30
Postkodmiljonären
19:55
Lotto, joker och drömvinsten
20:00
En kväll för musiksverige - Don't Stop the Music
LIVE
22:00
TV4Nyheterna
LIVE
22:05
TV4Vädret
LIVE
22:15
Morden i Sandhamn
00:05
Hansel & Gretel: Witch Hunters
01:45
Boomerang
03:55
En plats i solen: Vintersol
Kanal 5 (SE)
05:15
Bergs drömkåk - Sign language
06:00
Över Atlanten - sign language
06:45
Cake Boss
07:10
SOS Sverige
08:00
SOS Sverige
09:00
Vägens hjältar
10:00
Vägens hjältar
11:00
Wahlgrens värld
12:00
Wahlgrens värld
13:00
Wahlgrens värld
14:00
Celebrity IOU
15:00
Celebrity IOU
16:05
Dolphin Tale
18:30
The Theory of Everything
21:00
Edge of Tomorrow
23:20
Estonia
00:20
Estonia
01:20
Estonia
02:25
Pacific Rim
04:50
Law & Order: Special Victims Unit
TV6 (SE)
05:00
How I Met Your Mother
05:30
How I Met Your Mother
06:00
The Simpsons
06:30
The Simpsons
07:00
The Simpsons
07:30
Just Shoot Me!
08:00
Just Shoot Me!
08:30
Superstore
09:00
Buffy the Vampire Slayer
10:00
Buffy the Vampire Slayer
11:00
Buffy the Vampire Slayer
12:00
Frusna vägar
13:00
Frusna vägar
14:00
Jay Leno's Garage
15:00
The Amazing Race
16:00
Pawn Stars
16:30
Pawn Stars
17:00
Brooklyn Nine-Nine
17:30
Brooklyn Nine-Nine
18:00
Coast Guard: Mission Critical
19:00
Border Security: America's Front Line
19:30
Border Security: America's Front Line
20:00
Magnum P.I.
21:00
Forgetting Sarah Marshall
23:20
Acts Of Violence
01:15
Parker
03:35
American Dad
04:05
Family Guy
04:35
The Simpsons
Sjuan
05:00
Judge Judy
05:30
Judge Judy
06:00
One Born Every Minute
07:00
Det okända
08:00
Husjägarna - Danmark
09:00
Husjägarna - Danmark
10:00
Dogs Behaving Badly
11:00
Chokladens underbara värld
12:00
Världens bästa veterinär
13:00
På BB med Emma Willis
14:00
Ambulansen
15:00
Husakuten
16:00
Mord och inga visor
17:00
Mord och inga visor
18:00
Mord och inga visor
19:00
Hudson & Rex
19:55
Poirot
21:00
It's Complicated
23:30
Poltergeist
02:00
Winchester - House of Ghosts
04:00
Iskalla mördare, heta offer
TV8 (SE)
06:00
Big House, Little House
07:05
Big House, Little House
08:15
Buying and Selling
09:15
Buying and Selling
10:20
Buying and Selling
11:20
Buying and Selling
12:25
Buying and Selling
13:25
Buying and Selling
14:30
Buying and Selling
15:30
Buying and Selling
16:30
Dragons' Den
17:55
Jamie's Ultimate Veg
19:00
My Greates Dishes
19:30
My Greates Dishes
20:00
Midsomer Murders
22:00
Midsomer Murders
00:20
The Meddler
02:25
Kingdom of Heaven
Kanal 9
05:10
Mysteries at the Museum
06:00
Diners, Drive-ins and Dives
06:20
Diners, Drive-ins and Dives
06:40
Wheeler Dealers season 15a
07:25
Fast N' Loud season 1a
08:20
Gold Rush
09:20
Expedition Unknown
10:15
Wheeler Dealers season 15a
11:15
Grand Designs
12:15
Salvage Hunters
13:15
Wheeler Dealers season 15a
14:15
Ullared
15:15
Highway Cops
15:50
Highway Cops
16:15
Top Gear
17:40
Property Brothers
18:45
Ullared
19:40
Highway Cops
20:15
Highway Cops
20:45
Homestead Rescue season 1a
22:00
Matrix Revolutions
00:35
Top Gear
01:45
Highway Cops
02:20
Highway Cops
02:50
Bitchin' Rides
03:55
Alaska: The Last Frontier
04:55
Mysteries at the Museum
TV10 (SE)
05:00
The Gadget Show
05:30
The Gadget Show
06:00
Carnival Eats
06:30
Carnival Eats
06:55
Carnival Eats
07:25
Carnival Eats
07:55
Mega Breakdown
09:00
Mega Breakdown
10:00
Aussie Gold Hunters
11:00
Aussie Gold Hunters
12:00
Yukon Gold
13:00
Yukon Gold
14:00
Yukon Gold
15:00
Ax Men
16:00
Ax Men
17:00
Supercar Megabuild
18:00
Supercar Megabuild
19:00
Supercar Megabuild
20:00
Supercar Megabuild
21:00
Real Prison Breaks
22:00
Real Prison Breaks
23:05
Nazi Megastructures
00:05
The Curse of Oak Island
01:00
The Curse of Oak Island
01:55
Real Prison Breaks
03:00
Real Prison Breaks
04:00
Carnival Eats
04:30
Carnival Eats
Kanal 11 (SE)
05:15
Hawaii Life
05:35
Hawaii Life
06:00
Hawaii Life
06:25
Hawaii Life
06:50
90 Day Fiance: Before the 90 Days
07:45
Caribbean Life
08:15
Caribbean Life
08:40
De unge mödre
09:40
House Hunters
10:10
House Hunters
10:40
Long Island Medium
11:05
My Lottery Dream Home
11:30
My Lottery Dream Home
12:00
Long Island Medium
12:25
Long Island Medium
12:55
Good Bones
13:55
Good Bones
14:50
Flip or Flop
15:20
Flip or Flop
15:55
Flip or Flop
16:25
Flip or Flop
16:55
Flip or Flop
17:25
Flip or Flop
17:55
Flip or Flop
18:25
Flip or Flop
19:00
Flip or Flop
19:25
Flip or Flop
19:55
Meghan and the Markles: A Family at War
21:00
The Zookeeper's Wife
23:35
Last Samurai, The
02:40
Nightmare Next Door
03:45
Swamp Murders
04:45
House Hunters
TV12
05:00
Cheaters
06:00
Cheaters
07:00
Nightmare Tenants, Slum Landlords
08:00
Akuten 24/7
09:00
Akuten 24/7
10:00
Dödligt väder
10:55
Gränsbevakarna USA
11:25
Gränsbevakarna USA
12:00
SOS – Nattens hjältar
12:55
Kronofogden knackar på
13:55
Mordutredarnas nya fall
14:30
V75 Direkt med V4
LIVE
16:00
V75 Direkt
LIVE
18:00
All New Traffic Cops
19:00
Heathrow
20:00
Dödligt väder
21:00
Halvvägs till himlen
21:30
America's Funniest Home Videos
22:00
America's Funniest Home Videos
22:30
America's Funniest Home Videos
23:00
Goldfinger
01:10
Freedom Writers
03:50
MacGyver (2016 & 2017)
FOX (SE)

No upcoming airings

Eurosport (SE)
05:19
Motocross: VM i Pietramurata
06:00
Bordtennis: World Cup
07:30
Alpint: Världscupen i Kronplatz
08:25
Alpint: Världscupen i Kronplatz
09:19
Alpint: Världscupen i Chamonix
LIVE
10:30
Alpint: Världscupen i Garmisch Partenkirchen
LIVE
12:30
Alpint: Världscupen i Chamonix
LIVE
13:30
Längdåkning: Världscupen i Falun
LIVE
14:10
Skidskytte: World Challenge
14:50
Längdåkning: Världscupen i Falun
LIVE
15:31
Rodel: Världscupen i Sigulda
15:58
Backhoppning: Världscupen i Willingen
LIVE
17:45
Rodel: VM i Königssee
18:13
Rodel: VM i Königssee
18:38
Längdåkning: Världscupen i Falun
19:09
The Minute
19:11
Cykel:
19:55
Snooker: German Masters
LIVE
23:28
Motorsport: Formel E
23:56
Nordisk kombination: Världscupen i Ruka
00:44
Judo: Judo Series
00:51
Touring Car: Världscupen
01:43
Rodel: Världscupen i Sigulda
02:12
Eurosport News
02:15
Touring Car: Världscupen
03:30
Alpint: Världscupen i Kronplatz
04:14
Rodel: Världscupen i Königssee
Eurosport 2 (SE)
05:10
Alpint: Världscupen i Schladming
06:00
Rodel: Världscupen i Königssee
06:43
Rodel: Världscupen i Königssee
07:42
The Minute
07:43
Backhoppning: Världscupen i Lahtis
08:40
Judo: Judo Series
08:47
Touring Car: Världscupen
09:20
Rodel: VM i Königssee
LIVE
10:27
Skidskytte: EM i Duszniki-Zdrój
LIVE
11:06
Rodel: VM i Königssee
LIVE
11:35
Längdåkning: Världscupen i Falun
12:50
Skidskytte: EM i Duszniki-Zdrój
LIVE
13:40
Nordisk kombination: Världscupen i Seefeld
LIVE
14:26
Längdåkning: Världscupen i Falun
14:55
Snooker: German Masters
LIVE
18:58
Nordisk kombination: Världscupen i Val di Fiemme
19:20
Nordisk kombination: Världscupen i Seefeld
19:32
Tennis: Uppvisningsmatch
20:56
The Minute
20:57
Skidskytte: Världscupen i Antholz
21:55
Skidskytte: Världscupen i Antholz
22:50
Eurosport News
22:53
Skidskytte: Världscupen i Antholz
23:50
Skidskytte: Världscupen i Antholz
00:45
Tennis: ATP Uncovered
01:20
Snooker: World Grand Prix
02:50
Eurosport News
02:53
Fotboll: Loving Maradona
04:20
Backhoppning: Världscupen i Zakopane
Discovery Channel (SE)

No upcoming airings

Discovery Science (SE)

No upcoming airings

BBC Brit (SE)
05:10
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia
06:00
Pointless
06:45
QI
07:15
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia
08:05
Michael McIntyre's Big Show
09:00
QI
09:30
The Graham Norton Show
10:20
QI
10:50
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia
11:40
Michael McIntyre's Big Show
12:30
QI
13:00
The Graham Norton Show
13:50
QI
14:20
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia
15:10
Michael McIntyre's Big Show
16:05
QI
16:35
The Graham Norton Show
17:25
Pointless
18:10
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia
19:00
QI
19:30
QI
20:00
Michael McIntyre's Big Show
20:55
QI
21:25
8 Out of 10 Cats
22:05
The Graham Norton Show
22:55
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia
23:45
Michael McIntyre's Big Show
00:40
The Trump Show
01:30
8 Out of 10 Cats
02:15
QI
02:45
The Graham Norton Show
03:35
The Trump Show
04:25
Pointless
C More Stars (SE)
06:25
Star File (Long)
06:35
Teen Spirit
08:05
Dreamer: Inspired by a True Story
09:50
Inside the Actors Studio
10:35
Capital in the Twenty-First Century
12:15
Instrument of War
13:40
We Intend to Cause Havoc
15:10
Dem Horizont so nah
17:05
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
18:30
Nancy Drew and the Hidden Staircase
20:00
The Lego Movie 2: The Second Part
21:45
Wrinkles the Clown
23:00
Us
00:55
The Informer
02:45
438 dagar
04:45
Miss You Already
C More First (SE)
06:20
Planet Action
06:50
Deux Moi
08:40
Another Mother's Son
10:20
Mon chien Stupide
12:05
Honey: Rise Up and Dance
13:40
Cats and Peachtopia
15:10
Star File (Long)
15:20
Bridesmaids
17:25
Boy Erased
19:20
Holy Lands
21:00
Shazam!
23:15
Banana Split
00:40
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
03:05
Chosen
04:50
My Big Fat Greek Wedding
Viasat Film Premiere (SE)
05:00
Ford v Ferrari
07:30
The Spy
09:20
Jagtsæson
11:00
Last Christmas
12:50
Ninna
14:45
The Peanut Butter Falcon
16:25
Tunnelen
18:30
Ford v Ferrari
21:00
Men in Black: International
23:10
The Operative
01:10
The Invisible Man
03:15
Men in Black: International
Cartoon Network (SE)

No upcoming airings

BBC Earth (SE)
05:45
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
06:30
Deadly 60
07:00
Coast
07:50
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
08:35
Secrets of the Superfactories
09:25
Where the Wild Men Are with Ben Fogle
10:10
The World's Deadliest Weather
11:00
The World's Deadliest Weather
11:45
Secrets of the Superfactories
12:30
The Truth About Cosmetic Treatments
13:20
Seven Worlds, One Planet
14:15
World's Most Scenic Railway Journeys
15:00
The World's Deadliest Weather
15:45
Secrets of the Superfactories
16:30
The Truth About Cosmetic Treatments
17:20
Seven Worlds, One Planet
18:15
World's Most Scenic Railway Journeys
19:00
The World's Deadliest Weather
19:50
Secrets of the Superfactories
20:35
The Truth About Cosmetic Treatments
21:25
Seven Worlds, One Planet
22:15
World's Most Scenic Railway Journeys
23:00
The World's Deadliest Weather
23:50
Secrets of the Superfactories
00:35
The Truth About Cosmetic Treatments
01:25
Seven Worlds, One Planet
02:15
World's Most Scenic Railway Journeys
03:00
The World's Deadliest Weather
03:50
Secrets of the Superfactories
04:35
The Truth About Cosmetic Treatments